background - Zaklínač dostává třetí podobu! Z knížek a her rovnou k seriálu!
Zaklínač dostává třetí podobu! Z knížek a her rovnou k seriálu!

Zaklínač dostává třetí podobu! Z knížek a her rovnou k seriálu!

9. 03. 2018
Klára Šimšová
0 obrázků
12 min čtení

Z herního/knižního světa se toho moc nezfilmuje. Sice už máme Assassins Creed, který raději hodnotit nebudu, předloňský Warcraft, ale je tu něco, na co se spoustu fanoušků připravuje. Netflix definitivně potvrdil, že letošní rok vyjde seriál na motiv hry a knihy The Witcher, nebo, chcete-li, Zaklínač.

Příběh pojednává o Geraltovi z Rivie, bělovlasém mutantovi s kočičíma očima, bezcitného a potulného zabijáka monster, který s sebou nosí dva meče, stříbrný právě na příšery a ocelový, na lidi. Celou knižní i herní sérii vás doprovází jeho nejoddanější přítel, kůň. Každého svého koně pojmenuje “Klepna“, na což si zvyknete skoro okamžitě. Geralt se nejčastěji vyskytuje na cestách, tzv. Stezce, na kterou jsou zaklínači vysláni, aby zbavovali svět menších příšer a brali zakázky i na velká a vzácná monstra. Za roky žití Geralt poznává mnohé, neliditrpaslíky a elfy, i lidičarodějky, obyčejné sedláky, ale i barony a krále. Abych vás rovnou upozornila, zaklínači, stejně jako čarodějky, jsou neplodní, takže očekávejte mnoho, ale mnoho pohlavních aktů. Právě jsem vás jen lehce uvedla do dění ve fantasy světě, který vymyslel Andrzej Sapkowski, polský spisovatel, který se proslavil právě tímto příběhem, i když to byly prý původně jen povídky do polského časopisu Fantastyka. Netflix již v minulém roce oznámil, že pracuje na seriálu právě na toto téma. Mnoho fanoušků se obávalo, kdo získá hlavní role a konečně je známo celé obsazení hlavních postav.

Zdroj: reddit.com

Hlavní postavu Geralta, Řezníka z Blavikenu, si zahraje Nikolaj Coster-Waldau, kterého fanoušci Game of Thrones znají jako, dříve arogantního, rytíře Jamieho Lannistera. Čarodějku Triss Merigold (Ranuncul) bude hrát Gemma Arterton, pokud jste viděli Prince of Persia: The Sands of Time víte, o koho jde.

Zdroj: twinfinite.net

Překrásnou Yennefer, taktéž čarodějku, uvidíme s tváří Evy Green, známe ji z filmu Casino Royal, kde ji vidíme po boku Jamese Bonda (Daniel Craig). Mistra zaklínače, Geraltova věrného přítele a učitele, Vesemira, obsadí Mark Hamill, taktéž známý jako Luke Skywalker. Kaya Scodelario byla oslovena pro roli Ciri, dítě Starší krve, kterou bude Geralt na cestách chránit a učit.

Zdroj: playreplay.com.br

Jenže v celé sérii nastanou menší změny. Žije totiž stále král Foltest, kterého zahraje Mark Strong, což se úplně neshoduje zrovna s herní linií – Ciri je totiž v těchto sériích dospělá žena, přičemž má být král Foltest již dávno po smrti. To samé, Vesemir je také po smrti, při obraně Kaer Morhen zahynul jako hrdina, když se snažil ochránit Cirillu. A ano, obrečela jsem to jako malá holka. Takže uvidíme, jak si s tím tvůrci poradí. Ale podle nejnovějších informací se Netflix bude řídit spíš knižní předlohou.

Zdroj: imgur.com

Celou Witcher sérii na Netflixu bude doprovázet scénáristka Lauren Schmidtová, podílela se na scénářích pro The Daredevil nebo The Defenders. Režisérem celé série se stal již méně známý Tomasz Baginski. Nakonec, samotný Andrzej Sapkowski se prý taktéž bude podílet na scénáři pro pár epizod. A když už jsme u nich, bylo oznámeno, že pilotní díl pro Zaklínače už je hotový. Kolik bude sérií, to se zatím neví, ale pokud se uchytí, vidí to zatím na tři, možná čtyři.

Zdroj: omelete.com.br

Já osobně se na tento pokus velmi těším, protože The Witcher je má nejoblíbenější herní série, ačkoliv, přiznávám, že všechny knihy jsem nečetla. Uvidíme, co ukáže čas a jak si herci v obsazení sednou, jak společně, tak s rolemi.

Zdroje: imdb.com, wikipedia.org, kinobox.cz, cbr.com

Jak myslíte, že seriál The Witcher dopadne?

Moc se těším, bude to pecka.
Nějak mě to netankuje.
Absolutně nemám páru, o co tady jde.
Očekávám propadák.
Celkem hlasů: 380
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background