background - 10 nejmoudřejších citátů z Harryho Pottera pro každodenní využití
10 nejmoudřejších citátů z Harryho Pottera pro každodenní využití

10 nejmoudřejších citátů z Harryho Pottera pro každodenní využití

11. 01. 2018
Klára Klihavcová
0 obrázků
7 min čtení

Že je Harry Potter veledílo, ať ve své knižní či filmové podobě, o tom netřeba diskutovat. Že v sobě ukrývá spoustu krásných citátů, které nás zahřejí u srdce nebo nás donutí se zamyslet, to je také bez debat. Pojďme se podívat na ta nejmoudřejší z nich, které můžeme aplikovat ve svém každodenním životě.

zdroj: time.com

„Pokud chceš vědět, jaký někdo doopravdy je, všimni si, jak se chová ke svým podřízeným, ne k sobě rovným.“ (Sirius Black, Harry Potter a Ohnivý pohár)

„Nezáleží na tom, jaký se kdo narodil, ale co z něho vyroste.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Ohnivý pohár)

„Nezájem a zanedbávání často napáchají víc škody než otevřená nenávist.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Fénixův řád)

zdroj: popsugar.com

„Budeme silní jen tehdy, jestliže dokážeme být jednotní, a budeme slabí, jestliže se nedokážeme dohodnout.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Ohnivý pohár)

„Věci, které ztratíme, mají způsob, jak se nakonec vrátí k nám, i když ne často způsobem, který očekáváme.“ (Lenka Láskorádová, Harry Potter a Fénixův řád)

„Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Ohnivý pohár)

„Tolik peněz a život tak dlouhý, jak jen si budeš přát! To jsou dvě věci, kterým by většina lidí dala přednost přede vším ostatním – potíž je v tom, že lidé mají talent volit právě to, co je pro ně nejhorší.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Kámen mudrců)

zdroj: roadtovr.com

„Slova jsou, podle mého ne tolik skromného názoru, naším nejvíce nevyčerpatelným zdrojem magie. Schopná způsobovat zranění i napravovat je.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Relikvie smrti)

„Štěstí lze nalézt i v těch nejtemnějších dobách, pokud si člověk vzpomene, že se má obrátit ke světlu.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a vězeň z Azkabanu)

„Dle mého přesvědčení je pravda obecně lepší než lži.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Ohnivý pohár)

zdroje: lifee.cz, cilichili.cz

Který film Harryho Pottera byl nejlepší?

Kámen mudrců
Tajemná komnat
Vězeň z Azkabanu
Ohnivý pohár
Fénixův řád
Princ dvojí krve
Relikvie smrti/I
Relikvie smrti/II
Celkem hlasů: 427
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background