background - Leonardo DiCaprio: Jedna z největších hereckých osobností vůbec!
Leonardo DiCaprio: Jedna z největších hereckých osobností vůbec!

Leonardo DiCaprio: Jedna z největších hereckých osobností vůbec!

21. 02. 2016
Albert Řepka
0 obrázků
16 min čtení

Dnes už asi není skoro nikdo, kdo by neznal Leonarda DiCapria. Každý viděl alespoň jeden z jeho filmů. Dnes se podíváme na jeho kariéru a na to, jak se v průběhu ní měnil.

1985

Teprve jako 9ti letý chlapec začínal hrát v televizních seriálech. V seriálech jako jsou Santa Barbara, Roseanne, Parenthood a Growing Pains. V té době ještě netušil, jak velký obrat jeho kariéra nabere.

1991

První Leova filmová role. Jednalo se o třetí díl o chlupatých příšerkách z vesmíru s názvem Critters.

1993

Rok 93 byl pro Leonarda velice plodný. Zahrál si hned ve dvou filmech a v obou vždy jednu z hlavních rolí. První je Co žere Gilberta Grapea, za který byl nominován jak na Zlatý Glob tak i na Oscara. Ani jednu nominaci však neproměnil ve výhru. Druhý film se jmenuje Dospívání po americku.

1995

Další velice úspěšný rok po filmové stránce. Leonardo dostal roli hned ve třech filmech a z toho dvě jsou hlavní. Jedná se o filmy Úplné Zatmění, Rváčův Deník a Rychlejší než smrt.

1996

V roce 1996 přichází první z rolí, díky které se začíná dostávat více a více do podvědomí diváků. A tím byla role Romea v moderním zpracování klasického příběhu Romeo a Julie. Dalším filmem, ve kterém jsme ho mohli v tomto roce vidět je Marvinův pokoj. Za roli Romea vyhrál v roce 1997 na filmovém festivale MFF Berlinale cenu za nejlepší herecký výkon v hlavní roli.

1997

Největší boom v jeho kariéře. James Cameron natočil velkofilm Titanic, který se stal druhým nejvýdělečnějším filmem v dějinách a v hlavní roli Jacka je obsazen právě Leonardo. Za tuto roli byl opět nominován na Zlatý Glob. Opět však bez výhry.

1998

V tomto roce si zahrál hlavní roli ve filmu na motivy příběhu od Alexandra Dumase - Muž se železnou maskou. Dále jste ho mohli vidět ve vedlejší roli filmu Celebrity.

2000

Tento rok měl premiéru film Pláž od režiséra Dannyho Boyla.

2002

Steven Spielberg a Martin Scorsese si v roce 2002 vybrali do svých filmů jako hlavní hereckou hvězdu právě Lea. Martin do filmu Gangy New Yorku a Steven do filmu Chyt mě, když to dokážeš, za který Leonardo obdržel v pořadí již třetí nominaci na Zlatý Glob. Bohužel, opět bez ceny.

2004

Letec. Film, který opět režiroval Martin Scorsese a film, za který byl Leonardo opět nominován jak na Zlatý Glob, tak i na Oscara. Z těchto dvou nominací zvítězil v jedné a to v Zlatém Globu.

2006

Již potřetí se u filmu schází Leonardo DiCaprio a Martin Scorsese, a to u filmu Skrytá Identita. Druhým filmem v tomto roce, ve kterém ztvárnil hlavní roli, je Krvavý Diamant. Za oba tyto filmy byl nominován na Zlatý Glob a pouze u nominace bohužel zůstal a to samé platí i o nominaci na Oscara za Krvavý Diamant.

2008

Rok 08 připsal DiCapriovi do seznamu další dva úspěšné filmy. První od Ridleyho Scotta s názvem Labyrint Lží a druhý od Sama Mendese s názvem Nouzový východ, kde opět tvořil hlavní dvojici s herečkou Kate Winslet, stejně jako u Titanicu. Za Nouzový východ si opět odnesl pouze nominaci na Zlatý Glob.

2010

Velice oceňovaný Sci-Fi thriller Počátek od Christophera Nolana a velmi oceňovaný mysteriózní thriller Prokletý Ostrov od Martina Scorseseho.

2011

V roce 2011 se vtělil do role J. Edgara Hoovera (nejdéle sloužící ředitel americké agentury FBI) ve filmu J. Edgar od Clinta Eastwooda. Díky této roli opět dostal nominaci na Zlatý Glob.

2012

Úspěšný western od Quentina Tarantina Nespoustaný Django dal možnost Leonardovi zahrát si čiště jen zápornou postavu. A poradil si s tím na jedničku. Za film další nominace na Zlatý Globus.

2013

V pořadí již pátá spolupráce Scorseseho a DiCapria přinesla kontroverzní film Vlk z Wall Street, za který byl Leonardo nominován jak na Glob (který nakonec vyhrál), tak i na Oscara. Druhým filmem tohoto roku byl Velký Gatsby, film natočený na motivy knihy od F. Scotta Fitzgeralda.

2015

Posledním filmem DiCapria je právě v kinech běžící film Revenant: Zmrtvýchvstání, za kterou zatím dostal každou cenu, na kterou byl nominován a to jak BAFTA, tak i Glob. Zároveň byl nominován i na Oscara a fanoušci si nepřejí nic jiného, než to, aby ho po těch letech konečně dostal. Je totiž nad slunce jasné, že si ho určitě zaslouží.

Zde se můžete podívat na transformaci Leonarda DiCapria v tomto krátkém videu.

Myslíš si, že Leonardo konečně obdrží Oscara?

Ano
Ne
Celkem hlasů: 266
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background