background - 5 filmů o autech, které musíte vidět!
5 filmů o autech, které musíte vidět!

5 filmů o autech, které musíte vidět!

18. 02. 2018
Pavla Škultetyová
0 obrázků
10 min čtení

Drahá a rychlá auta, nebezpečná rychlost a akční přestřelky. Přesně tohle nesmí ve filmech o autech chybět. Těchto pět filmů by si neměl nechat ujít žádný automobilový nadšenec.

1. 60 sekund

V tomto filmu z roku 2000 v čele s Nicolasem Cagem nejde ani tak moc o akci, jako spíše o samotná auta. Zejména o Ford Mustang Shelby GT500 neboli Eleanor, kterou Memphis společně s dalšími 49 auty ukradne a na závěr předvede, co umí. Samozřejmě na to není sám a v jeho partě je např. Angelina Jolie, Scott Caan, Donny Astricky a další.

Zdroj: pinterest.com

2. Need for speed

Film, který je natočený podle počítačové hry, s Aaronen Paulem jako neohroženým závodníkem, nebyl špatný. Možná jsem tam čekala víc závodů, které tam byly pouze tři. Každopádně scény jako tankování za jízdy a odchyt auta helikoptérou byly úžasné, vtipné a záživné. Je to ale převážně o pomstě, které se Tobey nakonec dočká či ne? To můžete zjistit sami. Více již nebudu prozrazovat a nyní jdeme na další film.

Zdroj: guideautoweb.com

3. Rychle a zběsile

Dalším třetím filmem je série Rychle a zběsile, jež zná určitě každý. Já tyto filmy zbožňuji, ale od čtvrtého dílu se jedná spíše o střílení a zabíjení, než o auta. Doba se mění a tak si scénáristi a producenti mohou dovolovat na stále akčnější kousky a riskantnější scény, jako třeba v pátém a sedmém díle 'havárie' autobusu nebo v osmém díle rovnou celá ponorka. Tato filmová série, ukazující příběh nelegálních pouličních závodníků, si vysloužila mezi diváky velkou oblibu. Mě se nejvíce líbil pátý díl, kdy Vin Diesel (Dominic) , zesnulý Paul Walker (Brian), Jordana Brewster (Mia) a jejich parta ukradnou sejf místního lichváře Reyese. Kromě přestřelek se tam na konci objevují dvě auta Dodge Charper s pomocí kterých vytrhnou sejf ze zdi a ujíždí pryč.

Zdroj: mestoperniku.cz

4. Auta

Ačkoliv animovaný, přesto krásný film, který zbožňují nejen mladší děti, ale i starší ba někdy i dospělí. A nemají se za co stydět. Tento film vypráví příběh jako každý jiný. Film má již třetí pokračování a závodník Blesk McQueen se nehodlá jen tak vzdát. Děj se odehrává v prostředí automobilových závodů a významné americké silnice Route 66.

Zdroj: tv.nova.cz

5. Overdrive

Na tento film jsem přišla teprve nedávno. O akci tam rozhodně není nouze a drahá rychlá auta se tam střídají jedno za druhým. Mladí zloději Andrew a Garrett Fosterovi (Scott Eastwood a Freddie Thorp) se specializují výhradně na nejdražší luxusní auta. Byli najati na krádež nádherného Bugatti z roku 1937 v hodnotě několika miliónů eur, ale vše se najednou zvrtlo a bratři se dostávají do bezvýchodné situace. Ve filmu se také objevuje Ferrari 250 GTO z roku 1962, které musejí ukrást, aby si zachránili holý život.

Zdroj: filmbaze.cz

Zdoje: wikipedia.org, csfd.cz, filmbaze.cz

Který film máte nejradši?

60 sekund
Need for speed
Rychle a zběsile
Auta
Overdrive
Všechny
Ani jeden
Celkem hlasů: 229
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background