background - Jak dopadne svět, když se uzavře virtuální kruh?
Jak dopadne svět, když se uzavře virtuální kruh?

Jak dopadne svět, když se uzavře virtuální kruh?

8. 06. 2017
Renata Králová
0 obrázků
6 min čtení

Letos v dubnu přišel do kin zajímavý film v hlavní roli s Emmou Watson a Tomem Hanksem. Film pojednává o tom, co by se stalo, kdyby naše životy ovládli plně sociální sítě a byli s námi na každém kroku, po celý den celého našeho života.

Mladá Mae si po škole snaží sehnat práci a doslechne se o práci ve firmě s názvem The Circle, jedná se o program zabívající se jakousi sociální sítí, kde máte vše z vašeho života spárované na jedné síti, můžete vše sdílet se svojí rodinou, přáteli a kolegy. Nejdřív když Mae získá práci v této velmi prestižní společnosti je nadšená a snaží se každým dnem zlepšovat svojí práci.

Ve městě odkud pochází zůstal její dlouholetý kamarád Mercer, kterého ještě stále občas navštěvuje stejně jako svou rodinu. Postupem času ale už má na rodinu, staré přátelé a projížďky na kajacích po řece méně a méně času.

Díky tomu že chce být Mae úspěšná nechá se časem vtáhnout do virtuálního světa tak, že všichni z jejího okolí, jak prátelé, spolupracovníci, ale i naprosto cizí lidé mohou 24 hodin denně nahlédnout do jejího soukromí, není to tedy přesných 24 hodin, vyjímku tvoří několik minut na osobní hygienu. Díky tomuto kroku se Mae stane několik nepříjemných a bolestivých situací v jejím životě.

V závěru filmu je Mae postavena před rozhodnutí, zda si ponechat tento virtuální život který jí přináší i nepříjemná situace, nebo zda se ho vzdá na úkor úspěchu ředitele Eamona Baileyho který jí umožnil a zasvětil do tohoto projektu a důvěřoval jí.

Jaký vy máte postoj ke sdělování osobních věcí na sociálních sítích?

Sdílím vše, o nic nejde.
Sdílím jen vybrané příspěvky.
Nesdílím na sociálních sítích nic.
Celkem hlasů: 18
Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Koncept superhrdinov je tu už veľmi dlho a získal si veľkú obľubu ako u malých, tak aj veľkých čitateľov, divákov a hráčov. Najmä v dnešnej dobe zažívajú opäť ďalší rozkvet a blížia sa k popularite...

11. 12. 2017
Matej Peniaško
15 min čtení
Čo robí horor hororom?

Čo robí horor hororom?

Niektorí z nás si radi umelo vytvárajú pocit strachu. Zatiaľ čo niektorým postačí pohľad na nezaplatené účty, tak niektorí dávajú prednosť radšej hororovému žánru. Priznám sa, ja nie som fanúšikom...

9. 12. 2017
Matej Peniaško
12 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background