background - Dunkerk: Proč jít do kina na bitvu o Francii
Dunkerk: Proč jít do kina na bitvu o Francii

Dunkerk: Proč jít do kina na bitvu o Francii

5. 03. 2017
Pavel Škoda
0 obrázků
4 min čtení

Každý už určitě slyšel o populárních filmech Inception a Interstellar. Tyto snímky z dílny režiséra Christophera Nolana se staly populární díky své originalitě a úplně novému pojetí filmového sci-fi. Co se ale stane, když se režisér tohoto žánru rozhodne natočit film podle skutečné historické události?

Dunkerk je válečný thriller z druhé světové války. Děj se odehrává ve stejnojmenném přístavu na severu Francie, kde Němci obklíčili 400 tisíc spojeneckých vojáků, kteří čekali na záchranu. Celý film je pojat ze tří perspektiv. Z moře, odkud se snaží připlout záchranné lodě. Ze vzduchu, ze kterého utočí Luftwaffe a ze země, která je to poslední, co obklíčeným spojencům zbylo.

zdroj: The Independent

Ve filmu si zahraje Tom Hardy, známý z filmu Revenant, irský herec Cillian Murphy a populární britský písničkář a zpěvák Harry Styles. Začínající herecká kariéra mladého člena kapely One Direction rozvášnila jeho fanoušky po celém světě.

zdroj: coolmaterial.com

O tom, jak se Nolanovy zkušenosti ze sci-fi projeví na tomto filmu se dá spekulovat. Jisté ale je, že s největší pravděpodobností velmi pozitivně. Do čeho se zatím známý režisér vložil, to se mu měnilo pod rukama ve zlato. Na výsledek jeho práce se budete moci podívat už letos 20. července 2017.

Půjdu do kina na Dunkerk?

Jednoznačně ano
Budu o tom uvažovat
Nepůjdu, ale film mě oslovil
Nepůjdu, film mě neoslovil
Celkem hlasů: 67
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background