background - 5 nejkontroverznějších filmových postav!
5 nejkontroverznějších filmových postav!

5 nejkontroverznějších filmových postav!

18. 08. 2016
Matouš Dvořák
0 obrázků
9 min čtení

Definice podle Wikipedie: Šílenství je ztráta rozumového úsudku, pomatenost, nepříčetnost, bláznovství. Přesněji psychopatologie chápe šílenství jako různé formy projevu pomatení a duševních chorob.

Článek popisuje pět obskurních filmových postav, které popisu odpovídají.

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY

5. Joker

Věk: Neznámý

Autor: Jerry Robinson, Bill Finger, Bob Kane

Hraje: Jared Leto, Heath Ledger, Troy Baker, Richard Epcar, Mark Hamill, Jack Nicholson, Cesar Romero

Jeho podstatou je šílenství samotné, což ho staví do úplně jiné ligy zločinců, kterých se bojí i druhořadí kriminálníci. Vždy byl považován za Batmanovu nemesis a to zejména po mentální stránce, která mu způsobila víc utrpení, než kterýkoliv jiný zlosyn, se kterým kdy přišel do kontaktu. Harley Quinn mu říká "Koblížku", ti ostatní ho mohou znát pod přezdívkou Joker.

4. Norman Bates

Věk: 30+ Let

Autor: Alfred Hitchcock, Joseph Stefano, Robert Bloch

Hraje: Anthony Perkins, Vince Vaughn, Freddie Highmore

Norman je na první pohled obyčejný mladík, který vede motel a stará se o svou nemocnou matku. Ve skutečnosti svou matku zabil a trpí schizofrenií. Část jeho mysli je normální, ale ta druhá patří jeho "matce" a nutí jej zavraždit každou ženu, o kterou jeví zájem.

3. Patrick Bateman

Věk: 27 + Let

Autor: Mary Harron

Hraje: Christian Bale

Patrick Bateman pracuje ve fiktivní firmě na Wall Street s názvem Pierce & Pierce. Bydlí na Upper West Side a je to docela boháč. Ve svém "tajném životě" je sériový vrah, který zavraždil řadu lidí, od kolegů až několika prostitutek. Jeho zločiny, včetně znásilňování, mučení, vraždy a kanibalismu, jsou popsány v grafickém detailu v románu.

2. Jack Torrance

Věk: 42 Let

Autor: Stephen King, Stanley Kubrick

Hraje: Jack Nicholson, Steven Weber

Jack Torrance je spisovatel a bývalý učitel, který se snaží obnovit jeho rodinný život. Pro jeho časté pití alkoholu se podrobil léčení. Poté přijme přes zimu udržování izolovaného hotelu Overlook v Coloradu v naději, že to pomůže zachránit jeho rodinu i jeho kariéru a dá mu čas a soukromí na dokončení slibné knihy.

Jack Torrance je považován za jednoho z nejsložitějších postav Stephena Kinga. Některé jeho aspekty v boji s alkoholismem a jeho zvolená kariéra jako spisovatel jsou pravděpodobně inspirovány jeho vlastním životem.

1. Hannibal Lecter

Věk: 55 let

Autor: Thomas Harris, Peter Webber, Jonathan Demme

Hraje: Anthony Hopkins, Gaspard Ulliel, Mads Mikkelsen

Hannibal Lecter, vysoce inteligentní psychiatr - jeden z nejlepších ve svém oboru, ale také sériový vrah, pro kterého představuje největší lahůdku lidské maso, se narodil v Litvě před druhou světovou válkou. Pocházel z dobrých a vznešených poměrů. Jeho otec byl významný litevský hrabě a matka šlechtična původem z Itálie. Měl také mladší sestru Mischu, kterou velmi miloval. Všichni bydleli na hradě rodu Lecterů.

[ZDROJ: Postavy.cz]

.

Která postava Tě nejvíc zaujala?

Joker
Norman Bates
Patrick Bateman
Jack Torrance
Hannibal Lecter
Celkem hlasů: 424
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background