background - Vetřelec se vrací! Prometheus 2 nabírá úplně jiný směr, než jeho předchůdce!
Vetřelec se vrací! Prometheus 2 nabírá úplně jiný směr, než jeho předchůdce!

Vetřelec se vrací! Prometheus 2 nabírá úplně jiný směr, než jeho předchůdce!

27. 12. 2015
Albert Řepka
0 obrázků
10 min čtení

Kolem dalšího projektu Ridleyho Scotta je v posledních měsících rušno. Jde totiž o dlouho očekávané pokračování Promethea z roku 2012. To, co asi překvapilo všechny nejvíce je, že se Scott nakonec opravdu rozhodl vydat cestou k jeho legendárnímu Vetřelci, i přes to, že při propagaci Promethea se nechal slyšet, že Vetřelce bylo už dost a je třeba přijít s něčím novým. Scott asi z reakcí pochopil, že Prometheus není zrovna to pravé ořechové pro fanoušky Vetřelce a vrátil se zpět k původnímu nápadu. Pojďme se tedy podívat, co zatím o filmu víme.

Název

Krátce po premiéře Promethea se spekulovalo o názvu případného pokračování. Celou dobu to vypadalo, že název dostane po biblickém Ráji, tudíž Paradise (každý, kdo Promethea viděl, pochopí, proč), ale nakonec se Scott rozhodl dát filmu mnohem zajímavější a pozornost lákající název- Alien: Paradise Lost (Vetřelec: Ztracený Ráj). Tento název ihned vyvolal velký zájem u fanoušků Vetřelce, což určitě studio se Scottem zamýšleli. Tento název však filmu nezůstal dlouho. Krátce na to byl název opět změněn a to na- Alien:Covenant, který má být už opravdu finální. Proč Covenant? To si hned povíme

Dostupné informace

Covenant je název lodi, která má na palubě nové hrdiny tohoto filmu. Dává to smysl. Na konci Promethea proběhl masakr, po kterém zůstal živ pouze robot David a Elizabeth, tudíž bylo potřeba nějakým způsobem dostat do filmu nové postavy. Nejvíce prostoru dostane právě robot David, kterého perfektně zahrál Michael Fassbender a prý nebude pouze jeden David, ale dokonce dva,takže Michaela čeká dvojrole. Naopak budoucnost Elizabeth Shaw (Noomi Rapace) není moc dobrá. Podle dostupných informací se ve scénáři objevuje pouze jako vedlejší postava. Je známo, že Ridley má velice rád silné ženské hrdinky. Ani tady tomu nebude jinak. Novou hlavní hrdinku si zahraje Katherine Waterston (Steve Jobs), která je členkou posádky právě lodi Covenant. O podivném vetřelci, který se vylíhl na konci prvního dílu není ani zmíňka, tudíž nikdo neví, jestli se v pokračování objeví, nebo ne. Scénář má na starost Michael Green a Jack Paglen.

Datum premiéry

O dvojce se mluvilo ještě před premiérou prvního dílu. Původně Ridley zamýšlel natočit přímý prequel k Vetřelci a rozdělit ho na dvě části. Tento nápad byl však studiem smeten ze stolu a Ridley vyfasoval peníze na jeden film. Po premiéře Ridley sem tam něco o pokračování řekl ale vcelku bylo o filmu ticho. V roce 2014 vyšla zpráva, že filmu se dočkáme v březnu roku 2016. Po této zprávě bylo dlouho ticho až do září tohoto roku, kdy vyšel nový název filmu a všem bylo jasné, že premiéra se v roce 2016 rozhodne nestihne. Premiéra byla nakonec stanovena na 5.10.2017.

Ridley plánuje k Prometheovi celkem tři pokračování. Čtvrté vyústí právě v začátek jeho legendárního Vetřelce a rozhodl se používat hodně prvků z jeho nikdy nerealizované dvojky Vetřelce (tu nakonec natočil James Cameron). Co na pokračování říkáte vy? Nalákal vás Ridley, nebo patříte mezi ty, které Prometheem zklamal a už mu nevěříte?

A co na to říkáte vy? Dáte pokračování Promethea šanci?

Ano
Ne
Uvidím podle ukázek
Celkem hlasů: 865
5 filmů o autech, které musíte vidět!

5 filmů o autech, které musíte vidět!

Drahá a rychlá auta, nebezpečná rychlost a akční přestřelky. Přesně tohle nesmí ve filmech o autech chybět. Těchto pět filmů by si neměl nechat ujít žádný...

18. 02. 2018
Pavla Škultetyová
10 min čtení
10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

Seriál 13 Reasons Why produkovaný Selenou Gomez se stal téměř přes noc hitem a fanoušci se mohou už tento rok těšit na druhou sérii. V první sérii jsme se dozvěděli kdo měl podíl na...

19. 02. 2018
Eliška Reiglová
16 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background