background - Nejlepší komediální herec všech dob?!
Nejlepší komediální herec všech dob?!

Nejlepší komediální herec všech dob?!

16. 01. 2016
Renata Králová
0 obrázků
19 min čtení

Dnes 17.1.2016 tento celosvětově známý komik slaví své 54. narozeniny, proto se teď společně s námi můžete podívat na nejzajímavější momenty z jeho života, od narození přes hereckou kariéru až po současnost.

James Eugene Carrey známý spíš jako **Jim Carrey se narodil 17. 1. 1962 v Kanadě.

Je nejmladším ze čtyř dětí, má dvě sestry a bratra.

Hodně lidem by se zdálo že vyrůstal v náručí blahobytu, ale nebylo tomu tak, jeden čas dokonce s rodinou bydlel v karavanu.

Aby pomohl finančně zajistit svojí rodinu, skončil se školou a pracoval v továrně.

Jeho komediální talent se projevoval již od mladého věku.

Už v patnácti letech začal svoji komickou kariéru vystupováním v klubech po celé Kanadě.

Už jako sedmnáctiletý se rozhodl odejít do Los Angels.

V roce 1983 získal první filmovou roli ve filmu Introducing... Janet.

Rok na to dostal roli v seriálu The Duck facktory, po které následovalo mnoho dalších filmů, žádný z nich nebyl ale zas takový trhák, ale i přesto si za honoráře dokázal koupit vlastní dům v Kalifornii.

Jeden z větších filmů které se podíleli na otevření dvěří do Hollywoodu byl film Peggy Sue se vdává, ve které hrál sice malou, ale nezanedbatelnou roli.

Poté díky roli ve filmu Pozemšťanky jsou lehce k mání získal kontakt na Keenana Ivoryho Wayanse který mu dal nabídku která se neodmítá. Dostal nabídku účinkovat v dnes již kultovní televizní show, která je v USA velmi populární a to v In Living Color.

Velký zvrat v jeho filmové kariéře přišel v roce 1994, který byl nejúspěšnějším rokem jeho kariéry. Dostal hlavní roli ve filmu Ace Ventura: Zvířecí detektiv, ihned se z něho stala známá Hollywoodská hvězda.

Svoje úžasné mimické a komediální nadání potvrdil ve filmu Maska, také z roku 1994.

Dále v roce 1994 získal hlavní roli ve filmu Blbý a blbější, kde byl taky nepřekonatelný svým komickým výkonem.

Díky filmu Cable Guy za který obdržel neuvěřitelný honorář 20 milionů amerických dolarů se stal jedním z nejlépe placených herců světa.

V roce 1997 se ve filmu Lhář, Lhář vžil do role notorického lháře. Tento film je dle Jimových tehdejších slov jeho nejoblíbenější film, který natočil.

Také dokázal že není jen dobrým komediálním hercem, ale také dramatickým a to konkrétně ve filmu Truman Show z roku 1998, získal za něj dokonce Zlatý Glóbus v kategorii za Nejlepší mužský herecký výkon v dramatu.

Za film Muž na měsíci z roku 1999 získal druhý Zlatý Glóbus v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon v muzikálu nebo komedii.

V roce 2000 se objevuje ve zcela jiném ztvárnění komedie jež od něj známe, ale i přesto má velký úspěch, jedná se o film Grinch, tato komedie se stale nejvíce komerčním filmem roku 2000.

Za tento film byl nominován na další Zlatý Glóbus a časopisem People byl zvolen nejoblíbenějším komediálním hercem. Také na festivalu ShoWest byl v roce 2000 vyhlášen mužskou hvězdou roku.

Po krátké pauze, v roce 2003 Jim přišel na scénu tak, jak ho známe, v komedii Božský Bruce.

Za tento film dostal honorář neuvěřitelných 25 milionů amerických dolarů.

Mezi další nejznámější filmy můžeme určitě zařadit snímek Yes Man z roku 2008, I Love You Phillip Morris z roku 2009, pak určitě rodinnou komedii Pan Popper a jeho tučňáci z roku 2011 a asi nejaktuálnější snímek Návrat blbýho a blbějšího z roku 2014.

Letos, v roce 2016 se můžeme těšit na zatím dva ohlášené snímky. Jedná se o True Crimes a The Bad Batch.

Jim Carrey byl dvakrát ženatý. První jeho žena byla servírka Mellisa Womer, s tou má dceru Jane Erin Carrey.

Jane je dnes 28 let, od roku 2009 je vdaná za Alexe Santana s kterým má dítě Jacksona Rileyho Santana, Jim je tedy už i dědečkem.

Jeho druhou ženou byla Lauren Holly se kterou se seznámil při natáčení snímku Blbý a blbější, manželství jim vydrželo necelý rok.

Mezi jeho další partnerky patřila dokonce i herečka Renée Zellweger.

V roce 1997 byl zařazený na 57. místo žebříčku časopisu Empire, o 100 nejlepších herců všech dob.

Ve stejném roce bylo Jimovo jméno vidět i ve známém žebříčku časopisu People, o 50 nejkrásnějších lidí světa.

Jimova oblíbená barva je zelená. To se projevilo v mnoha jeho filmech, konkrétně například ve filmu Maska a Grinch.

Jim je tedy dvojnásobným držitelem Zlatého Glóbu a zárověň i rekordmanem v počtu získaných MTV cen v nejrůznějších kategoriích.

V současnosti určitě Jim patří mezi světovou komediální špičku, stále chystá nové a nové filmy ať už komedie nebo dramata.

Chce tím především dokázat jak opravdu skvělý herec je, ve všech oblastech filmu.

V českém jazyce ho nejčastěji dabuje Bohdan Tůma.

Dokonce se loňský rok podařilo propašovat na udílení cen Český lev falešného Jima Carreyho, tato zpráva obletěla celý svět a dokonce i skutečný Jim Carrey ji sdílel na svých sociálních sítích...

A jaký film s Jimem Carreym máte nejraději vy?

Máte rádi filmy Jima Carreyho stejně jako my ?

Ano, filmy s ním jsou skvělé.
Ne, nelíbí se mi druh filmů ve kterých hraje.
Celkem hlasů: 279
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background