background - Recenze: Resident Evil: Poslední Kapitola
Recenze: Resident Evil: Poslední Kapitola

Recenze: Resident Evil: Poslední Kapitola

27. 01. 2017
Albert Řepka
0 obrázků
6 min čtení

Je to tady. Po patnácti letech se filmová série podle stejnojmené oblíbené herní série dostala do finále. Je ale ještě o co stát?

Nebudu chodit kolem horké kaše. Ano, je o co stát! Tentokrát se to konečně povedlo a po nemastné neslané pětce a čtyřce přichází finále, které sérii rozhodně ostudu neudělá. Příběh začíná přesně tam, kde skončil pátý díl s podtitulem Odveta. Opět se setkáváme s Alice (Milla Jovovich), která se dostane k možnosti jednou provždy zničit T-Virus i jeho stvořitele, Umbrella Corporation. A to je přesně to, co vždy chtěla. Pomstít se jim.

Nejvíce film šlechtí to, že konečně dostáváme příběh, který opravdu sérii posouvá dopředu. To byl zásadní problém Afterlife i Vendety. Tam se děj vlastně jen skládal z věcí, které jsme už viděli v předešlých dílech. Tady se nám dostává zajímavé rozuzlení celé série a až na pár klišé to má i celkem originální zvraty.

Opět nechybí spousta akce a spousta starých i nových příšerek, které vyskakují úplně všude. Další velké plus je žánrový posun. Ano, jde samozřejmě o akčí výplach, kde se řežou zombíci jak na běžícím páse, ale jsou i pasáže, kde skutečně pocítíte, že jde vlastně i o hororový film. Oproti minule přibylo i více krvavých scén a díky tomu film nepůsobí tak sterilně.

Verdikt

Resident Evil: Poslední Kapitola patří rozhodně mezi ty povedenější díly série a některé scény se vám dokonce vrejí do paměti. Pokud bych je řadil od nejlepší po nejhorší byla by tato část druhá, hned za prvním dílem. Jde vidět, že se režisér Paul W.S. Anderson poučil z chyb minulých a z finále udělal neskutečnou jízdu, která se fanouškům této série bude líbit. Pro ty ostatní to bude alespoň snesitelná zábava.

8/10

Líbí se vám tato série?

Ano
Ne
Jak který díl.
Celkem hlasů: 154
Labyrint 3 už budúci rok!

Labyrint 3 už budúci rok!

Po úspešných dvoch častiach, sme sa konečne dočkali aj tretieho dielu. Kvôli zraneniu Dylana O´Briena (zrážka s autom) sa natáčanie natiahlo, ale premiéra bude o necého pol roka. Mohli sme ho vidieť...

14. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Možno ste to už postrehli a kto nie, tak by ste mali vedieť, že pokračovanie Rýchlo a zbesilo 9, sa odkladá na rok 2020. Medzitým sa v roku 2019 chystá spin-off. Hlavnými postavami...

13. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Práca v Hollywoode môže byť niekedy tragická. Každý rok nás zasiahne správa o tom, ako známy herec, herečka zomrú v bežnom živote. Zasiahne to filmový svet, fanúšikov, rodinu a známych. Počas natáčania filmu sa...

10. 10. 2017
Tomáš Klčo
8 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background