background - DUNKERK od Christophera Nolana už má trailer!
DUNKERK od Christophera Nolana už má trailer!

DUNKERK od Christophera Nolana už má trailer!

16. 12. 2016
Matouš Dvořák
1 obrázků
4 min čtení

Bitva u Dunkerque byla bitva druhé světové války mezi Spojenci a Německem na západní frontě během bitvy o Francii a proběhla u Dunkerku mezi 24. květnem a 4. červnem 1940. Během bitvy došlo k evakuaci britských a spojeneckých vojsk z Francie.

Po podivné válce 10. května 1940 vypukla bitva o Francii. Na východě německá skupina armád B napadla a porazila Nizozemsko a postupovala na západ přes Belgii. Vrchní velitel spojenců, francouzský generál Maurice Gamelin, realizoval Plán D, který byl zaměřen na Maginotovu linii opevnění.

Čtrnáctého května německá skupina armád A prorazila v úseku Arden a rychle postupovala na západ k Sedanu, poté se otočila severně k Lamanšskému průlivu, což Generalfeldmarschall Erich von Manstein nazval „srpový sek“ (známý Žlutý plán, Mansteinův plán, v důsledku čehož obklíčil spojenecké síly.

Christopher Nolan nyní se svým novým snímkem "DUNKERK" nahlíží přímo do tohoto jednoho z nejvíce devastujících momentů historie lidské rasy. Při prvním pohledu se film zdá být dalším mimořádným úspěchem, který vznikl pod taktovkou tohoto nepochybně geniálního režiséra, a zároveň i nejdrastičtějším filmem, na kterém pracoval.

Režie: Christopher Nolan

Scénář: Christopher Nolan

Kamera: Hoyte Van Hoytema

Hudba: Hans Zimmer

Hrají: Tom Hardy, Cillian Murphy


Oficiální trailer:


Film můžeme očekávat 21. července 2017.

Máš rád/a historické film?

Ano!
Občas se podívám...
Nevím.
Snažím se tomu vyhýbat...
Vůbec!
Celkem hlasů: 76
Labyrint 3 už budúci rok!

Labyrint 3 už budúci rok!

Po úspešných dvoch častiach, sme sa konečne dočkali aj tretieho dielu. Kvôli zraneniu Dylana O´Briena (zrážka s autom) sa natáčanie natiahlo, ale premiéra bude o necého pol roka. Mohli sme ho vidieť...

14. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Možno ste to už postrehli a kto nie, tak by ste mali vedieť, že pokračovanie Rýchlo a zbesilo 9, sa odkladá na rok 2020. Medzitým sa v roku 2019 chystá spin-off. Hlavnými postavami...

13. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Práca v Hollywoode môže byť niekedy tragická. Každý rok nás zasiahne správa o tom, ako známy herec, herečka zomrú v bežnom živote. Zasiahne to filmový svet, fanúšikov, rodinu a známych. Počas natáčania filmu sa...

10. 10. 2017
Tomáš Klčo
8 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background