background - Turecky snadno a rychle?
Turecky snadno a rychle?

Turecky snadno a rychle?

30. 12. 2015
Renata Králová
0 obrázků
5 min čtení

Všichni známe film Fakjů pane učiteli 1. a 2. , velice známá a populární komedie ze školního prostředí s nádechem bývalé kriminální kariéry hlavní postavy. Co ale předcházelo filmům Fakjů pane učiteli ?

Bora Dagtekin

To je jméno německého režiséra a scénáristy s tureckými kořeny, který režíroval obě části filmů. Málo kdo ale ví, že před režií těchto známých snímků vznikl v roce 2012 film, Turečtina pro začátečníky (někdy uváděno jako Turecky snadno a rychle).

Turečtina pro začátečníky

Je stejně jako film Fakjů pane učiteli vtipná a chytlavá komedie z prostředí dospívání. Příběh se odehrává na ostrově kam se nešťastnou náhodou dostanou 4 teenageři, kteří musí přežít na ostrově plném nečekaných překvapení. Na filmu pracovali i herci kteří byli pozdeji obsazeni do hlavních rolí ve filmu Fakjů pane učiteli, jedná se o Elyas M'Barek a Katja Riemann.

Stejný název nese i seriál který předcházel tomuto filmu, v originále Türkisch für anfänger, v seriále si stejně jako ve filmu zahrál Elyas M'Barek jednu z hlavních rolí, za kterou dokonce získal v roce 2006 cenu za nejlepšího seriálového herce.

Zdroj: csfd.cz

Věděli jste že byl natočen i film Turečtina pro začátečníky ?

Ano a viděl/a jsem ho
Ano a neviděl/a jsem ho
Ne a neviděl/a jsem ho
Celkem hlasů: 265
Labyrint 3 už budúci rok!

Labyrint 3 už budúci rok!

Po úspešných dvoch častiach, sme sa konečne dočkali aj tretieho dielu. Kvôli zraneniu Dylana O´Briena (zrážka s autom) sa natáčanie natiahlo, ale premiéra bude o necého pol roka. Mohli sme ho vidieť...

14. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Možno ste to už postrehli a kto nie, tak by ste mali vedieť, že pokračovanie Rýchlo a zbesilo 9, sa odkladá na rok 2020. Medzitým sa v roku 2019 chystá spin-off. Hlavnými postavami...

13. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Práca v Hollywoode môže byť niekedy tragická. Každý rok nás zasiahne správa o tom, ako známy herec, herečka zomrú v bežnom živote. Zasiahne to filmový svet, fanúšikov, rodinu a známych. Počas natáčania filmu sa...

10. 10. 2017
Tomáš Klčo
8 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background