background - Filmové efekty - makeup
Filmové efekty - makeup

Filmové efekty - makeup

3. 02. 2016
Renata Králová
0 obrázků
7 min čtení

Dnes se podíváme na speciální filmový makeup, jež dokresluje celou atmosféru filmu.

V první části filmového makeupu se zaměříme na makeup malovaný především za pomocí klasických líčidel a barev na tělo, též jsou použity barevné čočky do očí, v některých případech pro dotvoření celého dojmu jsou k makeupu přilepené různé plastické části.

Makeup je namalován, není vytvořen digitálně!

Natalia Portman

Herečka ztvárnila postavu Padmé ve filmu Star Wars.

Ve fimu má herečka výrazně bílou tvář s namalovaným horním rtem, také má 2 červené tečky ve tváři, vlasy jsou spletené do nejrůznějších účesů a doplněny o nejrůznější doplňky. Šaty jsou vždy honosné.

Heath Ledger

Již zesnulý herec, který jako jeden z mnoha ztvárnil postavu Jokera ve filmu Batman - Temný rytíř.

Ve filmu má postava Jokera především bílou pleť, zelené kudrnaté vlasy a červeně namalovaný úsměv, který je pro něj typický. Celkový vzhled Jokera doplňuje košile s kravatou, zelená vesta a fialové kalhoty s fialovým kabátem.

Jennifer Lawrence

Herečka ztvárnila postavu Raven Mystique ve filmu X men.

Postava má výrazně rezavé kratší vlasy, ovšem její celé tělo včetně obličeje je modré, některé části těla jsou zakryté plastickými modrými tvary, v očích má herečka žluté kontaktní čočky.

Ray Park

Herec ztvárnil postavu Darth Maula ve slavné filmové sérii Star Wars.

Ve filmu má herec výrazně černočerveně pokreslený obličej, celkový zlý dojem je umocněn umělými rohy na vrchu jeho hlavy a červenožlutými kontaktními čočkami. Na sobě má postava dlouhý černý plášť a rukavice.

Elizabeth Banks

Herečka ztvárnila roli Cetkie ve slavné sérii Hunger games.

Ve filmu se objevuje s opravdu pestrým makeupem, jež je doplněn o dlouhé umělé řasy různých barev a tvarů. Její celkový vzhled je doplněn pestrobarevnými parukami vyčesanými do nejrůznějších vlasových kreací, šaty například z motýlů a ani obuv nezůstává pozadu.

V příštích částech filmových efektů ohledně makeupu se podíváme na obličeje tvořené za pomocí tekutého latexu, celých masek nebo jen za pomocí šikovných grafiků.

Poznali jste všechny herce po zásahu profesionálních maskérů?

Ano.
Ne.
Celkem hlasů: 57
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background