background - Piráti z Karibiku: Dead Men tell no Tales
Piráti z Karibiku: Dead Men tell no Tales

Piráti z Karibiku: Dead Men tell no Tales

6. 02. 2017
Matouš Dvořák
5 obrázků
5 min čtení

Oblíbení hrdinové Jack Sparrow (Johnny Depp) a Will Turner (Orlando Bloom) se vracejí v pátém pokračování úspěšné série, ve kterém se společně postaví novému nepříteli, pirátu Salazarovi (Javier Bardem). Ten dokázal uprchnout ze zakletého Bermudského trojúhelníku a nyní se snaží zničit všechny piráty. Jedinou nadějí je získat Poseidonův trojzubec, artefakt umožňující ovládat mořské vlny.

Takto nám alespoň popisuje film CSFd, která přeložila text oficiálního distributora. Je samozřejmě jasné, že děj nebude tak přímočarý a že leccos se dozvíme až přímo ve filmu, nicméně už je možné vypozorovat typický motiv, který si filmy o pirátech z Karibského moře dokonale přivlastnily. Mysteriózní záporná postava + honba za starým artefaktem. V jedničce to byl kapitán Barbossa (Geoffrey Rush) a prokleté zlato, v dvojce Davy Jones (Bill Nighy) a truhla, ve trojce britská Východoindická společnost a kompas, ve čtyřce Black Beard (Ian McShane) a pramen věčného mládí... Vzorec se krásně promítl i zde, kdy půjde o (mrtvého?) kapitána Salazara a Poseidonův trojzubec.

Teaser:

Oficiální trailer:

Nepochybně se můžeme těšit na klasickou pirátskou podívanou, na kterou jsme zvyklí z předešlých filmů, vyšperkovanou mnoha humornými hláškami, námořními bitvami a postavou nechvalně známého Jacka Sparrowa.

V kinech bude od 7. června 2017.

(Zdroj: CSFD, IGN)

Vyrovná se podle Tebe film kvalitou předešlým filmům?

Ano, doufám v to!
Nevěřím tomu...
Bez šance.
Celkem hlasů: 129
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background