background - Recenze Star Wars! Síla se probudila!
Recenze Star Wars! Síla se probudila!

Recenze Star Wars! Síla se probudila!

17. 12. 2015
Jakub Jandát
5 obrázků
8 min čtení

Čtvrtek 17. prosince 2015 00:01 hodin, pro mnohé milovníky této kultovní série je toto datum důležitější než 17. listopadu, protože toto je datum a čas první premiéry filmu Star Wars s podtitulem Síla se probouzí v našich kinech. Samozřejmě ani já jsem si to nemohl nechat ujít a tak Vám poskytnu rozbor tohoto úchvatného počinu z ruk režíséra J. J. Abramse.

Na začátek musím říci že jsem od filmu čekal hodně, a hodně jsem i dostal. Bohužel ale z filmu vyprchal nádech mystiky jako v předešlých dílech. Na filmu šlo poznat, že je udělaný pro širokou veřejnost, a tak se film nevyhnul takovým "teenargeským" hláškám v momentě, kdy se hrdinové rozhodnou přestat utíkat, a řeknou si "Nesmíme se jich bát, to oni by se měli bát" apod. Z filmu vymizeli smysluplné věty ala mistr Yoda, nad kterými se člověk někdy i musel zamyslet. Tento díl se příliš nesoustředí na "Sílu" jako takovou, ale snaží se vytvořit most mezi předchozími díly a tímto dílem. Ve filmu se objevuje spousta nových hrdinů, převážně pak dívka a její černošský nápadník (pro případ spoillerů se vyhnu jménům). Dočkáme se však dobře známého Han Sola (Harrison Ford), a po jeho boku se následně objeví i dnes už armádní důstojnice Leia Organa (Carrie Fisher). A nesmíme samozřejmě zapomenout na krátce ukázaného Luka Skywalkera (Mark Hamill). Následně se ke skupince 2 robotů (C - 3PO, R2 D2) připojil také neméně roztomilý robůtek BB - 8, který jde hrdě po stopách R2 D2 a také se stavá pašerákem vojenských plánů a map.

A abych film převážně nekritizoval tak tady trocha chvály. Režiséru i celému štábu se povedlo vskutku veledílo, jedná se zatím o "první" (sedmý) díl ale můžu říci, že se jedná o slušný náběh na vyrovnání úspěchů předešlých dílů. Nové technologie efektů dodávají filmu mnohem reálnější a monumentálnější nádech. Film se opravdu povedl, a tak jedinou větší výtkou z mojí strany je vyhýbání se "Síle". Doufám že v nadcházejících dílech tomu bude jinak. A co vy? Viděli jste už nový díl Star Wars? Jestli ano, tak jak se vám líbil? (Anketa níže) Nechť Vás provází Síla!

HD Trailer

Zdroj: Vlastní prožitek, iDnes.cz

Líbil se Vám nový díl Star Wars?

1. Ano
2. Ne
Celkem hlasů: 220
Čo robí horor hororom?

Čo robí horor hororom?

Niektorí z nás si radi umelo vytvárajú pocit strachu. Zatiaľ čo niektorým postačí pohľad na nezaplatené účty, tak niektorí dávajú prednosť radšej hororovému žánru. Priznám sa, ja nie som fanúšikom...

9. 12. 2017
Matej Peniaško
12 min čtení
Filmové nezmysly #5: Autá

Filmové nezmysly #5: Autá

Vozidlá určite patria do filmu. Bez nich by sme sa nemohli tešiť na sériu Rýchlo a Zbesilo, či iné snímky. Mnohokrát dávajú filmári dôraz na akciu, no občas to preženú. Adrenalínové kúsky sú mnohokrát...

5. 12. 2017
Matej Peniaško
10 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background