background - TOP 5 filmů Jamese Camerona!
TOP 5 filmů Jamese Camerona!

TOP 5 filmů Jamese Camerona!

2. 02. 2016
Kamila Burdová
0 obrázků
12 min čtení

V poslední době všichni filmoví nadšenci řešili, kde se zastaví poslední Star Wars při cestě za nejvýdělečnějším filmem. Vypadá to, že prozatím skončí na třetím místě, neboť první dvě příčky jsou už pár let beznadějně obsazeny jedním z nejvýznamnějších hollywoodských režisérů - Jamesem Cameronem. Pracovat s ním není procházka růžovým sadem, tento kanadský rodák se přímo vyznačuje přísností a diktátorstvím na place, ovšem právě díky jeho obrovskému zapálení a vytrvalosti se rodí ty nejlepší filmy. Pojďme si představit těch nejlepších pět!

5. Pravdivé lži

S nápadem na tento film přišel sám Arnold Schwarzenegger, když Cameronovi v roce 1993 doporučil ke zhlédnutí francouzský snímek Podrženo, sečteno!. Cameronovi se nápad zalíbil, takže už o rok později mohl Schwarzenegger ztvárnit roli zvláštního agenta, který pracuje pro vládní organizaci nejvyššího utajení, zatímco jeho manželka (Jamie Lee Curtis) žije v domnění, že má doma jen obyčejného obchodníka. Tento snímek o dvojím životě si svou vtipností, svižností a skvělou akcí vybojoval páté místo.

4. Propast

Co takhle zažít dobrodružství v jaderné ponorce, která se v hlubinách střetne s něčím neznámým a rychle se pohybujícím? Je to ruská ponorka, kterou je třeba zničit, nebo snad mimozemská civilizace? Propast je Cameronovým nejméně mainstreamovým filmem (vznikl podle jeho vlastní povídky), přesto je to velmi úspěšný dobrodružný sci-fi thriller. Děj šlape už od prvních vteřin, snímek je plný nepředvídatelnosti a vzrušení, takže se u něj nikdo nenudí. Největším tahákem jsou ale bez pochyb revoluční vizuální efekty, kterými Cameron nešetří v žádných svých filmech.

3. Titanic

Titanic mohl být jedním z největších propadáků - měl pro to hned několik předpokladů: je to historický film (ty nebývají u publika příliš populární), je moc dlouhý (194 minut) a hlavně každý ví, jak dopadne. Ale románek Jacka Dawsona a Rose DeWitt Bukaterové na palubě zaoceánského parníku se stal prvním filmem, který překročil miliardovou hranici zisku. Nyní po letech už jeho zisky sahají za miliardy dvě, ovšem ani takové množství peněz mu nezaručuje titul nejvýdělečnějšího filmu - tím je taktéž Cameronův Avatar. Titanic posbíral 11 oscarových sošek a přinesl obrovskou popularitu ústřední herecké dvojici - Leonardovi Dicapriovi a Kate Winslet.

2. Vetřelci

Sigourney Weaver jako Ellen Ripley podruhé! Oproti prvnímu Vetřelci ubylo tajemna a atmosféry, takže to vypadá, že tento snímek sklouzl od hororové podívané do úplně jiného žánru, neboť je pojat více akčně, ovšem napětí se nevytrácí a filmových efektů je tu opět spoustu, což dokazuje i získání dvou Oscarů - za vizuální efekty a za střih zvukových efektů. Cameron zde opět ukazuje svůj neuvěřitelný talent, když vypráví příběh důstojnice, která jako jediná z posádky přežila útok mimozemského tvora a vrací se zpět na planetu, kde to všechno začalo.

1. Terminátor 2: Den zúčtování

Jakmile spatřil světlo světa Terminátor, o dalších dílech nebylo sporu. Námět tohoto snímku Cameron dostal při natáčení filmu Piraňa 2. V té době trpěl na noční můry a při jedné z nich ho navštívily stroje z budoucnosti. Za rok na to už byl scénář hotový. Terminátor 2 vznikl v roce 1991 a na tehdejší dobu a hlavně poměrně nízký rozpočet překypoval úžasnými vizuálními efekty, které do té doby ve filmu nikdo nepoužil. Díky tomuto sci-fi thrilleru se dostal mezi hollywoodskou elitu a může tak konkurovat špičkovým režisérům jako je Steven Spielberg nebo George Lucas.

Který film od Jamese Camerona je podle tebe nejlepší?

Pravdivé lži
Propast
Titanic
Vetřelci
Terminátor
Terminátor 2: Den zúčtování
Avatar
Rambo II
Jiný
Celkem hlasů: 166
Labyrint 3 už budúci rok!

Labyrint 3 už budúci rok!

Po úspešných dvoch častiach, sme sa konečne dočkali aj tretieho dielu. Kvôli zraneniu Dylana O´Briena (zrážka s autom) sa natáčanie natiahlo, ale premiéra bude o necého pol roka. Mohli sme ho vidieť...

14. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Možno ste to už postrehli a kto nie, tak by ste mali vedieť, že pokračovanie Rýchlo a zbesilo 9, sa odkladá na rok 2020. Medzitým sa v roku 2019 chystá spin-off. Hlavnými postavami...

13. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Práca v Hollywoode môže byť niekedy tragická. Každý rok nás zasiahne správa o tom, ako známy herec, herečka zomrú v bežnom živote. Zasiahne to filmový svet, fanúšikov, rodinu a známych. Počas natáčania filmu sa...

10. 10. 2017
Tomáš Klčo
8 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background