background - TOP 5 filmů Jamese Camerona!
TOP 5 filmů Jamese Camerona!

TOP 5 filmů Jamese Camerona!

2. 02. 2016
Kamila Burdová
0 obrázků
12 min čtení

V poslední době všichni filmoví nadšenci řešili, kde se zastaví poslední Star Wars při cestě za nejvýdělečnějším filmem. Vypadá to, že prozatím skončí na třetím místě, neboť první dvě příčky jsou už pár let beznadějně obsazeny jedním z nejvýznamnějších hollywoodských režisérů - Jamesem Cameronem. Pracovat s ním není procházka růžovým sadem, tento kanadský rodák se přímo vyznačuje přísností a diktátorstvím na place, ovšem právě díky jeho obrovskému zapálení a vytrvalosti se rodí ty nejlepší filmy. Pojďme si představit těch nejlepších pět!

5. Pravdivé lži

S nápadem na tento film přišel sám Arnold Schwarzenegger, když Cameronovi v roce 1993 doporučil ke zhlédnutí francouzský snímek Podrženo, sečteno!. Cameronovi se nápad zalíbil, takže už o rok později mohl Schwarzenegger ztvárnit roli zvláštního agenta, který pracuje pro vládní organizaci nejvyššího utajení, zatímco jeho manželka (Jamie Lee Curtis) žije v domnění, že má doma jen obyčejného obchodníka. Tento snímek o dvojím životě si svou vtipností, svižností a skvělou akcí vybojoval páté místo.

4. Propast

Co takhle zažít dobrodružství v jaderné ponorce, která se v hlubinách střetne s něčím neznámým a rychle se pohybujícím? Je to ruská ponorka, kterou je třeba zničit, nebo snad mimozemská civilizace? Propast je Cameronovým nejméně mainstreamovým filmem (vznikl podle jeho vlastní povídky), přesto je to velmi úspěšný dobrodružný sci-fi thriller. Děj šlape už od prvních vteřin, snímek je plný nepředvídatelnosti a vzrušení, takže se u něj nikdo nenudí. Největším tahákem jsou ale bez pochyb revoluční vizuální efekty, kterými Cameron nešetří v žádných svých filmech.

3. Titanic

Titanic mohl být jedním z největších propadáků - měl pro to hned několik předpokladů: je to historický film (ty nebývají u publika příliš populární), je moc dlouhý (194 minut) a hlavně každý ví, jak dopadne. Ale románek Jacka Dawsona a Rose DeWitt Bukaterové na palubě zaoceánského parníku se stal prvním filmem, který překročil miliardovou hranici zisku. Nyní po letech už jeho zisky sahají za miliardy dvě, ovšem ani takové množství peněz mu nezaručuje titul nejvýdělečnějšího filmu - tím je taktéž Cameronův Avatar. Titanic posbíral 11 oscarových sošek a přinesl obrovskou popularitu ústřední herecké dvojici - Leonardovi Dicapriovi a Kate Winslet.

2. Vetřelci

Sigourney Weaver jako Ellen Ripley podruhé! Oproti prvnímu Vetřelci ubylo tajemna a atmosféry, takže to vypadá, že tento snímek sklouzl od hororové podívané do úplně jiného žánru, neboť je pojat více akčně, ovšem napětí se nevytrácí a filmových efektů je tu opět spoustu, což dokazuje i získání dvou Oscarů - za vizuální efekty a za střih zvukových efektů. Cameron zde opět ukazuje svůj neuvěřitelný talent, když vypráví příběh důstojnice, která jako jediná z posádky přežila útok mimozemského tvora a vrací se zpět na planetu, kde to všechno začalo.

1. Terminátor 2: Den zúčtování

Jakmile spatřil světlo světa Terminátor, o dalších dílech nebylo sporu. Námět tohoto snímku Cameron dostal při natáčení filmu Piraňa 2. V té době trpěl na noční můry a při jedné z nich ho navštívily stroje z budoucnosti. Za rok na to už byl scénář hotový. Terminátor 2 vznikl v roce 1991 a na tehdejší dobu a hlavně poměrně nízký rozpočet překypoval úžasnými vizuálními efekty, které do té doby ve filmu nikdo nepoužil. Díky tomuto sci-fi thrilleru se dostal mezi hollywoodskou elitu a může tak konkurovat špičkovým režisérům jako je Steven Spielberg nebo George Lucas.

Který film od Jamese Camerona je podle tebe nejlepší?

Pravdivé lži
Propast
Titanic
Vetřelci
Terminátor
Terminátor 2: Den zúčtování
Avatar
Rambo II
Jiný
Celkem hlasů: 171
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background