background - Pablo Escobar a Narcos - Co je fikce a co realita?
Pablo Escobar a Narcos - Co je fikce a co realita?

Pablo Escobar a Narcos - Co je fikce a co realita?

1. 10. 2016
Matouš Dvořák
0 obrázků
9 min čtení

Pablo Escobar patřil v 80.letech 20.století k největším, nejobávanějším a nejbrutálnějším zločincům na světě, ovládal celou Kolumbii a většinovou část amerického trhu s kokainem, vydělával desítky milionů dolarů denně a dodnes nemá s ohledem na rozsah důsledků jeho činnosti v dějinách konkurenci.

Escobarův útěk z věznice La Catedral

První série byla završena zátahem na věznici La Catedral, při kterém zemřel nemalý počet lidí... Jak to ale bylo doopravdy?

Pablo si v tomto vězení prožil část svého luxusního života a nedá se říct, že by mu ta izolace nějak vadila. Veškerý svůj obchod totiž řídil přímo z ní. To se samozřejmě vůbec nelíbilo kolumbijské vládě. Ta posléze nechala armádou věznici obklíčit a Pablo byl nucen utéct - to vše je pravda.

Co není pravda? Nedošlo k žádnému únosu premiéra, ten na místě vůbec nebyl. Po Pablově útěku taky došlo k jeho zmizení do hor, kde byl schovaný téměř jeden a půl roku.

DEA

Pro seriál dvě klíčové postavy - agent Steve Murphy a Javier Peña - pracují pro DEA a Escobara pronásledují celou jeho "kariéru". Toto je zároveň pravda a zároveň fikce. Murphy i Peña byli zainteresovaní do chycení Escobara po celou dobu jeho působení, nicméně Murphy přijel do Kolumbie až pár dní před jeho chycením v roce 1991.

Kartel z Cali

Kartel z Cali nebyl pro první sérii seriálu až zase tak podstatným. V sérii druhé nicméně zaujímá postavení velmi zásadní. V realitě ale měli důležité postavení už když byl Pablo ve věznici La Catedral, kdy se na něj pokusili spáchat atentát a to hned několikrát.

Los Pepes

Los Pepes, což znamená - Lidé pronásledovaní Pablem Escobarem - byla skupina lidí, kteří spolu byli spojení tím, že se chtěli zbavit každého, kdo jakkoliv souvisel s Escobarovým obchodem. V seriálu ani zase tak moc zmínění nejsou, nicméně Escobar se jich obával více než kolumbijské vlády. Search Bloc s nimi také velmi často spolupracoval.

Search Bloc

Search Bloc sehrál zásadní roli v dopadení Pabla Escobara jak v seriálu, tak i ve skutečnosti. Celé toto uskupení totiž vzniklo pouze kvůli tomuto účelu. Samozřejmě jsou ale v seriálu jisté odchylky od skutečnosti. O uskupení Search Bloc jsme v seriálu slyšeli už v první sérii, nicméně uskupení se oficiálně nejmenovalo Search Bloc, dokud Pablo Escobar neutekl z La Catedral. Také lídr tohoto uskupení v seriálu, Horacio Carrillo, není skutečná osoba - byl pouze založen na Hugo Martinezovi.

Na závěr úžasné intro...

Zaujal tě seriál Narcos?

Ano
Nevím
Ne
Celkem hlasů: 275
Poslední série Game of Thrones!

Poslední série Game of Thrones!

Sedmá série se pomalu chýlí k neodvratnému konci - dějové linky vedlejších postav se pomalu uzavírají, osudy těch hlavních se protínají, aby mohli být ukončeny, a události nabírají velkolepých rozměrů - třeba...

20. 08. 2017
Matouš Dvořák
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background