background - Turecky snadno a rychle?
Turecky snadno a rychle?

Turecky snadno a rychle?

30. 12. 2015
Renata Králová
0 obrázků
5 min čtení

Všichni známe film Fakjů pane učiteli 1. a 2. , velice známá a populární komedie ze školního prostředí s nádechem bývalé kriminální kariéry hlavní postavy. Co ale předcházelo filmům Fakjů pane učiteli ?

Bora Dagtekin

To je jméno německého režiséra a scénáristy s tureckými kořeny, který režíroval obě části filmů. Málo kdo ale ví, že před režií těchto známých snímků vznikl v roce 2012 film, Turečtina pro začátečníky (někdy uváděno jako Turecky snadno a rychle).

Turečtina pro začátečníky

Je stejně jako film Fakjů pane učiteli vtipná a chytlavá komedie z prostředí dospívání. Příběh se odehrává na ostrově kam se nešťastnou náhodou dostanou 4 teenageři, kteří musí přežít na ostrově plném nečekaných překvapení. Na filmu pracovali i herci kteří byli pozdeji obsazeni do hlavních rolí ve filmu Fakjů pane učiteli, jedná se o Elyas M'Barek a Katja Riemann.

Stejný název nese i seriál který předcházel tomuto filmu, v originále Türkisch für anfänger, v seriále si stejně jako ve filmu zahrál Elyas M'Barek jednu z hlavních rolí, za kterou dokonce získal v roce 2006 cenu za nejlepšího seriálového herce.

Zdroj: csfd.cz

Věděli jste že byl natočen i film Turečtina pro začátečníky ?

Ano a viděl/a jsem ho
Ano a neviděl/a jsem ho
Ne a neviděl/a jsem ho
Celkem hlasů: 270
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background