background - Dunkerk: Proč jít do kina na bitvu o Francii
Dunkerk: Proč jít do kina na bitvu o Francii

Dunkerk: Proč jít do kina na bitvu o Francii

5. 03. 2017
Pavel Škoda
0 obrázků
4 min čtení

Každý už určitě slyšel o populárních filmech Inception a Interstellar. Tyto snímky z dílny režiséra Christophera Nolana se staly populární díky své originalitě a úplně novému pojetí filmového sci-fi. Co se ale stane, když se režisér tohoto žánru rozhodne natočit film podle skutečné historické události?

Dunkerk je válečný thriller z druhé světové války. Děj se odehrává ve stejnojmenném přístavu na severu Francie, kde Němci obklíčili 400 tisíc spojeneckých vojáků, kteří čekali na záchranu. Celý film je pojat ze tří perspektiv. Z moře, odkud se snaží připlout záchranné lodě. Ze vzduchu, ze kterého utočí Luftwaffe a ze země, která je to poslední, co obklíčeným spojencům zbylo.

zdroj: The Independent

Ve filmu si zahraje Tom Hardy, známý z filmu Revenant, irský herec Cillian Murphy a populární britský písničkář a zpěvák Harry Styles. Začínající herecká kariéra mladého člena kapely One Direction rozvášnila jeho fanoušky po celém světě.

zdroj: coolmaterial.com

O tom, jak se Nolanovy zkušenosti ze sci-fi projeví na tomto filmu se dá spekulovat. Jisté ale je, že s největší pravděpodobností velmi pozitivně. Do čeho se zatím známý režisér vložil, to se mu měnilo pod rukama ve zlato. Na výsledek jeho práce se budete moci podívat už letos 20. července 2017.

Půjdu do kina na Dunkerk?

Jednoznačně ano
Budu o tom uvažovat
Nepůjdu, ale film mě oslovil
Nepůjdu, film mě neoslovil
Celkem hlasů: 67
Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Koncept superhrdinov je tu už veľmi dlho a získal si veľkú obľubu ako u malých, tak aj veľkých čitateľov, divákov a hráčov. Najmä v dnešnej dobe zažívajú opäť ďalší rozkvet a blížia sa k popularite...

11. 12. 2017
Matej Peniaško
15 min čtení
Čo robí horor hororom?

Čo robí horor hororom?

Niektorí z nás si radi umelo vytvárajú pocit strachu. Zatiaľ čo niektorým postačí pohľad na nezaplatené účty, tak niektorí dávajú prednosť radšej hororovému žánru. Priznám sa, ja nie som fanúšikom...

9. 12. 2017
Matej Peniaško
12 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background