background - TOP 5 Filmů s mistrem Gyllenhaalem
TOP 5 Filmů s mistrem Gyllenhaalem

TOP 5 Filmů s mistrem Gyllenhaalem

21. 08. 2016
Jan Staněk
0 obrázků
9 min čtení

Jake Gyllenhaal je pětatřicetiletý herec z Los Angeles, který už od svého mládí trávil čas při natáčení či jen práci na filmech svého otce.

Poprvé již ve svých jedenácti letech, odehrál roli v komedii ''Dobrodruzi z velkoměsta'' a tak odstartoval svou hereckou kariéru. Zde jsem si připravil top 5 filmů, ve kterých figuruje a určitě by jste si je neměli nechat ujít.

Článek obsahuje spoilery.

5. Zdrojový kód

Mysteriózní thriller Zdrojový kód k nám zavítal už v roce 2011 a sklidil veliký úspěch nejen u nadšenců sci-fi. Jake Gyllenhaal zde odehraje roli nic netušícího kapitána Stevense, který se probudí v sedadle vlaku hned naproti ženy Christiny (Michelle Monaghan). Postupně zjišťuje, že je součástí náročné mise a jeho úkolem je nalézt osobu zodpovědnou za výbuch vlaku. Postupem misí si uvědomuje, že jeho tělesná schránka sídlí kdesi v izolovaném bunkru, nezbývá mu tedy nic jiného, než misi dokončit.

4. Patrola

Hned rok po filmu Zdrojový kód překvapil diváky krimi thriller Patrola, kde se Jake vžil do role policisty Briana v Los Angeles, spolu se svým parťákem Mikem (Michael Peña). Jediné, na co se může v téhle betonové džungli spolehnout je Mike a prožijí sérii výjezdů, kde jsou připraveni nasadit svůj vlastní život.

3. Bojovník

Film Bojovník patří k nejnovějším filmům Gyllenhaala, jde o sportovní drama, ve kterém Jake působí jako vrcholový boxer Billy Hope, který má dům, rodinu a peníze. Billy s boxem končí kvůli manželce. V nejméně čekané chvíli je Billyho manželka zavražděna při potyčce s jiným boxerem a je mu soudem odebrána dcera. Jediné, co Billyho dokáže udržet při smyslech je návrat k boxování a časem také naděje získání jeho dcery zpět.

2. Slídil

V krimi dramatu Slídil se objeví Jake Gyllenhaal v roli sociopata a cílevědomého novináře na volné noze Loua Blooma, který je pro dosáhnutí cílů schopen obětovat úplně vše. Například natáčením trestných činů, či nešťastných autonehod v samotném zárodku.

1. Zmizení

Kelleru Doverovi (Hug Jackman), milujícímu otci byla unese dcera Anna, spolu s její kamarádkou Joy a tím se ve filmu Zmizení strhlo nevídané psychologické drama. Do příběhu se připojí právě detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který byl do případu povolán a snaží se ji vypátrat. Doverovi, i přes snahu detektiva Lokiho dojde trpělivost a tak se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou. Jak taková spravedlnost může dopadnout? To se budete muset podívat sami.

Zdroje: csfd.cz

Chtěli by jste samostatný článek o herci Gyllenhaalovi?

Ano
Ne
Celkem hlasů: 327
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background