background - Recenze: Resident Evil: Poslední Kapitola
Recenze: Resident Evil: Poslední Kapitola

Recenze: Resident Evil: Poslední Kapitola

27. 01. 2017
Albert Řepka
0 obrázků
6 min čtení

Je to tady. Po patnácti letech se filmová série podle stejnojmené oblíbené herní série dostala do finále. Je ale ještě o co stát?

Nebudu chodit kolem horké kaše. Ano, je o co stát! Tentokrát se to konečně povedlo a po nemastné neslané pětce a čtyřce přichází finále, které sérii rozhodně ostudu neudělá. Příběh začíná přesně tam, kde skončil pátý díl s podtitulem Odveta. Opět se setkáváme s Alice (Milla Jovovich), která se dostane k možnosti jednou provždy zničit T-Virus i jeho stvořitele, Umbrella Corporation. A to je přesně to, co vždy chtěla. Pomstít se jim.

Nejvíce film šlechtí to, že konečně dostáváme příběh, který opravdu sérii posouvá dopředu. To byl zásadní problém Afterlife i Vendety. Tam se děj vlastně jen skládal z věcí, které jsme už viděli v předešlých dílech. Tady se nám dostává zajímavé rozuzlení celé série a až na pár klišé to má i celkem originální zvraty.

Opět nechybí spousta akce a spousta starých i nových příšerek, které vyskakují úplně všude. Další velké plus je žánrový posun. Ano, jde samozřejmě o akčí výplach, kde se řežou zombíci jak na běžícím páse, ale jsou i pasáže, kde skutečně pocítíte, že jde vlastně i o hororový film. Oproti minule přibylo i více krvavých scén a díky tomu film nepůsobí tak sterilně.

Verdikt

Resident Evil: Poslední Kapitola patří rozhodně mezi ty povedenější díly série a některé scény se vám dokonce vrejí do paměti. Pokud bych je řadil od nejlepší po nejhorší byla by tato část druhá, hned za prvním dílem. Jde vidět, že se režisér Paul W.S. Anderson poučil z chyb minulých a z finále udělal neskutečnou jízdu, která se fanouškům této série bude líbit. Pro ty ostatní to bude alespoň snesitelná zábava.

8/10

Líbí se vám tato série?

Ano
Ne
Jak který díl.
Celkem hlasů: 154
Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Koncept superhrdinov je tu už veľmi dlho a získal si veľkú obľubu ako u malých, tak aj veľkých čitateľov, divákov a hráčov. Najmä v dnešnej dobe zažívajú opäť ďalší rozkvet a blížia sa k popularite...

11. 12. 2017
Matej Peniaško
15 min čtení
Čo robí horor hororom?

Čo robí horor hororom?

Niektorí z nás si radi umelo vytvárajú pocit strachu. Zatiaľ čo niektorým postačí pohľad na nezaplatené účty, tak niektorí dávajú prednosť radšej hororovému žánru. Priznám sa, ja nie som fanúšikom...

9. 12. 2017
Matej Peniaško
12 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background