background - Elsa nejspíš dostane svou vlastní královnu!
Elsa nejspíš dostane svou vlastní královnu!

Elsa nejspíš dostane svou vlastní královnu!

8. 04. 2018
Klára Šimšová
0 obrázků
7 min čtení

Jak už všichni víme, homosexualita je velmi probírané téma a stále se lidé dělí na tři tábory, první - ti kterým to stále neuvěřitelně vadí, protože se neumějí smířit s pokrokem, druzí, kterým je to úplně jedno, a třetí, kteří jsou naprosto pro. I v Disney si můžeme vzpomenout na pár charakterů, například v seriálu Andi Mack to byl Cyrus, když přiznal své nejlepší kamarádce Buffy své city k Jonahovi, nebo třeba Le Fou, Gastonův pomocník, z filmu Kráska a Zvíře, a když jsme u toho Frozen, Oaken, co vedl svou saunu a malý obchůdek, v jedné scéně mává na svého milovaného s dětmi. Na podzim roku 2019 můžeme očekávat druhý díl Ledového království, kde by se královna Elsa měla dočkat přítelkyně. Protože už v prvním díle jsme si mohli všimnout pár jistých náznaků, což potvrdila samotná scénáristka Jennifer Lee. V samotné písni Let It Go, která je do češtiny přeložena jako "Najednou", díky čemuž většina textu ztratila význam, máme tři schované body:

1. "Be the good girl, you always have to be." - Většina homosexuálů (beru to podle knih, známých, filmů apod.) si připadá jako jiný člověk, někdy dokonce nečlověk, a tak svou orientaci nepřizná, což původně mohla udělat Elsa.
2. "Conceal, don't feel, don't let them know. Well, now they know." - Další část textu,ve které je skrytý podtext, kdy se orientace tají před lidmi, i když se to nakonec dozví.
3. "Let it go, let it go, can't hold it back anymore." - Tady se Elsa snaží vyjádřit, jaké pocity má spoustu lidí z LGBTQ+ komunity, když udělají svůj "come out". 

Na Twitteru se objevil trend #GiveElsaAGirlfriend, což mělo tvůrce Frozen naprosto utvrdit v tom, že by Elsa měla mít svou přítelkyni. Jennifer Lee také poukazuje na to, proč byla vlastně na korunovaci a celkově vůči mužům tak odtažitá, že ji tam nikdo s mužem neviděl a okolo Anny se motali rovnou dva. Scénář pro Frozen 2 je již napsaný, teď se bude akorát pracovat na dabingu postav a na samotném filmu, což potvrdila Kristen Bell, dabérka princezny Anny, v rozhovoru pro RadioTimes. Disney ale potřebuje najet na méně mainstreamový druh pohádky, protože i když první díl sklidil úspěch, tentokrát musí nasadit vyšší laťku. Určitě se máme na co těšit.

Jak myslíte, že dopadne Frozen 2?

Bude to boží!
Průměr.
Bude to strašné.
Nezajímám se.
Celkem hlasů: 151
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background