background - Pablo Escobar a Narcos - Co je fikce a co realita?
Pablo Escobar a Narcos - Co je fikce a co realita?

Pablo Escobar a Narcos - Co je fikce a co realita?

1. 10. 2016
Matouš Dvořák
0 obrázků
9 min čtení

Pablo Escobar patřil v 80.letech 20.století k největším, nejobávanějším a nejbrutálnějším zločincům na světě, ovládal celou Kolumbii a většinovou část amerického trhu s kokainem, vydělával desítky milionů dolarů denně a dodnes nemá s ohledem na rozsah důsledků jeho činnosti v dějinách konkurenci.

Escobarův útěk z věznice La Catedral

První série byla završena zátahem na věznici La Catedral, při kterém zemřel nemalý počet lidí... Jak to ale bylo doopravdy?

Pablo si v tomto vězení prožil část svého luxusního života a nedá se říct, že by mu ta izolace nějak vadila. Veškerý svůj obchod totiž řídil přímo z ní. To se samozřejmě vůbec nelíbilo kolumbijské vládě. Ta posléze nechala armádou věznici obklíčit a Pablo byl nucen utéct - to vše je pravda.

Co není pravda? Nedošlo k žádnému únosu premiéra, ten na místě vůbec nebyl. Po Pablově útěku taky došlo k jeho zmizení do hor, kde byl schovaný téměř jeden a půl roku.

DEA

Pro seriál dvě klíčové postavy - agent Steve Murphy a Javier Peña - pracují pro DEA a Escobara pronásledují celou jeho "kariéru". Toto je zároveň pravda a zároveň fikce. Murphy i Peña byli zainteresovaní do chycení Escobara po celou dobu jeho působení, nicméně Murphy přijel do Kolumbie až pár dní před jeho chycením v roce 1991.

Kartel z Cali

Kartel z Cali nebyl pro první sérii seriálu až zase tak podstatným. V sérii druhé nicméně zaujímá postavení velmi zásadní. V realitě ale měli důležité postavení už když byl Pablo ve věznici La Catedral, kdy se na něj pokusili spáchat atentát a to hned několikrát.

Los Pepes

Los Pepes, což znamená - Lidé pronásledovaní Pablem Escobarem - byla skupina lidí, kteří spolu byli spojení tím, že se chtěli zbavit každého, kdo jakkoliv souvisel s Escobarovým obchodem. V seriálu ani zase tak moc zmínění nejsou, nicméně Escobar se jich obával více než kolumbijské vlády. Search Bloc s nimi také velmi často spolupracoval.

Search Bloc

Search Bloc sehrál zásadní roli v dopadení Pabla Escobara jak v seriálu, tak i ve skutečnosti. Celé toto uskupení totiž vzniklo pouze kvůli tomuto účelu. Samozřejmě jsou ale v seriálu jisté odchylky od skutečnosti. O uskupení Search Bloc jsme v seriálu slyšeli už v první sérii, nicméně uskupení se oficiálně nejmenovalo Search Bloc, dokud Pablo Escobar neutekl z La Catedral. Také lídr tohoto uskupení v seriálu, Horacio Carrillo, není skutečná osoba - byl pouze založen na Hugo Martinezovi.

Na závěr úžasné intro...

Zaujal tě seriál Narcos?

Ano
Nevím
Ne
Celkem hlasů: 401
5 filmů o autech, které musíte vidět!

5 filmů o autech, které musíte vidět!

Drahá a rychlá auta, nebezpečná rychlost a akční přestřelky. Přesně tohle nesmí ve filmech o autech chybět. Těchto pět filmů by si neměl nechat ujít žádný...

18. 02. 2018
Pavla Škultetyová
10 min čtení
10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

Seriál 13 Reasons Why produkovaný Selenou Gomez se stal téměř přes noc hitem a fanoušci se mohou už tento rok těšit na druhou sérii. V první sérii jsme se dozvěděli kdo měl podíl na...

19. 02. 2018
Eliška Reiglová
16 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background