background - Zhasni a zemřeš - Krvák bez Krve?
Zhasni a zemřeš - Krvák bez Krve?

Zhasni a zemřeš - Krvák bez Krve?

7. 08. 2016
Jakub Jandát
0 obrázků
10 min čtení

Od tohoto filmu jsem čekal relativně mnoho. Je to geniální námět. Každý z nás se přeci bál nebo se dosud bojí tmy. Ale podařilo se ho však dostatečně kvalitně zpracovat?

Osobně si myslím že nikoli. Zápletka je prostá a děj nijak zajímavý. Po celou dobu filmu budete mít pocit, že tomu něco chybí. A ono skutečně chybí. Film jsem viděl dvakrát a ani jednou jsem neměl pocit, že se bojím. Přičemž sám se občas bojím tmy. Celému příběhu totiž chybí atmosféra.

Režie se ujmul samotný tvůrce námětu David F. Sandberg a myslím si, že právě v tom nastala chyba. Je sice pěkné, že pokračuje ve svém díle, které začal v roce 2013, ale přeci jenom ještě nemá potřebné zkušenosti s celovečerními filmy. Hudba ve filmu byla zpracovaná dobře, v tom Benjamin Wallfisch odvedl skvělou práci. Ale to ostatní? Scénář ze začátku hraje na vážnější notu a hned v prvních 5 minutách filmu (pozor spoiler) umře jedna z postav. Takže si myslíte, že celý příběh bude mít ty správné "grády". Ale po chvíli pozorného koukání zjistíte, že se vše táhne nějak pomalu a že se nic moc neděje. A když se film konečně rozhoupe, tak je najednou konec. Celková délka filmu je 81 min. a tím chtěl asi Sandberg navázat na svůj předešlý kousek, který nese název Lights out. Tento 3minutový počin sklidil neuvěřitelný úspěch jak u publika, tak u kritiků. Jednalo se o jednoduchý princip, který každému navodil husí kůži na zádech.

Ostatně, tento kousek byl mega hit, ale filmu Zhasni a zemřeš se nepovedlo napodobit jeho poselství. Celková délka filmu je nedostačujcí na celovečerní film. Stojí za to si na to zajít do kina? Ano, pokud chcete jít na horor, který vás párkrát vyleká a po chvilce se tomu budete smát. Protože "lekačky" jsou předvídaltelné a kýčovité. Ale abych filmu nedělal jen špatné jméno, je tam i pár vskutku vtipných scén, u kterých skoro neudržíte kamenný výraz a začnete se smát. Což je pro mě další důkaz toho, že film postrádá tu pravou děsivou atmosféru.

Mé celkové hodnocení? Je to brilantní nápad, kterému se bohužel nedostalo pořádné zpracování. Snad se režísér poučí z chyb a jeho další počín, který mimochodem vyjde již za rok a bude se jednat o pokračování Annabelle, bude o to lepší. Jestli se ale chcete kouknout na pořádný horor, po kterém se budete bát jít na záchod, tak můžu doporučit vše z dílny *Jamese Wana.

Pokud jsi neviděl, doporučuju zhlédnout originální námět:

A zde je trailer na film:

Jaké máš pocity z tohoto filmu?

Super!
Docela to ujde
Čekal/a jsem více
Odpad
Celkem hlasů: 184
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background