background - Herci, kteří se obejdou bez kaskadéra
Herci, kteří se obejdou bez kaskadéra

Herci, kteří se obejdou bez kaskadéra

4. 02. 2018
Šárka Fikejsová
0 obrázků
12 min čtení

Milovníci akčních filmů, možná jste se někdy pozastavili nad svojí oblíbenou akční scénou a položili jste si otázku, v jakém momentu už nevidíte herce ale jeho dabéra. Práce kaskadéra je nebezpečnější než se možná zdá a již několikrát se stalo, že dabér během natáčení přišel o život. Ovšem ne všichni herci jsou zhýčkané hollywoodské hvězdičky, a někteří se do nebezpečných akcí pouštějí sami. A kteří to jsou?

  • Jackie Chan

Kým jiným začít? Myslím, že většina si na nějaký film s ním vzpomene, a že se vždy jedná o pořádnou dávku akce a nebezpečí. Už na základní škole vynikal v bojových umění a akrobacii, a tak není divu, že on kaskadéra rozhodně nepotřebuje. Sám ale přiznal, že už měl zlomenou snad každou kost ve svém těle. Dnes už mu je 63 let, ale z minulého roku má na kontě tři nové filmy a já se nemůžu dočkat až se dostanou i k nám.

  • Jason Statham

Jak o Chanovi, tak i o Stathamovi lze prohlásit, že to jsou vlastně kaskadéři sami o sobě. Jason zvládá všechny akční scény výborně a podle většiny to zvládá s noblesou. Ve všech akčních scénách hraje on a náležitě si to užívá. Myslím, že ve svých 50 letech ještě nemá dost a určitě se na něj budeme moct těšit v dalších filmech, kde se to akcí a nebezpečím bude hemžit.

  • Tom Cruise

Určitě si někteří z Vás vzpomenou na scénu z Mission Impossible, kdy musel Tom seběhnout z budovy Burj Khalify, která má 181 pater, a na to nemá žaludek jen tak někdo. Ukázal, že umí být něžný i nekompromisní a v jeho 55 letech se na něj můžeme těšit v dalším díle Mission Impossible i v jiných filmech, které se chystají.

  • Angelina Jolie

Pojďme naší zatím mužskou trojici obohatit o dámu, pánové totiž nejsou jediní, kteří se dokáží postavit akci čelem. Angelina Jolie si pár akčních trháků střihla a nebála se do toho jít po hlavě, a to doslova. Nejedná se o všechny kaskadérské kousky, ale i tak si většinu z nich natáčí ona sama. Jedná se i o pády z výšek, nebo skoky hlavou napřed. V letošním roce bychom ji měli vidět v Maleficent 2.

  • Jean-Paul Belmondo

Ve svých 84 letech už má dávno odslouženo, ale svého času to byl ikona akčních filmů a kaskadérské kousky si taktéž většinou točil sám, což mnoho lidí nemusí vědět. Jeho zlomovou rolí se stala postava Poiccarda ve filmu U konce s dechem.

  • Harrison Ford

Ani on už není nejmladší a ve svých 75 letech už se šetří, ale za svého mládí považoval kaskadéry za urážku. Celého Indiana Jonese, vyjma jedné z scény, a to té, kdy utíká před obřím kamenem, natočil sám, a že to zrovna neměl příliš jednoduché. Harrison si ale poradil se vším, co mu scénáristi připravili.

  • Kristen Stewart

Nepříliš oblíbená herečka, která některým možná leze na nervy, ale i tak mi dovolte uzavřít tento článek právě jí. Ve filmu Sněhurka a lovec se nenechala ani jednou zastoupit kaskadérkou a přemohla svůj největší strach, a sice jízdu na koni. Dále se musela vypořádat s bojovými scény, které jí navíc ztěžovalo starověké brnění, pádem do ledové vody, nebo vysení hlavou dolů na laně.

Zdroje: imdb.com, csfd.cz

Kterého z herců máte nejradši?

Jackie Chan
Jason Statham
Tom Cruise
Angelina Jolie
Jean-Paul Belmondo
Harrison Ford
Kristen Stewart
Celkem hlasů: 234
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background