background - ÚTĚK DO DIVOČINY! [Into the Wild]
ÚTĚK DO DIVOČINY! [Into the Wild]

ÚTĚK DO DIVOČINY! [Into the Wild]

14. 02. 2016
Matouš Dvořák
3 obrázků
8 min čtení

Útěk do divočiny je americký film z roku 2007 režiséra Seana Penna, natočený dle stejnojmenné knihy Jona Krakauera Into the Wild.

„Svoboda a jednoduchá krása jsou příliš dobré na to, abych si je nechal ujít.“ 

Režie: Sean Penn

Předloha: Jon Krakauer (kniha)

Scénář: Sean Penn

Kamera: Eric Gautier

Hrají: Emile Hirsch, Marcia Gay Harden, Vince Vaughn, Kristen Stewart

Chris McCandless byl skutečným dobrodruhem, jehož život inspiroval podobně stavěného spisovatele Jona Krakauera k napsání strhující knížky podle jeho nalezených deníkových záznamů. Předloha, která připomíná nejlepší dobrodružné cestopisy Jacka Londona nadchla právě Seana Penna, který se okamžitě po přečtení rozhodl koupit práva a natočit podle ní film. „Že chci natočit film jsem věděl hned po prvním přečtení. To téma, jeho postavy a prostředí, ve kterém se příběh odehrává, si přímo říkaly o to, aby se objevily na filmovém plátně. Doufám, že se mi podaří omotat si diváky kolem prstu stejně pevně, jako se to podařilo Krakauerovi s lidmi, kteří to četli,“ říká Penn.

ZAJÍMAVOSTI

  1. Sean Penn oslovil Eddieho Veddera, frontmana skupiny Pearl Jam, zda by pro film nevytvořil veškerou hudební složku. Ten okamžitě souhlasil, aniž by si o filmu cokoliv zjistil. Rozhodnutí litovat určitě nemusel, protože skladba „Guaranteed“ získala vedle nominaci na cenu Grammy Zlatý glób pro nejlepší filmovou píseň. Porazila tak irsko-českou dvojici Glena Hansarda a Markétu Irglovou, kteří byly nominováni se skladbou „Falling Slowly“ ze snímku Once (2006), jenž jim pozdějí vynesla Oscara.

  1. O roli Tracy měla eminentní zájem Daveigh Chase. Nakonec ji však dostala Kristen Stewart.

  1. Chris ve skutečnosti sepsal jiný vzkaz (prosbu o pomoc), který připíchl na opuštěný fairbanský autobus číslo 142. Vzkaz, který je ve filmu je původně "pouze" jednou z jeho poznámek z provizorních deníků (psal na vše co mu přišlo pod ruku: od sešitů, kůry stromů, vnitřek autobusu až po poznámky na okraji knih a příruček, které měl sebou a které většinou podepisoval svým alteregem jako Alexandr Supertramp).

Osobně bych film doporučil, je to jeden z těch filmů, které vás doopravdy přimějou se zastavit a zamyslet. Když navíc vezmeme v úvahu, že je vše podle skutečných událostí, nabírá tak film nový rozměr.

Film...

...znám a líbil se mi.
...neznám, ale podívám se.
...znám, ale nelíbil se mi.
...neznám a nepodívám se.
Celkem hlasů: 54
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background