background - Ze světa seriálů #3: Plný dům
Ze světa seriálů #3: Plný dům

Ze světa seriálů #3: Plný dům

17. 02. 2018
Šárka Fikejsová
0 obrázků
13 min čtení

Plný dům (v originále Full House) je americký sitcom, který vytvořil Jeff Franklin pro ABC. Vysílalo se od 22. září 1987 do 23. května 1995 a celkem se jedná o osm serií o 192 dílech. Ačkoliv se sitcom nezařadil mezi nejlépe hodnocené, dočkal se v roce 2016 pokračovaní s názvem Fuller House, kterému se budeme věnovat v příštím díle.

Děj

Seriál začíná v době, kdy ovdovělý otec Danny Tanner požádá svého švagra Jesseho Katsopolise a nejlepšího kamaráda Joeya Gladstonea, aby mu pomohli vychovat jeho tři dcery, nejstarší D.J., střední dítě Stephanie a nejmladší Michelle, v jeho domě v San Francisku. Postupem času se všichni sbližují, a i když to občas nemají lehké, zvyknou si na společný život tak moc, že je pak těžké odejít.

Postavy

 • Danny Tanner

Danny má, po smrti své ženy, na starosti své tři dcery, a že taková výchova třech děvčat není vůbec snadná, se sám přesvědčí. Pracuje jako moderátor v televizi a vystupuje v pořadu Dobré ráno, San Francisko. Doma má rád pořádek a čistotu, ale zdá se, že ani jedna dcera jeho lásku pro uklízení nezdědila. Postupem času začíná znovu randit, ale ani tentokrát to nebude mít jednoduché.

 • Jesse Katsopolis

Bratr zesnulé Pamely se stěhuje do domu Dannyho, aby mu pomohl s výchovou svých neteří. Jesse je rockový muzikant a nevede zrovna příkladný život. Párty, motorky, holky, tohle všechno bude muset Jesse omezit, a i když se to ze začátku bude zdát nemožné, nakonec se zbaví svého starého života a i on se stane otcem.

 • Joey Gladstone

Nejlepší kamarád Dannyho se taktéž stěhuje k němu do domu a jeho život je zatím samý vtípek. Živí se totiž jako komik, takže se s ním člověk nikdy nenudí.

 • Donna Jo 'D.J.' Margaret Tanner

 • Stephanie 'Steph' Judith Tanner

 • Michelle Elizabeth Tanner

Michelle si zahrály sestry Olsenovy.

 • Kimmy Gibbler

Nejlepší kamarádka D.J., která je u Tannerů častěji než doma, a nikdo z toho není příliš nadšený.

Zajímavosti

 • Seriál je vysílán ve více než 75 zemích světa, včetně ČR.

 • V první sérii bylo Jesseho příjmení Cochran, ale ve druhé sérii bylo změněno na Katsopolis kvůli jeho řeckému původu.

 • Bob Saget byl od počátku jasným favoritem producentů do role hlavní postavy Dannyho Tannera, nicméně díky svým zavázkům v CBS to dlouho vypadalo, že roli nebude moci vzít. Pilotní díl tak byl natočen s jiným hercem - Johnem Poseyem.

 • Mary-Kate a Ashley Olsen ztvárnily postavu malé Michelle Tanner. A tak když nebyla herecky naladěna Mary-Kate, šla na plac o dvě minuty starší Ashley. Navíc holky měly poměrně rozdílnou povahu, takže Mary-Kate zvládala výborně komické scény, ostýchavá Ashley naopak ty vážné.

 • V roli dvojčat Nickyho a Alexe Katsopolisových se za čtyry série vystřídaly dva páry dvojčat. V 5.sérii to byli Daniel a Kevin Renteria a od 6.série to byli Dylan a Blake Tuomy-Wilhoit.

 • V 16. díle 8. série si sám sebe zahrál slavný basketbalista Kareem Abdul-Jabbar.

Seriál dosáhl následujících hodnocení: csfd.cz 53%

serialzone.cz 67,9%

imdb.com 6,7/10

Sitcom dosáhl slabšího hodnocení a leckdo by jej nazval "Krok za krokem light". Je pravda, že na Krok za Krokem nebo Přátelé seriál nemá, ale je to stará dobrá klasika a své kouzlo má. Doporučila bych Vám jej až budete nemocní a budete se nudit. Stačí zkouknout jen pár dílů, a ne to jet celé, série po sérii jako já.

Dneska jsme měli retro kousek a příště se podíváme na jeho spin-off, jak už jsme výše slíbili.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com, serialzone.cz

Líbí se Vám seriál?

Ano.
Zpočátku ano, ale teď už mě nebaví.
Ne.
Celkem hlasů: 24
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background