background - Ze světa seriálů #7: Gotham
Ze světa seriálů #7: Gotham

Ze světa seriálů #7: Gotham

16. 03. 2018
Šárka Fikejsová
0 obrázků
12 min čtení

Gotham je americké televizní krimi drama, které je založené na DC Comics. Především se zaměřuje na začátky policejní kariéry Jima Gordona a na mládí Bruce Waynea. V seriálu hraje Ben McKenzie jako Jim Gordon, Robin Lord Taylor jako Oswald Cobblepot, Sean Pertwee jako Alfred Pennyworth, a další.

Původně se měl seriál zabývat jen Gordonovými začátky u Gotham City Police Department, ale nakonec zahrnuje začátky Bruce jako ochránce a příběhy několika Batmanových rivalů jako například Penguin (Tučňák), Riddler (Hádankář), Catwoman, Poison Ivy (Travička Ivy), Scarecrow (Strašák), Pan Freeze, Hugo Strange, Ra al Ghul a Solomon Grundy.

Gotham měl premiéru na televizní stanici Fox 22. září 2014. V květnu 2017 Fox obnovila sériál pro čtvrtou sérii, která měla premiéru 21. září 2017.

Děj

Jim Gordon nastupuje ke Gothemské policii a jako první dostává případ vraždy Thomase a Marthy Wayneových, na kterém spolupracuje se starším detektivem Harveyem Bullockem. Setkává se s mladým Brucem Waynem, který je nyní v péči komorníka Alfreda Pennywortha, a slíbí mu, že najde vraha jeho rodičů. Postupem času ale zjišťuje, že v Gothamu se věci nedějí jen tak, a zaplétá se s mafianskými rodinami, nebo i se samotnými zločinci.

Postavy

 • Jim Gordon

 • Harvey Bullock

Zatrpklý detektiv, který se musí vypořádat se zapálením Jima a jeho touze po naprosté spravedlnosti.

 • Bruce Wayne

 • Alfred Pennyworth

 • Barbara Kean

Jimova přítelkyně, která se ovšem nevzpamatuje z jednoho otřesného zážitku a zvolí si temnou stranu Gothamu.

 • Leslie Thompkins

Patoložka gothemské policie, která později začne randit s Jimem, ale ani tady Jimovi vztah příliš nevyjde, a Leslie se později na chvíli z Gothamu dokonce odstěhuje.

 • Oswald Cobblepot/Tučňák

 • Edward Nygma/Hádankář

 • Selina Kyle/Cat

Zajímavosti

 • Paul Reubens, který si v seriálu Gotham zahrál otce Tučňáka, si zopakoval svou roli z filmu Batman se vrací (1992), ve které rovněž ztvárnil Tučňákova otce.

 • Robin Lord Taylor, který ztvárnil Oswalda Cobblepota, uvedl, že inspirací pro jeho roli mu byl Danny DeVito, který si Tučňáka zahrál ve filmu Batman: Returns (1992).

 • Postava Fish Mooney v původních komiksech neexistuje a byla vytvořena pouze pro seriál.

 • Herečka, která hraje Fish Mooney, je manželka populárního herce Willa Smitha.

 • Ben McKenzie, který hraje Jima Gordona, namluvil Batmana v animovaném filmu Batman: Rok jedna (2011).

 • Ben McKenzie utrpěl při natáčení bojové scény na střeše úraz, když narazil hlavou do betonového sloupu.

 • Po úspěšných čtyřech epizodách se tvůrci rozhodli "natáhnout" první sérii z 16 na 22 dílů.

 • Během natáčení utvořili Benjamin McKenzie (James Gordon) a Morena Baccarin (Leslie Thompkins) pár i ve skutečném životě.

Seriál dosáhl následujících hodnocení: csfd.cz 77% a 162. nejoblíbenější seriál

serialzone.cz 82%

imdb.com 7,9/10

Hodnocení vcelku sedí, za mě 70%. Na seriál koukám víceméně ráda, ale není to tak, že by patřil k mým nejoblíbenějším, a většinou na něj musím mít náladu, protože ne vždy mě zrovna baví. Pro ty, kteří mají rádi Batmana je seriál jako stvořený, ale na své si přijdou i fanoušci tajemna a záhad.

Zdroje: csfd.cz, serialzone.cz, imdb.com, wikipedia.org

Líbí se Vám seriál?

Ano.
Zpočátku ano, ale teď už mě nebaví.
Ne.
Celkem hlasů: 46
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background