background - Jaké drogy se používají ve filmech?
Jaké drogy se používají ve filmech?

Jaké drogy se používají ve filmech?

7. 03. 2017
Matouš Dvořák
0 obrázků
7 min čtení

Každému je asi jasné, že herci ve filmech vetšinou nepijí pravý alkohol, protože i když by to možná preferovali, natáčet jednu scénu dvacetkrát s tím, že u dvacáté první padne pod stůl a nemůže pokračovat, to se režisérům určitě nehodí. Al Pacino ve filmu Scarface také ve skutečnosti nespotřeboval na půl kila pravého kolumbijského kokainu, stejně tak herci v seriálu Breaking Bad doopravdy nevařili modrý metamfetamin. Co to tedy ale bylo?


1. Alkohol

Pivo s obsahem alkoholu se při natáčení klasicky nahrazuje pivem nealkoholickým.

Tvrdší alkohol, jako třeba vodka, se pak nahrazuje třeba vodou. Whiskey a jiný "barevný alkohol" se nahrazuje čajem nebo různými směsemi džusu.


2. Marihuana

Místo marihuany se běžně kouří Herbal Cigarettes (Bylinné cigarety) nebo tzv. Wizard Weed.


3. Cigarety

Po velmi dlouhou dobu se ve filmech kouřili normální cigarety, nicméně se to pak zakázalo, neboť to v lidech údajně vyvolávalo potřebu začít kouřit také, což bylo nepřípustné. Takže se zde taktéž používají neškodné Herbal Cigarettes.


4. Kokain

Místo kokainu se používá Vitamín B nebo vápník v práškové formě. Nakonec se ale ukázalo, že to také není tak neškodné. Al Pacino ho užíval ve Scarface a několik let pak prý měl potíže s dýchacími cestami, stejně tak ho užíval Jonah Hill ve filmu Vlk z Wallstreet, který si následkem nadměrného užívání vysloužil dvouměsíční bronchitidu.


5. Heroin

Ve filmech se používá jakákoliv tekutina, která se žhaví na lžičce, nicméně Danny Boyle (režisér Trainspotting) uvedl, že problém byl, jak vymyslet její aplikování. Nakonec pak tedy vstřikovali falešný heroin do umělé ruky.


6. Crystal Meth

Na místo jakéhokoliv methamfetaminu se používalo Rock Candy, které si tvůrci přímo vyráběli, nebo později nechávali vyrábět na zakázku.

Jak se Ti líbí tento typ článků?

Ano, líbí!
Nevím...
Nelíbí, sorry jako.
Celkem hlasů: 304
5 filmů o autech, které musíte vidět!

5 filmů o autech, které musíte vidět!

Drahá a rychlá auta, nebezpečná rychlost a akční přestřelky. Přesně tohle nesmí ve filmech o autech chybět. Těchto pět filmů by si neměl nechat ujít žádný...

18. 02. 2018
Pavla Škultetyová
10 min čtení
10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

Seriál 13 Reasons Why produkovaný Selenou Gomez se stal téměř přes noc hitem a fanoušci se mohou už tento rok těšit na druhou sérii. V první sérii jsme se dozvěděli kdo měl podíl na...

19. 02. 2018
Eliška Reiglová
16 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background