background - 5 nejděsivějších příběhů z Věřte nevěřte
5 nejděsivějších příběhů z Věřte nevěřte

5 nejděsivějších příběhů z Věřte nevěřte

27. 01. 2018
Eliška Reiglová
0 obrázků
17 min čtení

Strašidelná znělka, tajemný moderátor a spousta hororových příběhů - to je populární pořad z devadesátých let, Věřte nevěřte. Jaká byla vaše schopnost rozlišit pravdu od fikce? Pojďme se podívat na pět příběhů, u nichž jsme všichni doufali, že jsou smyšlené.

Dům stínů - řada 4, epizoda 5

Příběh: Mladá studentka přijme přivýdělek ve formě hlídání domu neznámému muži, který dle svých tvrzení odjíždí na čtyři týdny za manželkou do Londýna. Zatímco sleduje televizi a telefonuje s kamarádkou, televize se začne sama přepínat na záběry muže, který v neznámé místnosti míchá cement. Televizi tedy vypne, ale protože se nudí, zkusí ji znovu zapnout. Naskočí na ní stejné záběry a tentokrát nejde televize ani vypnout. Ze sklepa domu poté slyší zvláštní zvuky a tak se rozhodne jít je prozkoumat. Ve sklepě najde kameru, na které se přehrává stejný záznam, který hrál v televizi. Zjistí, že stojí v místnosti, kde onen muž míchal cement. Za malými dvířky ve zdi najde polomrtvou ženu, kterou její manžel pohřbil zaživa.

Zdroj: youtube.com

Dort - řada 3, epizoda 7

Příběh: Pekař Dominik pracuje už několik let v Duncanově pekařství. Majitel zemřel a podnik nyní vede jeho syn, který se ke všem chová arogantně a uráží památku svého otce. Ten rozkáže Dominicovi upéct pro jeho přítele dort pro sto osob a to hned do příštího rána. Když Dominic rozehřívá pec, zdá se mu, že z ní vychází divné zvuky, které přisuzuje rozehřívání kovových plátů. Zvuky ale neustávají a tak se jde znovu podívat do pece, kde vidí přízrak ďábla. Dort tedy neupeče a čelí vzteku nového šéfa, který se rozhodne dort připravit sám. Z pekárny odchází s rozhodnutím, že už se tam nikdy nevrátí. Toto rozhodnutí mu ale překazí telefonát od známého, který mu sdělí, že se z pekařství valí spousta kouře. Když dorazí a otevře pec, zjistí, že v dortu je upečený i jeho arogantní nadřízený.

Zdroj: youtube.com

Volající - řada 2, epizoda 1

Příběh: Clyde je moderátorem vlastní show v rádiu. Volají mu posluchači, ke kterým se chová arogantně a žádnému z nich neposkytuje kloudné odpovědi na jejich dotazy. Poté vyzvání další telefonát, ze kterého se ozve hlas neznámého chlapce, který se ho ptá na osobu jménem Robby. Slyší ho ovšem pouze on, jeho kolegové a další posluchači mají dojem, jako by si povídal sám pro sebe. Clyde se vyjádří, že Robby je jeho syn, se kterým se nestýkal - stavil se za ním jen jednou a viděl ho, jak si házel míčem o zeď, chtěl jít za ním, ale nenašel odvahu. Hlas v telefonu se představí jako onen Robby, ten je ale už skoro rok mrtvý. Clydeovi z telefonátu přeskočí v hlavě a začne na volajícího křičet, že na něj myslel a že je mu vše líto, ale že jeho syn je mrtvý a že to určitě není on. Po tomto incidentu se zjistilo, že díky bouřce nefungovala telefonní spojení a tudíž se do studia nikdo nemohl dovolat.

Zdroj: youtube.com

Násilník - řada 3, epizoda 5

Příběh: Ovdovělá žena se seznámí s mužem, který později končí ve vězení za to, že ji napadl. S dcerou se stěhuje do jiného města, aby utekly od své minulosti. Její dcera neustále kouká do pudřenky se zrcátkem, kterou dostala od svého otce s tím, že vždy, když se do ní podívá, budou spolu. Svěří se matce s obavami z návratu jejího násilnického bývalého přítele. Když se ve svém pokoji podívá do pudřenky, zahlédne v odrazu právě jeho. Ačkoliv ji žena uklidní, za dva dny ho dcera vidí v zrcadle znovu a tak padne rozhodnutí zavolat psychologa, který chce pudřenku schovat. Žena se do onoho zrcátka podívá až po několika dnech a tentokrát muže vidí i ona - ten ovšem opravdu stojí za ní, rozhodnutý jí i její dceři ublížit. Světlo odražené od skla pudřenky ho oslepuje a žena má dostatek času ho praštit lampou. Po tomto incidentu si pro muže přijíždějí policisté a odváží ho do vězení, ze kterého před třemi dny utekl.

Zdroj: youtube.com

Mimo provoz - řada 4, epizoda 3

Příběh: Mladý pár, Jackie a Marc, miluje přírodu a tak se rozhodne kempovat. Během první noci poslouchá Jackie rádio, ve kterém se tvrdí, že v okolí lesa, kde zrovna nocují, řádí vrah. Jackie je přesvědčena, že média jen chtějí děsit lidi a tak se rozhodnou zůstat. Druhý den se vydávají pro dřevo, ale u řeky vidí neznámého muže oplachovat krev z nože. Ten je naneštětí zahlédne, čímž začíná jejich boj o přežití. Zatímco utíkají lesem, zjevuje je se jim muž ve žluté vestě, který ukazuje jakým směrem se mají vydat - muž se ale vždy objeví a rychle zmizí. Díky jeho navigaci doběhnou k silnici, kde zastaví auto a požádají řidiče, aby zavolal policii. Policii vypovídají o incidentu a zmíní se i o muži ve žluté vestě. Ten se opět objeví a zmizí u kraje lesa a tak se za ním Marc vydá. Muže nachází ležet tam, kde se zjevil jeho přízrak, ovšem vysíleného a zraněného - pomáhat jim s útěkem před vrahem tedy nemohl.

Zdroj: youtube.com

Který z těchto příběhů je podle vás nejděsivější?

Dům stínů
Dort
Volající
Násilník
Mimo provoz
Celkem hlasů: 284
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background