background - Ze světa seriálů #1: Lucifer
Ze světa seriálů #1: Lucifer

Ze světa seriálů #1: Lucifer

1. 02. 2018
Šárka Fikejsová
0 obrázků
13 min čtení

Lucifer je americký fantasy komediální seriál, který měl premiéru 25. ledna 2016 na televizní stanici Fox. Hlavní postavu vytvořili Neil Gaiman, Sam Kieth a Mike Dringenberg podle komiksové série The Sandman, která se později stala protagonistou komiksové série Lucifer napsané Mikem Carey, obě publikované DC Comics Vertigo. Dne 13. února 2017 Fox obnovil sérii pro třetí sezónu.

Děj

Na počátku byl anděl Lucifer vypovězen z nebe a odsouzen, aby navěky vládl peklu. Dokud se nerozhodl vzít si dovolenou… A kam jinam jít než do Los Angeles? Lucifer odejde plnit přání lidem do LA, ale samozřejmě, že se to neobjede bez protislužby. Něco za něco. Jednou večer zabijí dívku, které pomohl si splnit sen a on je odhodlaný najít vraha, a tak začíná jeho nové dobrodružství u policie. Sledujte příběh samotného Ďábla, který postupem času odhaluje intriky svého otce (Boha) a snaží se přijít na to, jak se mu pomstít.

Postavy

  • Lucifer Morningstar

Egocentrický a nechutně bohatý vládce pekla, který se stal policejním konzultantem a místo toho, aby mučil lidi v pekle, tak pomáhá chytat zločince tady na zemi. Ve svém volném čase se snaží přijít na plán svého otce a učí se porozumět lidské povaze.

  • Mazikeen "Maze"

Luciferova pravá ruka. Démonka, kterou si nikdo nepřeje naštvat. I ona se musí naučit porozumět lidské povaze a později si v našem světě najde uplatnění jako lovkyně lidí.

  • Amenadiel

Jeden z Luciferových bratrů, který je tak trochu tatínkův mazánek a má za úkol dostat Lucifera zpátky do pekla, ale to se mu nepodaří a i on se nakonec musí přizpůsobit lidskému životu.

  • Linda Martin

Linda se poprvé objevuje jako svědkyně v případu vraždy, ale později se stává Luciferovou terapeutkou a sexuální partnerkou a nakonec se stanou dobrými přáteli a ona mu pomáhá v sobě probudit nějaké emoce.

  • Chloe Decker

Rozvedená detektivka s malou dcerkou na krku. Lucifer se stává jejím partnerem a postupně zjišťuje, že se do ní zamiloval, ale osud (Bůh) jim nepřeje a budou muset zůstat jen kolegy.

Zajímavosti

  • Mazikeen a Amenadiel se vzhledově výrazně liší od komiksové předlohy, kde je Amenadiel běloch se světlými dlouhými vlasy, kdežto v seriálu je tmavší pleti a bez vlasů. Maze by taktéž měla mít světlou kůži a na půlce obličeje by jí takřka mělo chybět maso. Samotný Lucifer podléhá striktním instrukcím autora.

  • V pilotním díle hraje manžela Chloe Nicholas Gondzalez. Role Dana je po pilotním díle přeobsazena a dále můžeme v seriálu vídat Kevina Alejandra.

  • Auto, kterým jezdí Lucifer, je dnes již téměř legendární Chevrolet Corvette C1 z roku 1962. Vůz má poznávací značku FALL1N1, což je přepis anglického slova "fallen", které znamená "padlý". Odkazuje tím na Luciferův původ jako padlého anděla.

  • I když se seriál odehrává v Los Angeles, seriál se natáčí ve Vancouveru. Až natáčení třetí série se přesouvá do Los Angeles.

  • Proti seriálu Lucifer se postavila americká organizace Milion matek, která odstartovala rozsáhlou petiční akci. Důvodem bylo, že v seriálu (i v komiksu) je Lucifer ztvárněn spíše jako kladná postava a ne jako největší zlo, které existuje. Podle organizace to dává špatný příklad dětem.

Seriál dosáhl následujících hodnocení: csfd.cz 80%, serialzone.cz 87,9% a imdb.com 8,2/10. Osobně si myslím, že hodnocení sedí a určitě bych seriál doporučila všem, kteří mají rádi tajemno, rádi řeší záhady nebo vraždy, rádi se zasmějí a nevadí jim sarkasmus a ironie. Herecké výkony jsou na jedničku a zvláště bych pochválila Toma Ellise v roli Lucifera.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com, serialzone.cz

Líbí se Vám seriál?

Ano!
Zpočátku ano, ale teď už mě nebaví.
Ne.
Celkem hlasů: 95
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background