background - Padesát odstínů odpadu?
Padesát odstínů odpadu?

Padesát odstínů odpadu?

9. 03. 2018
Klára Šimšová
1 obrázků
13 min čtení

Znáte všichni erotickou knižní trilogii Padesáti odstínů, příběh o jednadvacetileté panně, fanynku anglické literatury, na kterou čeká jistý sadomasochistický úchylák s divným jménem.

Co si budeme nalhávat, už jen to popisuji a nudím se. Hype okolo prvního dílu už dávno opadl a my, co jsme měli knižní sérii přečtenou jedním dechem, jsme odcházeli z kina zklamaní. Nevíte, co s penězi? Kupte si lístek na Padesát odstínů a řekněte si, že jste to radši měli, s menším doplatkem, utratit za dobré víno v restauraci. Přeskočíme na třetí díl. Ocitáme se na pohádkové svatbě Christiana Greye a Any Steeleové, zrovna při skládání slibů, kdy novomanžel sleduje svou choť pohledem typu: ,,Opovaž se něco porušit, nebo dostaneš na holou.". Vtip je v tom, že v tomto díle se moc sexuálních scének neukáže, rozhodně ne tolik, jako v předchozích dílech. Tento je totiž plný večírků, dovolené, skandálů a hlavně dramatu, když se Jack Hyde dostane z vězení a unese jednoho člena Greyovic rodiny. Pořád nic moc? Víc nečekejte.

Zdroj: newyorker.com

Obsazení všichni známe. Že je Dakota Johnson příšerná herečka, ačkoliv dobrá modelka, to moc dobře všichni víme. Že zahrála Anu Steele/Grey hrozně, protože skoro třicátnice nemůže bravůrně zahrát jednadvacetiletou pannu, to taky víme. Že se Jamie Dornan do své role absolutně nedokázal vcítit, protože ten jeho poker face ho doprovází každý díl a není schopný se od srdce zasmát, toho jsme si také všimli. Samozřejmě pár pozitiv se na tomto filmu najde. Tak třeba, pokud chcete okořenit váš partnerský život, tady máte názornou ukázku toho, jak se to nemá dělat. A věřím, že mnoho párů se přišlo něco "přiučit", aby si zkusili své meze, protože po podobných nocích se většina párů rychle rozejde. Další pozitivum na Fifty Shades Freed je samotná Rita Ora, která se zde mihla jen několikrát, i když v zajímavých scénách. Poslední dva plusy vidím asi v tom, že nový Anastáziin bodyguard Sawyer, Brant Daugherty, je moc pohledný, nakonec asi ta pěkná auta, co Christian vlastní. Hlavní výtkou jsou dialogy. Jako knižní nadšenec musím říct, že jich v každém díle alespoň 1/3 chyběla, což je obrovská škoda, neboť by třeba mnoho diváků mohlo pochopit, o co v některých situacích šlo. Nejhorší na tom všem byla automobilová honička, kdy Dakotu posadili za volant, čímž to završili pohlavním aktem mezi dvěma dodávkami, takže kolemjdoucí by měl oči visící z důlků. Pro diváka to byl sestříhaný sex do deseti vteřin, takže spíš komedie, než nějaká vášeň. Posledním obrovským mínusem je to, že kdo knihu nečetl, neví vlastně, kde slavný pan Grey bere všechny peníze, co má vlastně za práci. Aby Ana šla a vybrala pět milionů dolarů jen tak, to je pro filmového diváka moc zmatené a nejasné.

Hudebně to samozřejmě je totéž, žádnou dramatickou muziku tady nenajdete a když už, je to úsek o dvou až třech minutách, asi pětkrát v celém filmu. Zachránila to Rita Ora svou novou písní For you s Liamem Paynem? Možná.

Abych nebyla úplně zlá, nahý, "mírně" zarostlý, Jaime Dornan lahodí nejednomu ženskému oku. Bohužel, scénárista a režisér se nejspíš pořádně opili a vykouřili nekvalitních pár gramů trávy, přičemž četli poslední díl trilogie. Asi tak nějak bych popsala tenhle díl. Pokud máte dlouhý večer a nemůžete usnout, doporučuji si pustit prvních deset minut, pak s jistotou usnete. Za mě 3/10, to jen za ta auta a Branta s Ritou, nic lepšího v samotném filmu prostě nevidím. Tuto trilogii si tedy sama pro sebe označuji jako odpad, který neměl spatřit stříbrné plátno. Kdyby ponechali obsazení Matta Bomera jako Christiana Greye a Alexis Bledel, jako Anu Steeleovou, možná by to nezachránili, ale rozhodně by to bylo koukatelnější.

Jaký byl tento filmový "skvost"?

Naprosto skvělý filmový zážitek.
Ani dobré, ani špatné - zlatý střed.
Prosím, už nikdy víc...
Celkem hlasů: 102
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background