background - 15 zajímavostí o Pulp Fiction!
15 zajímavostí o Pulp Fiction!

15 zajímavostí o Pulp Fiction!

14. 12. 2015
Iveta Macháčková
5 obrázků
9 min čtení

Jistě ani vám neunikla vlna všemožně upravených gifů/videí s Johnem Travoltou, která v posledních dnech zaplavila internet. Pojďme se tedy podívat na pár zajímavých faktů z Pulp Fiction, z kultovního filmu Quentina Tarantina, ve kterém se právě tahle scéna objevila.

1. Marcelluse a Miu spolu nikdy neuvidíte na obrazovce, přestože jsou manželé.

2. Scéna v autě, na začátku filmu, mezi Vincentem a Julesem se stala okamžitě kultovní. Během několika let po uvedení filmu se stala nejcitovanější a nejparodovanější scénou filmové historie.

3. Některé záběry, ve kterých se objevuje Quentin Tarantino jako Jimmie, režíroval Robert Rodriguez. V titulcích však uveden není.

4. John Travolta se chtěl lépe vcítit do role člověka závislého na heroinu, Tarantino tedy zavolal svému kamarádu, dlouhodobě závislému, aby Travoltu zasvětil.

5. Postava Mii byla inspirována postavou Elviry Hancock z filmu Zjizvená tvář.

6. Důvod, proč má Marcellus Wallace na týlu náplast je, že se herec den před natáčením řízl žiletkou při holení hlavy. Quentinovi se to však náramně zalíbilo.

7. Slovo "fuck" zazní ve snímku 265x.

8. Kdykoliv jde Vincent Vega na toaletu (což se děje mnohokrát, protože zácpa je jeden z vedlejších účinků heroinu), stane se něco špatného - Mia se předávkuje, v restauraci dojde k loupeži, Butch se ho chystá zabít.

9. Jednou z největších záhad stále zůstavá, co se vlastně ukrvývá v kufříku Marcelluse. Zlaté cihličky? Diamanty z filmu Gauneři? Nebo něco jiného?

10. Scéna, kde hraje skladba „Girl, You´ll Be a Woman Soon“, byla natočena přesně k této písni.

11. Film byl velkou inspirací ke vzniku herní série Grand Theft Auto.

12. Záběr, ve kterém Vincent píchne Mie do srdce adrenalinovou injekci byl točen pozpátku.

13. Producentem je i Danny DeVito. Proto jsou hlavní postavy pojmenovány Jules a Vincent, podle filmu Dvojčata, kde hrál DeVito s Arnoldem Schwarzeneggerem.

14. Ve filmu padne 35 výstřelů.

15. Peněženka "The Bad Motherfucker" ve skutečnosti patřila Quentinovi, stejně jako Chevrolet Chevelle Malibu, ve kterém jezdil Vincent.

I po více než 20ti letech je Pulp Fiction stále opředen mnoha zajímavostmi a záhadami. Existuje jen pár filmů, ke kterým se vracíme víckrát za život. Pulp Fiction k nim zaručeně patří, nemyslíte?

zdroj: csfd.cz, shortlist.com

Jste fanouškem tohoto filmu?

Ano.
Ne, nelíbil se mi.
Nikdy jsem Pulp Fiction neviděl/a.
Celkem hlasů: 404
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background