background - Coco - animák, který pobaví i rozpláče!
Coco - animák, který pobaví i rozpláče!

Coco - animák, který pobaví i rozpláče!

25. 01. 2018
Šárka Fikejsová
0 obrázků
9 min čtení

Milovníci animáků se dočkali další disneyovky! 18. ledna 2018 měl v českých kinech premiéru animovaný film Coco, který zaujme snad každého! Ačkoliv u nás měl premiéru před pár dny, v Mexiku jej mohli vidět již 27. října 2017 a těch pár měsíců stačilo na to, aby Coco v kinech utržil 621 milionů dolarů. Na csfd.cz je hodnocen 89% a celkově je to 55. nejlepší film.

Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. (Falcon)

Příběh se odehrává v Mexiku v malém městečku, kde zrovna probíhá Día de Muertos (svátek mrtvých), což jsou u nás Dušičky. Rodiny ve svých domech postaví oltář, na který dají fotky zesnulých a jídlo, které měli rádi. Mrtví si pro něj údajně večer přijdou a tráví noc se svou rodinou, ale co když se to jednou obrátí? Malý Miguel se nějakým zázrakem dostal do Říše mrtvých a dostal jedinečnou šanci odhalit, jak to doopravdy bylo s jeho prapradědečkem, který opustil svou ženu s dcerkou kvůli hudbě.

Přestože je film s českým dabingem, některé výrazy nepřekládali a nechali je ve španělštině, což na dojmu neubere, nýbrž přidá. Jedná se slovíčka, která buď známe, nebo si je dokážeme odvodit ze situace a jejich použití nás více vtáhne do děje.

Napětí a zvědavost Vás bude doprovázet od začátku do konce a skvělá hudba taktéž. Můžete se těšit na pořádnou dávku latinských kytar a písní. Ke konci začnete tušit, jak příběh nejspíš dopadne, ale rozhodně byste to netipovali na začátku a možná Vás konec překvapí. Když už mluvíme o konci, jak už to občas bývá, pár slz někoho nemine. V mém případně jich pár bylo.

Film Coco bych doporučila nejspíš úplně všem! Malým dětem se bude líbit, starší pochopí vtipy, které děti ne a ti dospělí, se pozastaví nad některými momenty, které nemůžete nechat bez povšimnutí a pár myšlenek jim věnujete. Závěrem bych chtěla uvést dvě zajímavosti, a sice ty, že se jedná o první animovaný film od společnosti Pixar, který nemá v hlavní roli postavu bíle pleti a zároveň o první animovaný muzikál od společnosti Pixar.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com

Líbil se Vám film Coco?

Ano, velmi mě nadchnul
Ano, docela pobavil
Ne, nemám rád/a animáky
Nezaujal mě
Celkem hlasů: 17
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background