background - Ze světa seriálů #10: Runaways
Ze světa seriálů #10: Runaways

Ze světa seriálů #10: Runaways

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
0 obrázků
14 min čtení

Máme tu desátý díl seriálů a původně jsem se chtěla věnovat nějakému speciálnímu seriálu, ale nemohla jsem žádný vybrat, tak jsem se rozhodla přiblížit Vám Runaways, který je relativně nový a nemuseli jste jej ani postřehnout.

Runaways, celým názvem Marvel's Runaways, je americký televizní seriál vytvořený pro Hulu (obdoba Netflixu), založený na stejnojmenném týmu superhrdinů Marvel Comics. Série je produkována společností ABC Signature Studios, Marvel Television a Fake Empire Productions. První série byla vysílaná od 21. listopadu 2017 do 9. ledna 2018. Jedná se o pouhých deset dílů, zatím co v druhé sérii už bychom se měli těšit na třináct dílů.

Děj

Šest teenagerů si žije relativně skvělý život. Patří mezi tzv. smetánku, ale jednoho večera se vše změní, když zjistí, že jejich rodiče jsou zločinci. Poté, co je nachytají u divného obřadu, při kterém obětují teenagera, musí zjistit, o co tady jde a aby toho nebylo málo, musí se vypořádat se svými novými schopnostmi.

Postavy

  • Nico Minoru

Nico přišla o svoji sestru, která údajně měla spáchat sebevraždu, ale jak se později ukazuje, možná šlo o vraždu. Se svými rodiči má velmi vypjatý vztah a potom, co byli svědkem toho, co jejich rodiče dlouhá léta prováděli, objevuje doma velmi zvláštní hůl, díky které může čarovat.

  • Gert Yorkes

Gert je sociální aktivistka a má telepatickou vazbu s jedním zajímavým stvořením. Má nevlastní sestru Molly, je zamilovaná do lacrossového hráče Chase a nemůže pochopit, že by její rodiče, kteří jsou až otravně milí, mohli provádět něco takového.

  • Alex Wilder

Alex je něco jako vůdce Runaways, je to nerd a je velice inteligentní. Zatouží znovu po svých starých kamarádech, se kterými se nevídá od doby, co umřela sestra Nico. V ten moment se jejich parta rozpadla a až díky Alexovi a tajemství jejich rodičů, se jejich cesty opět spojí.

  • Chase Stein

Chase je lacrossový hráč, který je velmi nadaný v oboru inženýrství. Jeho otec je slavný génius a on má velký potenciál pokračovat v jeho stopách. Sestaví zbrojní rukavice nazývané Fistigons.

  • Karolina Dean

Karolina je velmi zatížená náboženskou výchovou, protože její matka vlastní organizaci Pride, která se tváří jako charitativní organizce, ale ve skutečnosti má úplně jiný význam. Karoliny život se asi změní úplně nejvíc, protože doposud byl její život jedna velká lež.

  • Molly Hernandez

Molly je nejmladší členka týmu, a jako jediná nemá rodiče. Ti byli také členy Pridu, ale jejich laboratoř za záhadých okolností vybouchla, a Molly tento výbuch ještě za záhadnějších okolností jako jediná přežila. Rodiče Gerty se jí ujali a starají se o ni jako o Gertu, ale přesto Molly chybí její praví rodiče.

Zajímavosti

  • Ještě v době, kdy se MCU teprve formovalo a studio teprve plánovalo, co s ním bude, měli mít Runaways vlastní film. Z toho však nakonec sešlo a místo nich se natočili první Strážci Galaxie (2014). Runaways dnes mají vlastní seriál, který od listopadu 2017 běží na stanici Hulu.

  • Nico se v seriálu nepoškozuje, na rozdíl od komiksu. Seriál je určen pro mladistvé, a téma sebepoškozování je vážná věc, proto jej tvůrci ze seriálu vynechali.

Seriál dosáhl následujících hodnocení: csfd.cz 73%

serialzone.cz 73,7%

imdb.com 7,4/10

K hodnocení bych se přikláněla, ale za mě spíš 65%. Seriál mi nepřijde špatný, ale přijde mi, že 10 dílů je zatím přece jen málo na hodnocení. Zpočátku jsem byla velmi zmatená a trvalo mi delší dobu se zorientovat, ale když jsem se chytala, přišlo mi to zajímavé.

Vůbec bych netipovala, že jde o marvelovku, takže bych jej ani fanouškům Marvelu nedoporučovala, protože je to oproti Avengers úplně něco jiného, a mohlo by Vás to zklamat. Runaways je cílený na teenagery, a tak to i vypadá. Nicméně se těším na to, co přinese druhá série, protože konec první byl otevřený a zbývá toho hodně, co vyřešit.

Zdroje: csfd.cz, serialzone.cz, imdb.com, wikipedia.org

Líbí se Vám seriál?

Ano.
Zpočátku ano, ale teď už mě nebaví.
Ne.
Celkem hlasů: 24
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background