background - Jaké drogy se používají ve filmech?
Jaké drogy se používají ve filmech?

Jaké drogy se používají ve filmech?

7. 03. 2017
Matouš Dvořák
0 obrázků
7 min čtení

Každému je asi jasné, že herci ve filmech vetšinou nepijí pravý alkohol, protože i když by to možná preferovali, natáčet jednu scénu dvacetkrát s tím, že u dvacáté první padne pod stůl a nemůže pokračovat, to se režisérům určitě nehodí. Al Pacino ve filmu Scarface také ve skutečnosti nespotřeboval na půl kila pravého kolumbijského kokainu, stejně tak herci v seriálu Breaking Bad doopravdy nevařili modrý metamfetamin. Co to tedy ale bylo?


1. Alkohol

Pivo s obsahem alkoholu se při natáčení klasicky nahrazuje pivem nealkoholickým.

Tvrdší alkohol, jako třeba vodka, se pak nahrazuje třeba vodou. Whiskey a jiný "barevný alkohol" se nahrazuje čajem nebo různými směsemi džusu.


2. Marihuana

Místo marihuany se běžně kouří Herbal Cigarettes (Bylinné cigarety) nebo tzv. Wizard Weed.


3. Cigarety

Po velmi dlouhou dobu se ve filmech kouřili normální cigarety, nicméně se to pak zakázalo, neboť to v lidech údajně vyvolávalo potřebu začít kouřit také, což bylo nepřípustné. Takže se zde taktéž používají neškodné Herbal Cigarettes.


4. Kokain

Místo kokainu se používá Vitamín B nebo vápník v práškové formě. Nakonec se ale ukázalo, že to také není tak neškodné. Al Pacino ho užíval ve Scarface a několik let pak prý měl potíže s dýchacími cestami, stejně tak ho užíval Jonah Hill ve filmu Vlk z Wallstreet, který si následkem nadměrného užívání vysloužil dvouměsíční bronchitidu.


5. Heroin

Ve filmech se používá jakákoliv tekutina, která se žhaví na lžičce, nicméně Danny Boyle (režisér Trainspotting) uvedl, že problém byl, jak vymyslet její aplikování. Nakonec pak tedy vstřikovali falešný heroin do umělé ruky.


6. Crystal Meth

Na místo jakéhokoliv methamfetaminu se používalo Rock Candy, které si tvůrci přímo vyráběli, nebo později nechávali vyrábět na zakázku.

Jak se Ti líbí tento typ článků?

Ano, líbí!
Nevím...
Nelíbí, sorry jako.
Celkem hlasů: 308
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background