background - 5 nejkontroverznějších filmových postav!
5 nejkontroverznějších filmových postav!

5 nejkontroverznějších filmových postav!

18. 08. 2016
Matouš Dvořák
0 obrázků
9 min čtení

Definice podle Wikipedie: Šílenství je ztráta rozumového úsudku, pomatenost, nepříčetnost, bláznovství. Přesněji psychopatologie chápe šílenství jako různé formy projevu pomatení a duševních chorob.

Článek popisuje pět obskurních filmových postav, které popisu odpovídají.

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY

5. Joker

Věk: Neznámý

Autor: Jerry Robinson, Bill Finger, Bob Kane

Hraje: Jared Leto, Heath Ledger, Troy Baker, Richard Epcar, Mark Hamill, Jack Nicholson, Cesar Romero

Jeho podstatou je šílenství samotné, což ho staví do úplně jiné ligy zločinců, kterých se bojí i druhořadí kriminálníci. Vždy byl považován za Batmanovu nemesis a to zejména po mentální stránce, která mu způsobila víc utrpení, než kterýkoliv jiný zlosyn, se kterým kdy přišel do kontaktu. Harley Quinn mu říká "Koblížku", ti ostatní ho mohou znát pod přezdívkou Joker.

4. Norman Bates

Věk: 30+ Let

Autor: Alfred Hitchcock, Joseph Stefano, Robert Bloch

Hraje: Anthony Perkins, Vince Vaughn, Freddie Highmore

Norman je na první pohled obyčejný mladík, který vede motel a stará se o svou nemocnou matku. Ve skutečnosti svou matku zabil a trpí schizofrenií. Část jeho mysli je normální, ale ta druhá patří jeho "matce" a nutí jej zavraždit každou ženu, o kterou jeví zájem.

3. Patrick Bateman

Věk: 27 + Let

Autor: Mary Harron

Hraje: Christian Bale

Patrick Bateman pracuje ve fiktivní firmě na Wall Street s názvem Pierce & Pierce. Bydlí na Upper West Side a je to docela boháč. Ve svém "tajném životě" je sériový vrah, který zavraždil řadu lidí, od kolegů až několika prostitutek. Jeho zločiny, včetně znásilňování, mučení, vraždy a kanibalismu, jsou popsány v grafickém detailu v románu.

2. Jack Torrance

Věk: 42 Let

Autor: Stephen King, Stanley Kubrick

Hraje: Jack Nicholson, Steven Weber

Jack Torrance je spisovatel a bývalý učitel, který se snaží obnovit jeho rodinný život. Pro jeho časté pití alkoholu se podrobil léčení. Poté přijme přes zimu udržování izolovaného hotelu Overlook v Coloradu v naději, že to pomůže zachránit jeho rodinu i jeho kariéru a dá mu čas a soukromí na dokončení slibné knihy.

Jack Torrance je považován za jednoho z nejsložitějších postav Stephena Kinga. Některé jeho aspekty v boji s alkoholismem a jeho zvolená kariéra jako spisovatel jsou pravděpodobně inspirovány jeho vlastním životem.

1. Hannibal Lecter

Věk: 55 let

Autor: Thomas Harris, Peter Webber, Jonathan Demme

Hraje: Anthony Hopkins, Gaspard Ulliel, Mads Mikkelsen

Hannibal Lecter, vysoce inteligentní psychiatr - jeden z nejlepších ve svém oboru, ale také sériový vrah, pro kterého představuje největší lahůdku lidské maso, se narodil v Litvě před druhou světovou válkou. Pocházel z dobrých a vznešených poměrů. Jeho otec byl významný litevský hrabě a matka šlechtična původem z Itálie. Měl také mladší sestru Mischu, kterou velmi miloval. Všichni bydleli na hradě rodu Lecterů.

[ZDROJ: Postavy.cz]

.

Která postava Tě nejvíc zaujala?

Joker
Norman Bates
Patrick Bateman
Jack Torrance
Hannibal Lecter
Celkem hlasů: 424
Čo robí horor hororom?

Čo robí horor hororom?

Niektorí z nás si radi umelo vytvárajú pocit strachu. Zatiaľ čo niektorým postačí pohľad na nezaplatené účty, tak niektorí dávajú prednosť radšej hororovému žánru. Priznám sa, ja nie som fanúšikom...

9. 12. 2017
Matej Peniaško
12 min čtení
Filmové nezmysly #5: Autá

Filmové nezmysly #5: Autá

Vozidlá určite patria do filmu. Bez nich by sme sa nemohli tešiť na sériu Rýchlo a Zbesilo, či iné snímky. Mnohokrát dávajú filmári dôraz na akciu, no občas to preženú. Adrenalínové kúsky sú mnohokrát...

5. 12. 2017
Matej Peniaško
10 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background