background - Co jsou vlastně Kameny Nekonečna?
Co jsou vlastně Kameny Nekonečna?

Co jsou vlastně Kameny Nekonečna?

21. 02. 2018
Barbora Horáková
0 obrázků
11 min čtení

Co jsou vlastně kameny nekonečna?

Jelikož nám za pár měsíců vycházejí třetí Avengers, kteří se utkají s Thanosem o Kameny Nekonečna, ukážeme si, co jsou vlastně zač.

Jsou skupina nepředstavitelně mocných artefaktů, nesoucí v sobě sílu 6 aspektů vesmíru.

Před samotným stvořením vesmíru existovalo šest singularit. Po velkém třesku a zrození vesmíru byly zbytky těchto singularit skuty Vesmírnými Entitami do superhmotných ingotů, Kamenů nekonečna. Každý kámen v sobě nese rozdílné schopnosti, které jsou po tisíciletí využívány rozličnými mimozemskými civilizacemi. Kameny jsou kompletně nezničitelné a bytost, která by shromáždila jejich sílu pomocí Rukavice nekonečna by získala nepřekonatelnou moc.

Tak se pojďmě společně podívat jaké kameny to vlastně jsou.

1. Space Stone (Tesseract)

První odhalený Kámen nekonečna se z potitulkové scény Thora dostal do Kapitána Ameriky a následně do Avengers, na jejichž konci ho Thor vrátil na Asgard. Space Stone umožňuje cestování vesmírem, a jak odhalil Red Skull, jeho energie může napájet futuristické zbraně

Barva: Modrá

Původní schránka: Tesseract

Aktuální majitel: Loki.

2. Mind Stone

Dlouho se nevědělo, že se v Lokiho žezle z Avengers skrývá Mind Stone. Kámen manipulující lidskou myslí se dostal až do Avengers 2, kde byl přemístěn do Visionova čela. Právě tam setrval i přes trojku Kapitána Ameriky a určitě u Visiona zůstane až do Avengers 3.

Barva: Žlutá

Původní schránka: Žezlo Chitauri

Aktuální majitel: Vision![](http://mafiacinema.cz/uploads/c/9hRYDQaajapQZOJ.jpg)

3. Reality Stone (Aether)

Rudá látka z druhého Thora, s níž chtěl Malekith ponořit celý vesmír do tmy, dokáže složitě manipulovat s realitou. Původně měl Reality Stone setrvat v Asgardu, v potitulkové scéně druhého Thora byl ale raději převezen ke Sběrateli, který si ho uložil do své rozsáhlé sbírky.

Barva: Červená

Původní schránka: Aether

Aktuální majitel: Sběratel

4. Power Stone (Orb)

S Kamenem, jenž disponuje obrovskou destrukční silou, jsme se setkali ve Strážcích Galaxie. Star-Lord ho zachránil před Ronanem, který s ním chtěl zničit planetu Xandar, a na konci filmu jej nechal schovat do archivu xandarské policie Nova Corps.

Barva: Fialová

Původní schránka: Orb

Aktuální majitel: Nova Prime![![![](http://mafiacinema.cz/uploads/c/I8lZMoecO4AxTvK.jpg)](http://mafiacinema.cz/uploads/c/PO578UU8RXrLjdK.jpg)](http://mafiacinema.cz/uploads/c/Yd2UKwSzMedyOaN.jpg)

5. Time Stone

Zatím poslední objevený Kámen nekonečna se nachází v Aggamotově oku a umí manipulovat s časem. Doctor Strange s ním porazil mystickou bytost jménem Dormammu, která žije v temné dimenzi, a posléze ho vrátil zpět do svatyně v nepálském chrámu Kamar-Taj.

Barva: Zelená

Původní schránka: Agamattovo Oko

Aktuální majitel: Doctor Strange![![![![](http://mafiacinema.cz/uploads/c/y6TjtzHNu7DHgmz.jpg)](http://mafiacinema.cz/uploads/c/m1KQlCah0sl6sRW.jpg)](http://mafiacinema.cz/uploads/c/42dVksbly5CGr2p.jpg)](http://mafiacinema.cz/uploads/c/9OapsyoqloiaTGZ.jpg)

6. Soul Stone

Kámen sbírající duše se na velkém plátně zatím neobjevil, určitě ho ale uvidíme nejpozději v Avengers 3. Ten kdo má Kámen duší vidí všechny bytosti které chce, dokáže si pohrávat s duší živých i neživých bytostí. Tento kámen má strážce Bifrostu Heimdall v zlatém brnění.

Barva: Oranžová

Aktuální majitel: Heimdall (není potvrzeno)

Zdroje: coolmagazin.iprima.cz, cs.marvelcinematicuniverse.wikia.com

Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background