background - Filmy, které tě zvednou ze židle!
Filmy, které tě zvednou ze židle!

Filmy, které tě zvednou ze židle!

29. 12. 2015
Iveta Macháčková
5 obrázků
11 min čtení

Přemýšlíš, co vymyslet na příští léto a pořád tě nic kloudného nenapadá? Přečti si tedy následující článek o 5ti dobrodružných filmech, a třeba tě inspiruje k sbalení krosny a vyrazíš do světa!

5. Walter Mitty a jeho tajný život

Komedie vypráví příběh o zasněném redaktorovi Walterovi (Ben Stiller), který píše pro časopis Life. Žije ve svém vlastním světě, protože realita je poněkud jednotvárná a monotónní. Jednoho dne se ale i on sám vydává vstříc obrovskému dobrodružství. Aby si udržel práci, musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). Jeho putování napříč světem tedy může začít!

4. Překonat sám tisíce mil

Osamělý Gou-ichi Takata (Ken Takakura), hlavní hrdina asijského dramatu, žije v zapadlé rybářské vesnici. Dozví se, že jeho syn leží na smrtelné posteli, bohužel ani teď k sobě nechovají vřelé city, a tak se Gou-ichi rozhodne cestovat napříč Čínou, aby natočil vystoupení slavného herce Li Tiamina, jehož obrovským fanouškem je právě jeho syn. Jeho cesta je také jakýmsi vykoupením a pochopením, co je opravdu důležité.

3. Pouť

Tom (Martin Sheen) je americký doktor, jehož syn plane láskou k cestování. Bohužel na své pouti do Santiaga de Compostela (známé také jako Cesta svatého Jakuba) zahyne při bouři. Tom tedy přiletí do francouzského St. Jean Pied de Port, aby převzal ostatky svého syna. Po kratším uvažování se však rozhodne vykonat pouť za svého syna. Na cestě překonává sám sebe, setkává se s ostatními poutníky, se kterými navazuje přátelství a konečně nahlíží na život z jiného úhlu.

2. Divočina

Rozpadlé manželství, smrt matky, drogy, nezávazný sex a žádné východisko. Všechno tohle vedlo Cheryl Strayed (Reese Witherspoon) k tomu, aby se pokusila zdolat PCT (Pacific Crest Trail), což je přes 4200 km dlouhá trasa, jež se táhne většinou přes pohoří na západě Ameriky. Jen Cheryl, obrovská krosna, neporušená příroda a naprosto žádné zkušenosti. Cheryl na začátku trasy ani v nejmenším netuší, kolikrát si sáhne na dno svých sil, a jak obrovské dobrodružství ji tam venku čeká. (Pokud znáte Reese Witherspoon pouze z béčkových filmů plných růžové, dejte šanci právě tomuto snímku, možná budete příjemně překvapeni.)

1. Útěk do divočiny

Asi jeden z nejznámějších cestovatelských filmů poslední doby. Christopher McCandless (Emile Hirsch), mladý muž, který byl unavený z konfliktů, honby za penězi a celkově ze společnosti. Už od raného dětství ho to táhlo ven, do přírody. A už jako teenager trávil léto na cestách ve svém autu a poznával krásy Ameriky. Po absolvování univerzity věnoval všechny své peníze charitě, opustil civilizaci a rozhodl se žít na Aljašce, kde nějaký čas pobýval v zapomenutém autobuse. Na své cestě potkává mnoho lidí, kteří mu pomáhají formovat jeho vlastní osobu. Neuvěřitelně inspirující film o muži, který se nebál oddat přírodě.

Filmy o cestování jsou úplně odlišné od všech ostatních. Skoro všechny nás dokážou dobít energií a v několika z nás opravdu probudí touhu poznat svět ve vlastní režii.

zdroj: csfd.cz, fubiz.net

Který z těchto snímků tě oslovil nejvíce?

Útěk do divočiny
Divočina
Překonat sám tisíce mil
Pouť
Walter Mitty a jeho tajný život
Celkem hlasů: 143
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background