background - Jak dopadne svět, když se uzavře virtuální kruh?
Jak dopadne svět, když se uzavře virtuální kruh?

Jak dopadne svět, když se uzavře virtuální kruh?

8. 06. 2017
Renata Králová
0 obrázků
6 min čtení

Letos v dubnu přišel do kin zajímavý film v hlavní roli s Emmou Watson a Tomem Hanksem. Film pojednává o tom, co by se stalo, kdyby naše životy ovládli plně sociální sítě a byli s námi na každém kroku, po celý den celého našeho života.

Mladá Mae si po škole snaží sehnat práci a doslechne se o práci ve firmě s názvem The Circle, jedná se o program zabívající se jakousi sociální sítí, kde máte vše z vašeho života spárované na jedné síti, můžete vše sdílet se svojí rodinou, přáteli a kolegy. Nejdřív když Mae získá práci v této velmi prestižní společnosti je nadšená a snaží se každým dnem zlepšovat svojí práci.

Ve městě odkud pochází zůstal její dlouholetý kamarád Mercer, kterého ještě stále občas navštěvuje stejně jako svou rodinu. Postupem času ale už má na rodinu, staré přátelé a projížďky na kajacích po řece méně a méně času.

Díky tomu že chce být Mae úspěšná nechá se časem vtáhnout do virtuálního světa tak, že všichni z jejího okolí, jak prátelé, spolupracovníci, ale i naprosto cizí lidé mohou 24 hodin denně nahlédnout do jejího soukromí, není to tedy přesných 24 hodin, vyjímku tvoří několik minut na osobní hygienu. Díky tomuto kroku se Mae stane několik nepříjemných a bolestivých situací v jejím životě.

V závěru filmu je Mae postavena před rozhodnutí, zda si ponechat tento virtuální život který jí přináší i nepříjemná situace, nebo zda se ho vzdá na úkor úspěchu ředitele Eamona Baileyho který jí umožnil a zasvětil do tohoto projektu a důvěřoval jí.

Jaký vy máte postoj ke sdělování osobních věcí na sociálních sítích?

Sdílím vše, o nic nejde.
Sdílím jen vybrané příspěvky.
Nesdílím na sociálních sítích nic.
Celkem hlasů: 18
Labyrint 3 už budúci rok!

Labyrint 3 už budúci rok!

Po úspešných dvoch častiach, sme sa konečne dočkali aj tretieho dielu. Kvôli zraneniu Dylana O´Briena (zrážka s autom) sa natáčanie natiahlo, ale premiéra bude o necého pol roka. Mohli sme ho vidieť...

14. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Možno ste to už postrehli a kto nie, tak by ste mali vedieť, že pokračovanie Rýchlo a zbesilo 9, sa odkladá na rok 2020. Medzitým sa v roku 2019 chystá spin-off. Hlavnými postavami...

13. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Práca v Hollywoode môže byť niekedy tragická. Každý rok nás zasiahne správa o tom, ako známy herec, herečka zomrú v bežnom živote. Zasiahne to filmový svet, fanúšikov, rodinu a známych. Počas natáčania filmu sa...

10. 10. 2017
Tomáš Klčo
8 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background