background - Pablo Escobar a Narcos - Co je fikce a co realita?
Pablo Escobar a Narcos - Co je fikce a co realita?

Pablo Escobar a Narcos - Co je fikce a co realita?

1. 10. 2016
Matouš Dvořák
0 obrázků
9 min čtení

Pablo Escobar patřil v 80.letech 20.století k největším, nejobávanějším a nejbrutálnějším zločincům na světě, ovládal celou Kolumbii a většinovou část amerického trhu s kokainem, vydělával desítky milionů dolarů denně a dodnes nemá s ohledem na rozsah důsledků jeho činnosti v dějinách konkurenci.

Escobarův útěk z věznice La Catedral

První série byla završena zátahem na věznici La Catedral, při kterém zemřel nemalý počet lidí... Jak to ale bylo doopravdy?

Pablo si v tomto vězení prožil část svého luxusního života a nedá se říct, že by mu ta izolace nějak vadila. Veškerý svůj obchod totiž řídil přímo z ní. To se samozřejmě vůbec nelíbilo kolumbijské vládě. Ta posléze nechala armádou věznici obklíčit a Pablo byl nucen utéct - to vše je pravda.

Co není pravda? Nedošlo k žádnému únosu premiéra, ten na místě vůbec nebyl. Po Pablově útěku taky došlo k jeho zmizení do hor, kde byl schovaný téměř jeden a půl roku.

DEA

Pro seriál dvě klíčové postavy - agent Steve Murphy a Javier Peña - pracují pro DEA a Escobara pronásledují celou jeho "kariéru". Toto je zároveň pravda a zároveň fikce. Murphy i Peña byli zainteresovaní do chycení Escobara po celou dobu jeho působení, nicméně Murphy přijel do Kolumbie až pár dní před jeho chycením v roce 1991.

Kartel z Cali

Kartel z Cali nebyl pro první sérii seriálu až zase tak podstatným. V sérii druhé nicméně zaujímá postavení velmi zásadní. V realitě ale měli důležité postavení už když byl Pablo ve věznici La Catedral, kdy se na něj pokusili spáchat atentát a to hned několikrát.

Los Pepes

Los Pepes, což znamená - Lidé pronásledovaní Pablem Escobarem - byla skupina lidí, kteří spolu byli spojení tím, že se chtěli zbavit každého, kdo jakkoliv souvisel s Escobarovým obchodem. V seriálu ani zase tak moc zmínění nejsou, nicméně Escobar se jich obával více než kolumbijské vlády. Search Bloc s nimi také velmi často spolupracoval.

Search Bloc

Search Bloc sehrál zásadní roli v dopadení Pabla Escobara jak v seriálu, tak i ve skutečnosti. Celé toto uskupení totiž vzniklo pouze kvůli tomuto účelu. Samozřejmě jsou ale v seriálu jisté odchylky od skutečnosti. O uskupení Search Bloc jsme v seriálu slyšeli už v první sérii, nicméně uskupení se oficiálně nejmenovalo Search Bloc, dokud Pablo Escobar neutekl z La Catedral. Také lídr tohoto uskupení v seriálu, Horacio Carrillo, není skutečná osoba - byl pouze založen na Hugo Martinezovi.

Na závěr úžasné intro...

Zaujal tě seriál Narcos?

Ano
Nevím
Ne
Celkem hlasů: 577
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background