background - Jak dopadne svět, když se uzavře virtuální kruh?
Jak dopadne svět, když se uzavře virtuální kruh?

Jak dopadne svět, když se uzavře virtuální kruh?

8. 06. 2017
Renata Králová
0 obrázků
6 min čtení

Letos v dubnu přišel do kin zajímavý film v hlavní roli s Emmou Watson a Tomem Hanksem. Film pojednává o tom, co by se stalo, kdyby naše životy ovládli plně sociální sítě a byli s námi na každém kroku, po celý den celého našeho života.

Mladá Mae si po škole snaží sehnat práci a doslechne se o práci ve firmě s názvem The Circle, jedná se o program zabívající se jakousi sociální sítí, kde máte vše z vašeho života spárované na jedné síti, můžete vše sdílet se svojí rodinou, přáteli a kolegy. Nejdřív když Mae získá práci v této velmi prestižní společnosti je nadšená a snaží se každým dnem zlepšovat svojí práci.

Ve městě odkud pochází zůstal její dlouholetý kamarád Mercer, kterého ještě stále občas navštěvuje stejně jako svou rodinu. Postupem času ale už má na rodinu, staré přátelé a projížďky na kajacích po řece méně a méně času.

Díky tomu že chce být Mae úspěšná nechá se časem vtáhnout do virtuálního světa tak, že všichni z jejího okolí, jak prátelé, spolupracovníci, ale i naprosto cizí lidé mohou 24 hodin denně nahlédnout do jejího soukromí, není to tedy přesných 24 hodin, vyjímku tvoří několik minut na osobní hygienu. Díky tomuto kroku se Mae stane několik nepříjemných a bolestivých situací v jejím životě.

V závěru filmu je Mae postavena před rozhodnutí, zda si ponechat tento virtuální život který jí přináší i nepříjemná situace, nebo zda se ho vzdá na úkor úspěchu ředitele Eamona Baileyho který jí umožnil a zasvětil do tohoto projektu a důvěřoval jí.

Jaký vy máte postoj ke sdělování osobních věcí na sociálních sítích?

Sdílím vše, o nic nejde.
Sdílím jen vybrané příspěvky.
Nesdílím na sociálních sítích nic.
Celkem hlasů: 18
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background