background - ÚTĚK DO DIVOČINY! [Into the Wild]
ÚTĚK DO DIVOČINY! [Into the Wild]

ÚTĚK DO DIVOČINY! [Into the Wild]

14. 02. 2016
Matouš Dvořák
3 obrázků
8 min čtení

Útěk do divočiny je americký film z roku 2007 režiséra Seana Penna, natočený dle stejnojmenné knihy Jona Krakauera Into the Wild.

„Svoboda a jednoduchá krása jsou příliš dobré na to, abych si je nechal ujít.“ 

Režie: Sean Penn

Předloha: Jon Krakauer (kniha)

Scénář: Sean Penn

Kamera: Eric Gautier

Hrají: Emile Hirsch, Marcia Gay Harden, Vince Vaughn, Kristen Stewart

Chris McCandless byl skutečným dobrodruhem, jehož život inspiroval podobně stavěného spisovatele Jona Krakauera k napsání strhující knížky podle jeho nalezených deníkových záznamů. Předloha, která připomíná nejlepší dobrodružné cestopisy Jacka Londona nadchla právě Seana Penna, který se okamžitě po přečtení rozhodl koupit práva a natočit podle ní film. „Že chci natočit film jsem věděl hned po prvním přečtení. To téma, jeho postavy a prostředí, ve kterém se příběh odehrává, si přímo říkaly o to, aby se objevily na filmovém plátně. Doufám, že se mi podaří omotat si diváky kolem prstu stejně pevně, jako se to podařilo Krakauerovi s lidmi, kteří to četli,“ říká Penn.

ZAJÍMAVOSTI

  1. Sean Penn oslovil Eddieho Veddera, frontmana skupiny Pearl Jam, zda by pro film nevytvořil veškerou hudební složku. Ten okamžitě souhlasil, aniž by si o filmu cokoliv zjistil. Rozhodnutí litovat určitě nemusel, protože skladba „Guaranteed“ získala vedle nominaci na cenu Grammy Zlatý glób pro nejlepší filmovou píseň. Porazila tak irsko-českou dvojici Glena Hansarda a Markétu Irglovou, kteří byly nominováni se skladbou „Falling Slowly“ ze snímku Once (2006), jenž jim pozdějí vynesla Oscara.

  1. O roli Tracy měla eminentní zájem Daveigh Chase. Nakonec ji však dostala Kristen Stewart.

  1. Chris ve skutečnosti sepsal jiný vzkaz (prosbu o pomoc), který připíchl na opuštěný fairbanský autobus číslo 142. Vzkaz, který je ve filmu je původně "pouze" jednou z jeho poznámek z provizorních deníků (psal na vše co mu přišlo pod ruku: od sešitů, kůry stromů, vnitřek autobusu až po poznámky na okraji knih a příruček, které měl sebou a které většinou podepisoval svým alteregem jako Alexandr Supertramp).

Osobně bych film doporučil, je to jeden z těch filmů, které vás doopravdy přimějou se zastavit a zamyslet. Když navíc vezmeme v úvahu, že je vše podle skutečných událostí, nabírá tak film nový rozměr.

Film...

...znám a líbil se mi.
...neznám, ale podívám se.
...znám, ale nelíbil se mi.
...neznám a nepodívám se.
Celkem hlasů: 52
5 filmů o autech, které musíte vidět!

5 filmů o autech, které musíte vidět!

Drahá a rychlá auta, nebezpečná rychlost a akční přestřelky. Přesně tohle nesmí ve filmech o autech chybět. Těchto pět filmů by si neměl nechat ujít žádný...

18. 02. 2018
Pavla Škultetyová
10 min čtení
10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

Seriál 13 Reasons Why produkovaný Selenou Gomez se stal téměř přes noc hitem a fanoušci se mohou už tento rok těšit na druhou sérii. V první sérii jsme se dozvěděli kdo měl podíl na...

19. 02. 2018
Eliška Reiglová
16 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background