background - V dubnu se dočkáme posledního dílu Fakjů pane učiteli!
V dubnu se dočkáme posledního dílu Fakjů pane učiteli!

V dubnu se dočkáme posledního dílu Fakjů pane učiteli!

28. 01. 2018
Šárka Fikejsová
0 obrázků
9 min čtení

V roce 2014 měla v českých kinech premiéru německá komedie Fakjů pane učiteli (csfd.cz 74%), která nám přinesla příběh Zekiho Müllera, který byl právě propuštěn z vězení. Jeho přítelkyně zakopala ukradené peníze na staveništi, a když se pro ně chtěl Zeki vrátit, zjistil, že přímo na místě zakopání nyní stojí tělocvična. Tak začal jeho nový život v profesi učitele. O rok později jsme se dočkali druhého dílu Fakjů pane učiteli 2 (csfd.cz 67%), ve kterém se Zeki opět zapletl ke krádeži a vyrazil se svoji třídou na výlet do Thajska, kde jej čekala spousta dobrodružství. Letos se nám trilogie uzavře v dubnu, kdy bude mít premiéru poslední díl Fakjů pane učiteli 3.

Zeki Müller už po třetí bojuje proti německému vzdělávacímu systému. Tentokrát jde ale do tuhého. Jeho svěřenci mají před maturitou, ale musí podstoupit zásadní testy, které odhalí úroveň jejich vzdělání. Hrozí totiž, že by k maturitě nemuseli být připuštěni a Zeki by přišel o práci. Už potřetí a naposledy přichází nekorektní komedie, v jejímž popředí krom oblíbeného kantora pana Müllera tentokrát stojí především "inteligentka" Chantal. (TotalFilm.cz)

Ve třetím díle uvidíme staré známe postavy i s původním obsazením, ale přesto nám tam někdo bude chybět. Věčně pozitivní a někdy neskutečně otravná Lisi Schnabelstedtová už se v trojce neobjeví. Její představitelka Karoline Herfurth neměla na natáčení čas kvůli jinému projektu, a ačkoliv už se tato novina ví dlouho, fanoušci se s tím stále nesmířili. Postava Lisi bude nahrazena novou učitelkou Biggi Enzberger (Sandry Hüller). Uvidíme, jak to zamíchá s dějem a jestli to bude bez Lisi to pravé.

Natáčení začalo v březnu 2017 a probíhalo na různých školách v Mnichově. První scény byly natočeny v tělocvičně Gymnasium Kirchheim. Po této škole následovalo několik dní natáčení na Lise Meitner High School Unterhaching. Natáčení bylo ukončeno koncem července 2017.

Bohužel se filmu zatím nedostalo příliš dobré kritiky. Údajně by se mělo jednat o nejhorší film z celé trilogie a mnozí se tak obávají, aby to neskončilo jako trilogie pařb (Pařba ve Vegas, Pařba v Bangkoku a Pařba na třetí) – první díl dobrý, druhý horší a třetí stojí za nic. Adrian Prechtel uvedl, že filmu chybí dramatičnost a milostný příběh. Daniel Haas ze společnosti ZEIT na druhé straně nazývá film dobrým přínosem pro vzdělávací debatu a společně vidí všechny tři filmy jako mistrovské dílo.

Nezbývá nám nic jiného, než si počkat na premiéru a posoudit film sami.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com, wikipedia.org

Těšíte se na závěr trilogie?

Ano!
Ne, nekoukal/a jsem ani na druhý díl
Ne, dvojka nestála za nic
Neviděl/a jsem ani jeden díl
Celkem hlasů: 115
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background