background - 10 zajímavostí legendárního filmu Titanic!
10 zajímavostí legendárního filmu Titanic!

10 zajímavostí legendárního filmu Titanic!

11. 01. 2016
Nikolas Petráš
0 obrázků
7 min čtení

Dnes jsme si vzali na mušku legendární film Titanic, kterého režíroval fantastický James Cameron. Pojďme si tedy říci pár nejzajimavějších věcí, které nám film přinesl!

1. Začneme oceněním. Titanic získal 4 Zlaté Glóby a to za bezkonkurenčně nejlepší režii, za nejlepší hudbu, filmovou píseň a za nejlepší drama.

2. Loď byla dlouhá 269 metrů, šířku měla 28 metrů a vysoká byla 53 metrů. Pro představu s dnešní největší lodí Harmony of the seas, která se pyšní délkou 362 metrů, šířkou 66 metrů a výškou 70 metrů, je proti ní Titanic "drobeček."

3. Pokud si myslíte, že nejhorším zážitkem pasažérů Titanicu bylo potopení lodi, tak jste na omylu. Byl to poslední natáčecí den, kdy někdo dal do polívky drogu zvanou Fencyklidin, která byla vyvinuta jako veterinární anestetikum. Přesně 80 lidí muselo být převezeno do nemocnice. Většina z nich se silnými halucinacemi.

4. Ve filmu si zahráli i češi! Ano, jednoho z nich (Martina Huba) si pamatujeme ve scéně, kdy vytrhává Leonardovi dítě z rukou a řve: "Idiote, dej sem moje dítě!"

5. Ve filmu byl použit interiér, který se vyráběl i pro původní Titanic stejnými firmami.

6. Měli by jsme si něco říci i o Leonardovi, ne? Leonardo se vyhýbal ve filmu scénkám, kde byly romantické chvíle. James Cameron ho dlouho přesvědčoval, a Leonardo nakonec polevil! Pro Camerona to byla údajně nejtěžší úloha celé produkce.

7. Titanic se pyšní tím, že je nejdražším filmem, který byl v 20. století natočen.

8. Ovšem co kritika? Ti napočítali ve filmu celkem 198 chyb. Já si všiml pouze pár záběrů, kde mi něco nesedělo.

9. Jak dlouho vlastně trval film? 3 hodiny a 14 minut... tak dlouho se potápěl Titanic.

10. Co s obří maketou Titanicu? Prodala se za několik milionů? Kdepak... byla prodána do šrotu.

Zdroj: titanicworld.cz, csfd.cz

Zaujal Tě tento legendární film?

Rozhodně ano!
Byl docela fajn
Moc se mi nelíbil
Vůbec mě nezaujal
Celkem hlasů: 439
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background