background - To the Bone - příběh plný bolesti a úsměvných scén
To the Bone - příběh plný bolesti a úsměvných scén

To the Bone - příběh plný bolesti a úsměvných scén

9. 01. 2018
Klára Klihavcová
0 obrázků
6 min čtení

Ve snímku To the Bone se prolínají prvky psychologického dramatu a humorné romance. Hlavními hvězdami a zároveň také "trháky", díky kterým se do kin podařilo nahnat značné množství diváků, jsou bezpochyby půvabná Lily Collins a neméně talentovaný Keanu Reeves.

zdroj: eonline.com

Zcela nový rozměr získal tento hodinu a půl dlouhý film při věnování role dívky s tak vážnou poruchou právě Collins, která si anorexií sama prošla. Ta byla pro roli ochotna snížit svou váhu natolik, aby vytvořila realisticky vypadající nemocnou Ellen - samozřejmě pod dohledem nutričních poradců. K dokonalému obrazu jí však pomohla i líčidla, volné oblečení a speciální stíny, díky kterým byly její kosti ještě viditelnější. Propadlé tváře, nadměrně chlupaté paže, modřiny a vystouplé kosti, to je Lily Collins v To the Bone.

Ellen, mladá umělkyně, jejíž kresby na sociálních sítích dosáhnou v jejím publiku motivů, které si nikdy nepřála, se v zoufalství ocitá na pokraji svých sil. Díky své nevlastní matce se dostává do péče doktora Beckhama (Keanu Reeves) proslulého svými poněkud nekonvenčními metodami. V jeho domě pro zničené duše s poruchami příjmu potravy potkává Ellen několik zajímavých osobností, mezi nimi i extravagantního a věčně optimistického Lukea, který se jí snaží ukázat i světlou stránku všedních věcí a vložit tak do Ellen chuť do života.

Film končí trochu nešťastně zpracovanou scénou, která narušuje celkovou atmosféru víceméně seriózního díla.

zdroj: eonline.com

Myslím si, že pro každého by měl tento film být součástí vzdělání již tak kontroverzního tématu jako jsou poruchy příjmu potravy. Oscarový kousek to pravděpodobně není, ale za zhlédnutí jistě stojí. Jeho cílem bylo zejména vymýtit naivní představu o tak závažných psychických onemocněních. A to splnil na jedničku.

zdroje: netflix.com, csfd.cz, imdb.com

Jak zapůsobil film na vás?

Super!
Docela to ušlo.
Čekal/a jsem od toho víc.
Příšerné!
Celkem hlasů: 18
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background