background - The REVENANT/ZMRTVÝCHVSTÁNÍ
The REVENANT/ZMRTVÝCHVSTÁNÍ

The REVENANT/ZMRTVÝCHVSTÁNÍ

17. 01. 2016
Matouš Dvořák
1 obrázků
8 min čtení

Je to tu! DiCaprio si jde pro Oscara...

Hodnocení: CSFD - 83%, IMDb - 83%, Rotten Tomatoes - 87%

Žánr: Dobrodružný / Drama / Western

Režie: Alejandro González Iñárritu

Předloha: Michael Punke (kniha)

Hudba: Rjúiči Sakamoto, Carsten Nicolai

Hrají: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy

Neuvěřitelný herecký výkon, který L. DiCaprio podal v novém Revenantovi už by mu zcela jistě měl zajistit dlouho očekávané ocenění. Dalo by se i říct, že pokud ho nedostane, můžeme pochybovat o samotných Oscarech. Pokud mu ho tento film nevysloužil, pak už asi nic. V dvou a půl hodinovém snímku režiséra Alejandra G. Iñárritu se vracíme v čase na americký západ, do Jižní Dakoty, do roku 1823. Film vypráví příběh lovců kožešin, kteří uprostřed hlubokých lesů musí odolávat nesčetným indiánským útokům v krajině, která sama o sobě představuje smrtelnou hrozbu. Je to příběh plný napětí, úžasných záběrů a hereckého talentu. Velmi nadějný film, který splnil vše, co se po něm snad jenom dalo jen chtít, a ještě to značně překonal. Nebylo by ani přehnané tvrdit, že se jedná o umělecké dílo.

Děj: Hlavnímu hrdinovi Glassovi (L. Dicaprio) se stává osudným střet s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho. Medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava se musí rozdělit. Zatímco většina lovců pokračuje v cestě, s Glassem a jeho synem zůstanou jen dva muži, John Fitzgerald (T. Hardy) a Jim Bridger (W. Poulter). Ti více méně jen čekají, až zemře, aby jej pak pohřbili a mohli pokračovat v cestě. Ale zraněný lovec stále neumírá, a tak se Fitzgerald rozhodne čekání na nevyhnutelné zkrátit. Při pokusu o nedobrovolnou eutanázii ho však přistihne Glassův syn, kterého Fitzgerald zabije. Ještě živého Glasse pak zahrabe v hrobě a spolu s Bridgerem zmizí. Jenže Hugh má hodně tuhý kořínek. V naprosto zuboženém stavu vyleze z vlastního hrobu, zoufale se potácí čarokrásnou, ale zcela lhostejnou krajinou. Při životě jej drží především nenávist a touha po odplatě. Musí překonat brutální zimu a hlad, divoké řeky, bojovné indiánské kmeny a dokonat svou pomstu. - (CinemArt)

Kdo film neviděl, měl by se jít podívat. Kdo ho viděl, měl by se jít podívat znovu. Tohle se jen tak nevidí.

The Revenant...

...jsem ještě neviděl/a, ale určitě se podívám.
...jsem viděl/a a byl skvělý.
...jsem viděl/a a nestálo to za nic.
...nějak netoužím vidět.
Celkem hlasů: 175
5 filmů o autech, které musíte vidět!

5 filmů o autech, které musíte vidět!

Drahá a rychlá auta, nebezpečná rychlost a akční přestřelky. Přesně tohle nesmí ve filmech o autech chybět. Těchto pět filmů by si neměl nechat ujít žádný...

18. 02. 2018
Pavla Škultetyová
10 min čtení
10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

Seriál 13 Reasons Why produkovaný Selenou Gomez se stal téměř přes noc hitem a fanoušci se mohou už tento rok těšit na druhou sérii. V první sérii jsme se dozvěděli kdo měl podíl na...

19. 02. 2018
Eliška Reiglová
16 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background