background - Sto tváří Jakea Gyllenhaala
Sto tváří Jakea Gyllenhaala

Sto tváří Jakea Gyllenhaala

24. 11. 2015
Iveta Macháčková
5 obrázků
7 min čtení

I těm, kteří se zajímají o film jen povrchově, tohle jméno zaručeně něco říká. Jake Gyllenhaal je známý nejenom pro své uhrančivě modré oči, ale také díky své schopnosti sžít se s každou rolí.

Jedna z prvních možností setkat se s tímto hercem na plátně, byla v unikátním snímku Donnie Darko, kde měl jednadvacetiletý Jake zahrát teenagera trpícího vizemi, jehož se pod svůj vliv snaží dostat obrovský králík. Dnes již milionkrát prodiskutovaný film o konci světa (už jen díky nejasnému konci) vynesl Jakeovi právem zaslouženou slávu.

Další známější roli Jake obdržel ve filmu Zkrocená hora. Zde si zahrál s Heathem Ledgerem. Milostný příběh rančera a kovboje se stal celosvětově úspěšným a v jisté anketě získal polibek těchto dvou herců ocenění "nejlepší filmový polibek všech dob."

Jake měl možnost ztvárnit opravdu různorodé postavy. Přes vojáka ve snímku Mariňák, novináře v Zodiacovi, kapitána v sci-fi Zdrojový kód, dvojroli herce a profesora v možná méně známém Nepříteli, až po detektiva v temném snímku Zmizení.

Jak už bylo zmíněno, Gyllenhaal se dokáže perfektně vcítit do každé role. Tak tomu bylo zejména ve filmu Slídil. Pro postavu sociopatického novináře Loua musel Jake zhubnout skoro 10 kg, před natáčením tedy téměř přestal jíst, nestýkal se s přáteli, uzavřel se sám do sebe a zvykal si na život v noci. To vše kvůli větší věrohodnosti role.

Jedním z nejnovějších filmů s tímto hercem je Bojovník. Pro ztvárnění boxera, jenž je na vrcholu své slávy se Jake hodně nadřel. Trénoval až 6 hodin denně a jeho úkolem bylo nabrat 7 kilogramů svalové hmoty. To vše se mu podařilo a výsledkem se stal obdivuhodný herecký výkon.

Pokud jste fanouškem Jakea Gyllenhaala, neváhejte a zajděte do kin na film Everest, který měl premiéru letos v září. Zde se dnes již čtyřiatřicetiletý herec zhostil role horského vůdce. Podle více než výborných zkušeností se zajisté můžeme těšit na skvostný herecký výkon!

Ve kterém filmu se vám Jake líbil nejvíce?

Donnie Darko
Slídil
Zmizení
Nepřítel
Zdrojový kód
Zodiac
Mariňák
Zkrocená hora
Bojovník
Everest
Celkem hlasů: 311
Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Koncept superhrdinov je tu už veľmi dlho a získal si veľkú obľubu ako u malých, tak aj veľkých čitateľov, divákov a hráčov. Najmä v dnešnej dobe zažívajú opäť ďalší rozkvet a blížia sa k popularite...

11. 12. 2017
Matej Peniaško
15 min čtení
Čo robí horor hororom?

Čo robí horor hororom?

Niektorí z nás si radi umelo vytvárajú pocit strachu. Zatiaľ čo niektorým postačí pohľad na nezaplatené účty, tak niektorí dávajú prednosť radšej hororovému žánru. Priznám sa, ja nie som fanúšikom...

9. 12. 2017
Matej Peniaško
12 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background