background - Coco - animák, který pobaví i rozpláče!
Coco - animák, který pobaví i rozpláče!

Coco - animák, který pobaví i rozpláče!

25. 01. 2018
Šárka Fikejsová
0 obrázků
9 min čtení

Milovníci animáků se dočkali další disneyovky! 18. ledna 2018 měl v českých kinech premiéru animovaný film Coco, který zaujme snad každého! Ačkoliv u nás měl premiéru před pár dny, v Mexiku jej mohli vidět již 27. října 2017 a těch pár měsíců stačilo na to, aby Coco v kinech utržil 621 milionů dolarů. Na csfd.cz je hodnocen 89% a celkově je to 55. nejlepší film.

Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. (Falcon)

Příběh se odehrává v Mexiku v malém městečku, kde zrovna probíhá Día de Muertos (svátek mrtvých), což jsou u nás Dušičky. Rodiny ve svých domech postaví oltář, na který dají fotky zesnulých a jídlo, které měli rádi. Mrtví si pro něj údajně večer přijdou a tráví noc se svou rodinou, ale co když se to jednou obrátí? Malý Miguel se nějakým zázrakem dostal do Říše mrtvých a dostal jedinečnou šanci odhalit, jak to doopravdy bylo s jeho prapradědečkem, který opustil svou ženu s dcerkou kvůli hudbě.

Přestože je film s českým dabingem, některé výrazy nepřekládali a nechali je ve španělštině, což na dojmu neubere, nýbrž přidá. Jedná se slovíčka, která buď známe, nebo si je dokážeme odvodit ze situace a jejich použití nás více vtáhne do děje.

Napětí a zvědavost Vás bude doprovázet od začátku do konce a skvělá hudba taktéž. Můžete se těšit na pořádnou dávku latinských kytar a písní. Ke konci začnete tušit, jak příběh nejspíš dopadne, ale rozhodně byste to netipovali na začátku a možná Vás konec překvapí. Když už mluvíme o konci, jak už to občas bývá, pár slz někoho nemine. V mém případně jich pár bylo.

Film Coco bych doporučila nejspíš úplně všem! Malým dětem se bude líbit, starší pochopí vtipy, které děti ne a ti dospělí, se pozastaví nad některými momenty, které nemůžete nechat bez povšimnutí a pár myšlenek jim věnujete. Závěrem bych chtěla uvést dvě zajímavosti, a sice ty, že se jedná o první animovaný film od společnosti Pixar, který nemá v hlavní roli postavu bíle pleti a zároveň o první animovaný muzikál od společnosti Pixar.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com

Líbil se Vám film Coco?

Ano, velmi mě nadchnul
Ano, docela pobavil
Ne, nemám rád/a animáky
Nezaujal mě
Celkem hlasů: 13
5 filmů o autech, které musíte vidět!

5 filmů o autech, které musíte vidět!

Drahá a rychlá auta, nebezpečná rychlost a akční přestřelky. Přesně tohle nesmí ve filmech o autech chybět. Těchto pět filmů by si neměl nechat ujít žádný...

18. 02. 2018
Pavla Škultetyová
10 min čtení
10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

Seriál 13 Reasons Why produkovaný Selenou Gomez se stal téměř přes noc hitem a fanoušci se mohou už tento rok těšit na druhou sérii. V první sérii jsme se dozvěděli kdo měl podíl na...

19. 02. 2018
Eliška Reiglová
16 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background