background - Ze světa seriálů #5: The Flash
Ze světa seriálů #5: The Flash

Ze světa seriálů #5: The Flash

4. 03. 2018
Šárka Fikejsová
0 obrázků
16 min čtení

The Flash je americký televizní seriál vyvinutý Gregem Berlantem, Andrewem Kreisbergem a Geoffem Johnsem, který je vysílaný na stanici The CW. Vychází z postavy DC Comics Barryho Allena/Flashe, maskovaného superhrdiny, který bojuje proti zločinu se silou pohybu nadlidskou rychlostí. Je to spin-off k seriálu Arrow, existující ve stejném fiktivním vesmíru.

Colleen Atwood, kostýmová návrhářka pro Arrow, pracovala na návrhu blesku. Tvůrčí tým se chtěl ujistit, že blesk bude připomínat ten komiksový, a nebude se jednat o jednoduše špatnou napodobeninu. Série je primárně natočena ve Vancouveru, Britské Kolumbii, Kanadě.

The Flash byl premiérován v Severní Americe 7. října 2014, kdy se pilotní díl stal druhou nejsledovanější premiérou v historii The CW po The Vampire Diaries v roce 2009. To bylo dobře přijato kritiky i diváky a vyhrál People's Choice Award za "oblíbené nové televizní drama" v roce 2014.

Seriál má aktuálně 4 série.

Děj

Série sleduje Barryho Allena (Grant Gustin), forenzního analytika policie Central City, který získává superlidskou rychlost, kterou používá k boji se zločinci, včetně dalších, kteří získali nadlidské schopnosti stejně jako on. Je odhodlaný vyřešit nevysvětlitelné, nemožné, záhadné případy, motivován smrtí své matky a hledáním jejího skutečného vraha, který vlastní záhadné schopnosti.

Postavy

 • Barry Allen/Flash

Barry Allen pracuje jako forenzní analytik u policie a je proslulý svou nedochvilností, ale pak je zasažen blesek a jeho dosavadní život se kompletně změní. Začne poznávat, že nemožné věci se občas stanou možnými, zkusí si cestovat v čase, bude se pohybovat tak rychle, že projde skrz zeď a mnohem víc. Stane se Flashem, superhrdinou, který bude chránit město a zároveň se bude snažit přijít na to, proč má tolik nepřátel.

 • Iris West

Barryho dětská láska, která jej neopustila ani v dospělosti. Novinářka, později členka Flash týmu a nakonec i jeho vedoucí.

 • Caitlin Snow/Killer Frost

Dr. Caitlin Snow pracuje jako bioinženýrka ve S.T.A.R. Labs a stává se Barryho kamarádkou. Později se Barryho nedopatřením mění na svoji dvojnici, z jiné země, Killer Frost a přidává se na stranu zla. Týmu se ji nakonec podaří zachránit a ona dokáže svoji ledovou stránku potlačit a využítvat ji jen v případech nouze.

 • Francisco 'Cisco' Ramon/Vibe

Cisco pracuje jako inženýr ve S.T.A.R. Labs stejně jako Caitlin. Rád dává metalidem přezdívky podle jejich schopností, ale není příliš rád, když se dozví, že sám byl ovlivněný výbuchem stroje na urychlení částic a musí se se svojí novou schopností vypořádat.

 • Dr. Harison Wells

Tato postava se objevuje ve všech sériích, ale skoro po každé je to úplně jiný člověk a obnášelo by to dlouhé vysvětlování, abychom si v tom udělali pořádek, takže pokud Vás zajímá více, budete se muset na seriál podívat sami.

 • Joe West

Policejní vyšetřovatel, otec Iris a muž, který se ujal Barryho, když jeho otce zavřeli do vězení za zločin, který nespáchal. A samozřejmě člen Flash týmu.

Zajímavosti

 • V případě neúspěchu seriálu se měl Barry Allen (Grant Gustin) připojit k seriálu Arrow.

 • Přestože je seriál napěchovaný speciálními efekty, za které byl nominován i na ceny Emmy, v celé show jsou pouze dvě plně počítačem vytvořené postavy - Gorilla Grodd a King Shark.

 • Ve 12. epizodě 1. série řekne jeden z metalidí Flashovi: "Catch me if you can," v překladu: "Chyť mě, když to dokážeš," což je název filmu, v kterém Leonardo DiCaprio použil jméno Barry Allen, což je zase jméno postavy Flashe.

 • V seriálu se jako Barryho otec mihl i John Wesley Shipp, který ztvárnil Flashe v původním seriálu Flash.

 • Tváře podezřelých na Barryho tabuli k případu jeho matky jsou ve skutečnosti členové štábu, kteří dobrovolně propůjčili svůj obličej.

 • H. G. Wells byl anglický spisovatel, který mimo jiné napsal povídku "Superstimulátor", ve které jistý romanopisec požije superdoping, který ho celkově zrychlí natolik, že se svět kolem něj téměř zastaví a on může napsat román za pět minut.

 • Barry Allen (Grant Gustin) se objevil již v seriálu Arrow. Prvně tomu bylo v epizodě osmé druhé série, pak ještě dvakrát v epizodě deváté a dvacáté. Neměl zde však doposud své superschopnosti, a proto vystupoval jen jako policejní asistent - analytik.

Seriál dosáhl následujících hodnocení: csfd.cz 77% a jedná se o 115. nejoblíbenější seriál

serialzone.cz 84,5%

imdb.com 8/10

Upřímně si myslím, že hodnocení sedí. Osobně jsem si seriál zamilovala hned na začátku a s každým novým díle jej miluju víc a víc. Trochu mě štve vztah Iris s Barrym, ale dalo se to předpokládat už od začátku. Pokud seriál nesledujete určitě bych mu dala šanci.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com, serialzone.cz

Líbí se Vám seriál?

Ano.
Zpočátku ano, ale teď už mě nebaví.
Ne.
Celkem hlasů: 59
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background