background - 7 míst, které znáte z filmů - jak vypadají dnes?
7 míst, které znáte z filmů - jak vypadají dnes?

7 míst, které znáte z filmů - jak vypadají dnes?

13. 02. 2016
Kamila Burdová
0 obrázků
9 min čtení

Jak se změnil dům, ve kterém před šestadvaceti lety nechali McCallisterovi svého nejmladšího syna napospas dvěma zlodějíčkům? A co takhle místa známá z natáčení známé romantické komedie Pretty Woman nebo populárního sci-fi Návrat do budoucnosti? Stroj času zatím nikdo nevymyslel, ale pojďme se podívat alespoň na několik fotek!

Návrat do budoucnosti (1985)

Marty McFly by se měl pořád kam vracet. Dům jeho rodičů se nachází v okrajové části Los Angeles v Kalifornii. I když už od natáčení uplynulo více než 30 let, prakticky se nezměnil.

Sám doma (1990)

Představitel malého Kevina McCallistera Macaulay Culkin se změnil k nepoznání, ale jeho domov zůstal téměř stejný. I když se děj filmu odehrává v Chicagu, reálně dům stojí v městečku Winnetka, které se nachází severně od něj, taktéž na břehu Michiganského jezera. V roce 2012 ho koupil nový majitel za 1,58 milionů dolarů (hluboko pod jeho původní prodejní cenou, která byla téměř 2,5 milionů dolarů).

Interiér domu je však mnohem více prosvětlený, získal tím modernější nádech.

Pretty Woman (1990)

I dnes by mohl Richard Gere vyšplhat po požárním schodišti za svou láskou. Motel Las Palmas pořád stojí, najdeme ho v Los Angeles nedaleko proslulé Hollywood Boulevard, kde se nachází i chodík slávy s hvězdami známých osobností showbyznysu.

Krotitelé duchů (1984)

Při natáčení filmu se na Mulberry StreetNew Yorku nacházela restaurace s názvem Umberto’s, kterou ale v současné době nahradil italský podnik. V původní restauraci byl v roce 1792 zavražděn známý mafián Joseph Gallo přezdívaný Crazy Joe, když zde slavil své 43. narozeniny.

Big Lebowski (1998)

Dříve Taco shop, dnes už jen obyčejná benzínka na křižovatce blízko slavné losangeleské části Beverly Hills.

Vertigo (1958)

Snímek z mysteriózního thrilleru režiséra Alfreda Hitchcocka zachycuje luteránský kostel na rohu ulic Eddy a Gough v San Franciscu. Dnes je na tomto místě nezastavěná parcela, neboť kostel Sv. Pavla postihl v roce 1995 požár, po kterém už se budovu nepodařilo zachránit.

Pulp Fiction (1994)

Mazaný králíček - VincentMiou si tady dali koktejl a předvedli jeden z nejslavnějších tanečků. Ve skutečnosti sem lidi chodí jenom na bowling a zdaleka to zde nevypadá tak zábavně jako ve filmu. Podnik se nachází v části Glendale v Los Angeles.

Zdroj: mentalfloss.com, csfd.cz

Labyrint 3 už budúci rok!

Labyrint 3 už budúci rok!

Po úspešných dvoch častiach, sme sa konečne dočkali aj tretieho dielu. Kvôli zraneniu Dylana O´Briena (zrážka s autom) sa natáčanie natiahlo, ale premiéra bude o necého pol roka. Mohli sme ho vidieť...

14. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Možno ste to už postrehli a kto nie, tak by ste mali vedieť, že pokračovanie Rýchlo a zbesilo 9, sa odkladá na rok 2020. Medzitým sa v roku 2019 chystá spin-off. Hlavnými postavami...

13. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Práca v Hollywoode môže byť niekedy tragická. Každý rok nás zasiahne správa o tom, ako známy herec, herečka zomrú v bežnom živote. Zasiahne to filmový svet, fanúšikov, rodinu a známych. Počas natáčania filmu sa...

10. 10. 2017
Tomáš Klčo
8 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background