background - Sto tváří Jakea Gyllenhaala
Sto tváří Jakea Gyllenhaala

Sto tváří Jakea Gyllenhaala

24. 11. 2015
Iveta Macháčková
5 obrázků
7 min čtení

I těm, kteří se zajímají o film jen povrchově, tohle jméno zaručeně něco říká. Jake Gyllenhaal je známý nejenom pro své uhrančivě modré oči, ale také díky své schopnosti sžít se s každou rolí.

Jedna z prvních možností setkat se s tímto hercem na plátně, byla v unikátním snímku Donnie Darko, kde měl jednadvacetiletý Jake zahrát teenagera trpícího vizemi, jehož se pod svůj vliv snaží dostat obrovský králík. Dnes již milionkrát prodiskutovaný film o konci světa (už jen díky nejasnému konci) vynesl Jakeovi právem zaslouženou slávu.

Další známější roli Jake obdržel ve filmu Zkrocená hora. Zde si zahrál s Heathem Ledgerem. Milostný příběh rančera a kovboje se stal celosvětově úspěšným a v jisté anketě získal polibek těchto dvou herců ocenění "nejlepší filmový polibek všech dob."

Jake měl možnost ztvárnit opravdu různorodé postavy. Přes vojáka ve snímku Mariňák, novináře v Zodiacovi, kapitána v sci-fi Zdrojový kód, dvojroli herce a profesora v možná méně známém Nepříteli, až po detektiva v temném snímku Zmizení.

Jak už bylo zmíněno, Gyllenhaal se dokáže perfektně vcítit do každé role. Tak tomu bylo zejména ve filmu Slídil. Pro postavu sociopatického novináře Loua musel Jake zhubnout skoro 10 kg, před natáčením tedy téměř přestal jíst, nestýkal se s přáteli, uzavřel se sám do sebe a zvykal si na život v noci. To vše kvůli větší věrohodnosti role.

Jedním z nejnovějších filmů s tímto hercem je Bojovník. Pro ztvárnění boxera, jenž je na vrcholu své slávy se Jake hodně nadřel. Trénoval až 6 hodin denně a jeho úkolem bylo nabrat 7 kilogramů svalové hmoty. To vše se mu podařilo a výsledkem se stal obdivuhodný herecký výkon.

Pokud jste fanouškem Jakea Gyllenhaala, neváhejte a zajděte do kin na film Everest, který měl premiéru letos v září. Zde se dnes již čtyřiatřicetiletý herec zhostil role horského vůdce. Podle více než výborných zkušeností se zajisté můžeme těšit na skvostný herecký výkon!

Ve kterém filmu se vám Jake líbil nejvíce?

Donnie Darko
Slídil
Zmizení
Nepřítel
Zdrojový kód
Zodiac
Mariňák
Zkrocená hora
Bojovník
Everest
Celkem hlasů: 311
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background