background - Recenze aneb můj názor na Přání smrti
Recenze aneb můj názor na Přání smrti

Recenze aneb můj názor na Přání smrti

6. 04. 2018
Pavla Škultetyová
0 obrázků
6 min čtení

Lékař Paul Kersey (Bruce Willis) má všechno, co si jen člověk může přát – zajímavou práci, krásnou rodinu a nádherný domov. S násilím se setkává pouze na operačním sále pohotovosti, kde pracuje jako chirurg.

Jednoho dne se však všechno změní. Po brutálním napadáním v jeho vlastním domě, manželka (Elisabeth Shue) umírá a dcera (Camila Morrone) zůstane v nemocnici ležet v kómatu.

Hroutí se mu celý svět a policie jen bezmocně krčí rameny, protože podobných případů řeší desítky denně. Poháněný touhou se pomstít, Paul vezme zákon do vlastních rukou a ozbrojený vyráží do ulic, aby nevinným životy zachraňoval a zločincům je bral. Chicago má nového hrdinu, který věří, že spravedlnost ještě existuje.

Na tento film jsem se do kina opravdu těšila, jelikož mám ráda akční scény a občas nějakou tu krev. A upřímně, jakmile film skončil, nevěděla jsem, co si mám myslet. Když pominu, že má hlavní hrdina neuvěřitelné štěstí a film je v podstatě jedno velké klišé, Bruce Willis zahrál roli truchlícího manžela opravdu skvěle a o akci rozhodně není nouze.

Jen mě překvapilo, že se dost brzy vzpamatoval ze smrti své manželky. I když, aby celý film ležel v posteli a brečel pod peřinou? To by asi nešlo.

Milovníkům akčních a drsných scén určitě doporučuji. Naopak pokud nemáte rádi krev s vnitřnostmi, raději předejte lístek někomu jinému. Občas se tam totiž nějaká ta střeva objeví a to nejen když náš chirurg operuje.

Zdroj: csfd.cz

Jak na vás tento film zapůsobil?

Líbil se mi
Moc se mi nelíbil
Propadák, vůbec se mi nelíbil
Neviděl/a jsem, ale kouknu se na něj
Neviděl/a jsem a nebudu se na něj koukat
Celkem hlasů: 41
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background