background - DUNKERK od Christophera Nolana už má trailer!
DUNKERK od Christophera Nolana už má trailer!

DUNKERK od Christophera Nolana už má trailer!

16. 12. 2016
Matouš Dvořák
1 obrázků
4 min čtení

Bitva u Dunkerque byla bitva druhé světové války mezi Spojenci a Německem na západní frontě během bitvy o Francii a proběhla u Dunkerku mezi 24. květnem a 4. červnem 1940. Během bitvy došlo k evakuaci britských a spojeneckých vojsk z Francie.

Po podivné válce 10. května 1940 vypukla bitva o Francii. Na východě německá skupina armád B napadla a porazila Nizozemsko a postupovala na západ přes Belgii. Vrchní velitel spojenců, francouzský generál Maurice Gamelin, realizoval Plán D, který byl zaměřen na Maginotovu linii opevnění.

Čtrnáctého května německá skupina armád A prorazila v úseku Arden a rychle postupovala na západ k Sedanu, poté se otočila severně k Lamanšskému průlivu, což Generalfeldmarschall Erich von Manstein nazval „srpový sek“ (známý Žlutý plán, Mansteinův plán, v důsledku čehož obklíčil spojenecké síly.

Christopher Nolan nyní se svým novým snímkem "DUNKERK" nahlíží přímo do tohoto jednoho z nejvíce devastujících momentů historie lidské rasy. Při prvním pohledu se film zdá být dalším mimořádným úspěchem, který vznikl pod taktovkou tohoto nepochybně geniálního režiséra, a zároveň i nejdrastičtějším filmem, na kterém pracoval.

Režie: Christopher Nolan

Scénář: Christopher Nolan

Kamera: Hoyte Van Hoytema

Hudba: Hans Zimmer

Hrají: Tom Hardy, Cillian Murphy


Oficiální trailer:


Film můžeme očekávat 21. července 2017.

Máš rád/a historické film?

Ano!
Občas se podívám...
Nevím.
Snažím se tomu vyhýbat...
Vůbec!
Celkem hlasů: 76
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background