background - Ztratili jsme Stalina - komedie o boji o vládu Ruska míří do kin!
Ztratili jsme Stalina - komedie o boji o vládu Ruska míří do kin!

Ztratili jsme Stalina - komedie o boji o vládu Ruska míří do kin!

23. 03. 2018
Šárka Fikejsová
0 obrázků
6 min čtení

Ztratili jsme Stalina je satiristická komedie o politice Sovětského svazu. Na základě francouzského románu La mort de Staline film ukazuje sovětské mocenské boje po smrti diktátora Josepha Stalina (Adrian McLoughlin) v roce 1953. Dále ve filmu hrají: Steve Buscemi, Simon Russell Beale, Paddy Considine, Rupert Friend, Jason Isaacs, Michael Palin, Andrea Riseborough a Jeffrey Tambor.

V Americe měl film premiéru 20. října 2017, kdež to u nás se na něj můžeme těšit 5. dubna 2018.

5. března 1953 umírá muž. Tím mužem je Josef Stalin. Po jeho skonu vypuká v řadách jeho nejbližších naprostý zmatek a panika. Na to, co nastane po skonu velkého vůdce, se dosud báli jen pomyslet. Vždyť Lenin byl, je a bude vždy živý. Proč by nemohl i Stalin? Během jeho života se soustředili především na to, jak jej přežít. A teď se začnou naplno projevovat absurdní a pokřivené charaktery všech těchto Stalinových pohrobků. Začíná boj o veškerou moc nad komunistickou říší, která do této chvíle patřila jen a pouze brutálnímu diktátorovi. O nejvyšší post nebo aspoň o bezpečné místečko pod ním se perou ti, kteří se za dobu Stalinovy krutovlády dokázali zbavit jakéhokoli vlastního názoru. Stále se ujišťují, co by tomu nebo tamtomu řekl Stalin, a co by se jim za to asi tak mohlo stát. Povýšení? Gulag? Provaz? Koho se mají bát teď? Jedni kují pikle proti druhým a do toho společně organizují okázalý diktátorův pohřeb.(CinemArt)

Jelikož už to bude skoro pů roku od premiéry v USA, dostalo se filmu pár hodnocení. Na csfd.cz má komedie 75% a na imdb.com je to 7,2/10. Na Rotten Tomatoes se průměrné hodnocení pohybuje okolo 8,2/10. Kritici dále pochválili herecké obsazení a udržení smrtelné paniky po celou dobu filmu.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com, wikipedia.org

Zaujal tě film?

Ano.
Moc mě to nezaujalo, ale možná se podívám
Ne.
Celkem hlasů: 16
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background