background - The REVENANT/ZMRTVÝCHVSTÁNÍ
The REVENANT/ZMRTVÝCHVSTÁNÍ

The REVENANT/ZMRTVÝCHVSTÁNÍ

17. 01. 2016
Matouš Dvořák
1 obrázků
8 min čtení

Je to tu! DiCaprio si jde pro Oscara...

Hodnocení: CSFD - 83%, IMDb - 83%, Rotten Tomatoes - 87%

Žánr: Dobrodružný / Drama / Western

Režie: Alejandro González Iñárritu

Předloha: Michael Punke (kniha)

Hudba: Rjúiči Sakamoto, Carsten Nicolai

Hrají: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy

Neuvěřitelný herecký výkon, který L. DiCaprio podal v novém Revenantovi už by mu zcela jistě měl zajistit dlouho očekávané ocenění. Dalo by se i říct, že pokud ho nedostane, můžeme pochybovat o samotných Oscarech. Pokud mu ho tento film nevysloužil, pak už asi nic. V dvou a půl hodinovém snímku režiséra Alejandra G. Iñárritu se vracíme v čase na americký západ, do Jižní Dakoty, do roku 1823. Film vypráví příběh lovců kožešin, kteří uprostřed hlubokých lesů musí odolávat nesčetným indiánským útokům v krajině, která sama o sobě představuje smrtelnou hrozbu. Je to příběh plný napětí, úžasných záběrů a hereckého talentu. Velmi nadějný film, který splnil vše, co se po něm snad jenom dalo jen chtít, a ještě to značně překonal. Nebylo by ani přehnané tvrdit, že se jedná o umělecké dílo.

Děj: Hlavnímu hrdinovi Glassovi (L. Dicaprio) se stává osudným střet s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho. Medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava se musí rozdělit. Zatímco většina lovců pokračuje v cestě, s Glassem a jeho synem zůstanou jen dva muži, John Fitzgerald (T. Hardy) a Jim Bridger (W. Poulter). Ti více méně jen čekají, až zemře, aby jej pak pohřbili a mohli pokračovat v cestě. Ale zraněný lovec stále neumírá, a tak se Fitzgerald rozhodne čekání na nevyhnutelné zkrátit. Při pokusu o nedobrovolnou eutanázii ho však přistihne Glassův syn, kterého Fitzgerald zabije. Ještě živého Glasse pak zahrabe v hrobě a spolu s Bridgerem zmizí. Jenže Hugh má hodně tuhý kořínek. V naprosto zuboženém stavu vyleze z vlastního hrobu, zoufale se potácí čarokrásnou, ale zcela lhostejnou krajinou. Při životě jej drží především nenávist a touha po odplatě. Musí překonat brutální zimu a hlad, divoké řeky, bojovné indiánské kmeny a dokonat svou pomstu. - (CinemArt)

Kdo film neviděl, měl by se jít podívat. Kdo ho viděl, měl by se jít podívat znovu. Tohle se jen tak nevidí.

The Revenant...

...jsem ještě neviděl/a, ale určitě se podívám.
...jsem viděl/a a byl skvělý.
...jsem viděl/a a nestálo to za nic.
...nějak netoužím vidět.
Celkem hlasů: 176
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background