background - Turecky snadno a rychle?
Turecky snadno a rychle?

Turecky snadno a rychle?

30. 12. 2015
Renata Králová
0 obrázků
5 min čtení

Všichni známe film Fakjů pane učiteli 1. a 2. , velice známá a populární komedie ze školního prostředí s nádechem bývalé kriminální kariéry hlavní postavy. Co ale předcházelo filmům Fakjů pane učiteli ?

Bora Dagtekin

To je jméno německého režiséra a scénáristy s tureckými kořeny, který režíroval obě části filmů. Málo kdo ale ví, že před režií těchto známých snímků vznikl v roce 2012 film, Turečtina pro začátečníky (někdy uváděno jako Turecky snadno a rychle).

Turečtina pro začátečníky

Je stejně jako film Fakjů pane učiteli vtipná a chytlavá komedie z prostředí dospívání. Příběh se odehrává na ostrově kam se nešťastnou náhodou dostanou 4 teenageři, kteří musí přežít na ostrově plném nečekaných překvapení. Na filmu pracovali i herci kteří byli pozdeji obsazeni do hlavních rolí ve filmu Fakjů pane učiteli, jedná se o Elyas M'Barek a Katja Riemann.

Stejný název nese i seriál který předcházel tomuto filmu, v originále Türkisch für anfänger, v seriále si stejně jako ve filmu zahrál Elyas M'Barek jednu z hlavních rolí, za kterou dokonce získal v roce 2006 cenu za nejlepšího seriálového herce.

Zdroj: csfd.cz

Věděli jste že byl natočen i film Turečtina pro začátečníky ?

Ano a viděl/a jsem ho
Ano a neviděl/a jsem ho
Ne a neviděl/a jsem ho
Celkem hlasů: 266
Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Koncept superhrdinov je tu už veľmi dlho a získal si veľkú obľubu ako u malých, tak aj veľkých čitateľov, divákov a hráčov. Najmä v dnešnej dobe zažívajú opäť ďalší rozkvet a blížia sa k popularite...

11. 12. 2017
Matej Peniaško
15 min čtení
Čo robí horor hororom?

Čo robí horor hororom?

Niektorí z nás si radi umelo vytvárajú pocit strachu. Zatiaľ čo niektorým postačí pohľad na nezaplatené účty, tak niektorí dávajú prednosť radšej hororovému žánru. Priznám sa, ja nie som fanúšikom...

9. 12. 2017
Matej Peniaško
12 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background