background - DUNKERK od Christophera Nolana už má trailer!
DUNKERK od Christophera Nolana už má trailer!

DUNKERK od Christophera Nolana už má trailer!

16. 12. 2016
Matouš Dvořák
1 obrázků
4 min čtení

Bitva u Dunkerque byla bitva druhé světové války mezi Spojenci a Německem na západní frontě během bitvy o Francii a proběhla u Dunkerku mezi 24. květnem a 4. červnem 1940. Během bitvy došlo k evakuaci britských a spojeneckých vojsk z Francie.

Po podivné válce 10. května 1940 vypukla bitva o Francii. Na východě německá skupina armád B napadla a porazila Nizozemsko a postupovala na západ přes Belgii. Vrchní velitel spojenců, francouzský generál Maurice Gamelin, realizoval Plán D, který byl zaměřen na Maginotovu linii opevnění.

Čtrnáctého května německá skupina armád A prorazila v úseku Arden a rychle postupovala na západ k Sedanu, poté se otočila severně k Lamanšskému průlivu, což Generalfeldmarschall Erich von Manstein nazval „srpový sek“ (známý Žlutý plán, Mansteinův plán, v důsledku čehož obklíčil spojenecké síly.

Christopher Nolan nyní se svým novým snímkem "DUNKERK" nahlíží přímo do tohoto jednoho z nejvíce devastujících momentů historie lidské rasy. Při prvním pohledu se film zdá být dalším mimořádným úspěchem, který vznikl pod taktovkou tohoto nepochybně geniálního režiséra, a zároveň i nejdrastičtějším filmem, na kterém pracoval.

Režie: Christopher Nolan

Scénář: Christopher Nolan

Kamera: Hoyte Van Hoytema

Hudba: Hans Zimmer

Hrají: Tom Hardy, Cillian Murphy


Oficiální trailer:


Film můžeme očekávat 21. července 2017.

Máš rád/a historické film?

Ano!
Občas se podívám...
Nevím.
Snažím se tomu vyhýbat...
Vůbec!
Celkem hlasů: 76
Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Koncept superhrdinov je tu už veľmi dlho a získal si veľkú obľubu ako u malých, tak aj veľkých čitateľov, divákov a hráčov. Najmä v dnešnej dobe zažívajú opäť ďalší rozkvet a blížia sa k popularite...

11. 12. 2017
Matej Peniaško
15 min čtení
Čo robí horor hororom?

Čo robí horor hororom?

Niektorí z nás si radi umelo vytvárajú pocit strachu. Zatiaľ čo niektorým postačí pohľad na nezaplatené účty, tak niektorí dávajú prednosť radšej hororovému žánru. Priznám sa, ja nie som fanúšikom...

9. 12. 2017
Matej Peniaško
12 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background