background - Ze světa seriálů #9: Joey
Ze světa seriálů #9: Joey

Ze světa seriálů #9: Joey

4. 04. 2018
Šárka Fikejsová
0 obrázků
11 min čtení

Jak jsme minule slíbili, dnes se podíváme na sitcom Joey, který volně navazuje na Přátelé. Jedná se tedy o americký sitcom a spin-off Přátel, ve kterém se Matt LeBlanc vrací do role Joeyho Tribbianiho. Seriál odvysílala (2004-2006) televizní stanice NBC. Kvůli špatnému hodnocení jej ale v roce 2006 přestala vysílat.

Děj

Joey se chce více věnovat své herecké kariéře, a tak se stěhuje do Los Angeles, kde mu jeho sestra Gina sehnala byt. Seriál sleduje Joeyho herecký život, ale také život jeho sestry Giny a jejího syna Michaela, který je na rozdíl od ostatních členů rodiny Tribbianů velice chytrý. A aby toho nebylo málo, tak se postupem času Joey zamiluje do své sousedky Alex.

Postavy

 • Joey Tribbiani

 • Gina Tribbiani

Temperamentní sestra Joeyho, která má syna Michaela a stejně jako Joey je velmi přitažlivá pro opačná pohlaví. Během seriálu vystřídá několik profesí a během druhé řady se vrátí k Michaelovu otci Jimmymu.

 • Michael Tribbiani

Velice inteligentní synovec Joeyho, který se zabývá aplikovanou termodynamikou. V druhé řadě se zjistilo, že má Aspergerův syndrom, což je porucha se známky autismu, a vyznačuje se především potížemi v komunikaci a sociálním chování. Joeyho bere jako staršího bráchu a někdy i jako otce.

 • Alexis Julia Garrettová

Joeyho sousedka, domácí a přítelkyně. Vzdělaná právnička, která vystudovala Northwestern University a Pepperdine University. Zpočátku je zaskočena Gininou povahou a přístupem, ale později se z nich stanou kamarádky. Její manžel je profesionální orchestrální hudebník a většinu času je pryč z domova, takže většinu času tráví u Joeyho doma, až se do něj nakonec zamiluje.

 • Roberta 'Bobbie' Morgansternová

Joeyho agentka, která je drzá, agresivní a velmi zábavná. Směje se vždy a všude.

Zajímavosti

 • Některým dílům dělal režiséra i David Schwimmer, který hrál Rosse v Přátelích.

 • Kromě Matta Leblance dostali nabídku na natočení samostatného seriálu i ostatní herci ze seriálu Přátelé, ostatní však odmítli.

 • Joey má v pokoji stejný plakát k filmu Scarface, jako měl v seriálu Přátelé.

 • Na stolku vedle dveří je možné všimnout si fotografie Joeyho (Matt LeBlanc) a Chandlera (Matthew Perry), se kterým si LeBlanc zahrál v seriálu Přátelé.

 • V seriálu Joey ztvárnila Lucy Liu již podruhé postavu, která je přítelkyní Matta LeBlanca. Poprvé se tak stalo ve filmu Charlieho Andílci.

 • Bylo natočeno celkem 22 dílů druhé série, ale kvůli nízké sledovanosti jich bylo odvysíláno jen 14.

 • Joeyho oblíbenou hlášku "Jak to jde?" použila v tomto seriálu poprvé jeho sestra Gina v druhém díle.

 • Jennifer Coolidge (Bobbie) vystupovala i v seriálu Přátelé.

Seriál dosáhl následujících hodnocení: csfd.cz 67% a jedná se o 130. nejoblíbenější seriál

serialzone.cz 70,3%

imdb.cz 6/10

Za mě je to 65% a doporučení převážně pro ty, kteří mají rádi Přátele, zejména pak Joeyho. Seriál není nejhorší, ale ani nejlepší. Joey ani tentokrát nezklame, ovšem je poněkud zvláštní sledovat jen jeho bez svých přátel. Nízká sledovanost mě proto vůbec nepřekvapila.

To bylo pro dnešek vše a těšíme se na Vás zase příště.

Zdroje: imdb.com, serialzone.cz, csfd.cz, wikipedia.org

Líbí se Vám seriál?

Ano.
Zpočátku ano, ale teď už mě nebaví.
Ne.
Celkem hlasů: 58
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background