background - Avatar 2! Datum je potvrzeno!
Avatar 2! Datum je potvrzeno!

Avatar 2! Datum je potvrzeno!

8. 12. 2015
Nikolas Petráš
2 obrázků
16 min čtení

Avatar... jen hrstka lidí by na naši otázku: "Viděl jsi Avatar?" odpověděla: "Co to je, film?"

James Cameron doslova "vystřelil" do světa tuto megapecku a úspěchů bylo požehnaně moc! Nejenom, že film z roku 2009 vydělal ohromující částku 2,8 miliard dolarů, což je téměř 70 miliard korun, ale i sám režisér James Cameron za něj obdržel Zlatý Glóbus, za nejlepší režii i film tohoto roku! V roce 2010 pak film získal další ceny a to například za nejlepší vizuální efekty. Avatar také na začátku ledna 2010 dokonce přeskočil v tržbách i jeden z nejslavnějších filmů všech dob - Titanic.

Autorem hudby se stal James Horner, který se podílel svým hudebním nadáním i na filmech Vetřelec nebo ve výše zmiňovaném filmu Titanic.

Pojďme si stručně shrnout příběh tohoto filmu, než si řekneme podrobnosti o dalších pokračováních!

Příběh se odehrává v daleké budoucnosti a to v roce 2154 na naprosto skvostným, překrásným měsíci jménem Pandora, na kterém nežijí obyčejní lidé, ale bytosti s modrou barvou kůže.

Příběh začíná příletem hlavního hrdiny Jakea Sullyho (Sam Worthington), což je příslušník bývalé americké pěchoty, který je upoután na invalidní vozík. Přilétá, aby nahradil již zesnulého bratra ve výzkumu obyvatel Na'vi. K proniknutí do světa domorodců slouží avataři, (vypadající jako domorodci), které vědci vytvářejí kombinací lidské DNA a DNA Na'vi. Avatar je pak ovládán Jakeem a dalšími příslušníky na dálku za pomocí mysli. Kromě botaničky Dr.Grace Augustinové je zde i armáda, kterou vede plukovník Miles Quaritch (Stephen Lang). Snaží se za pomocí robotů a strojů tuto planetu vyplenit a vytěžit z ni vzácnou horninu - Unobtainium. Největší naleziště se ale nachází pod obrovským Rodným stromem, kde obyvatelé mají své rodné centrum.

Jake se posléze dostane k domorodcům, aby je přiměl k odstěhování. Veškeré snahy jsou ale marné. Jake se zamiloval do krásné Neytiri, kterou si zahrála Zoe Saldana a s její pomocí poznává krásy tohoto místa, nejrůznější rostliny, zvířata a mytologii kmene Na'vi. Poté je přijat i mezi domorodce a vede válku proti lidem. Těm se sice podaří obrovský strom za pomocí své techniky a robotů zničit, ale Jake stmelí obyvatele planety a k boji se přidavají i zvířata. Lidé jsou z planety vyhnáni a on se zvláštním přenosem dostane do svého avatara a zůstává na Pandoře jako jeden z nich.

Zde můžete zhlédnout oficiální trailer:

Pojďme se tedy podívat, jak to vypadá s pokračováním!

U hereckého obsazení je potvrzené, že se znovu objeví Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri) nebo Sigourney Weaver.

Stephen Lang, který hrál plukovníka Quaritche v prvním Avatarovi, by se měl objevit znovu i v dalším díle. Jeho postava ale zemřela. James Cameron musí tedy promyslet jak postavu vrátí do příběhu. Další informace o nových hercích jsou zatím neznámy.

Hudební obsazení bude trošičku složitější. James Horner, který se měl postarat o hudbu i v dalších dílech, bohužel tragicky zahynul při pádu letadla. Kdo se ujme hudebního ztvárnění v dalších pokračováních je tedy také nejasné.

Na druhý díl Avatara jsme se mohli těšit již v prosinci následujícího roku, ale režísér prohlásil, že natáčení bude trvat dýl, než se předpokládalo.

Avatar 2 k nám nakonec dorazí na Vánoce roku 2017, a hned za další rok se můžeme těšit na Avatar 3 a opět na Vánoce roku 2019 na čtvrtý díl! James Cameron uvedl, že chce všechny tyto tři díly točit naráz! Myslím si, že tenhle postup je velice zajímavý a dají se čekat ohromné věci! O ději zatím není nic známo, ale The Hollywood Reporter uvedl, že Jake Sully a Neytiri (postavy Worthingtona a Saldanaové) budou mít potomky.

Sám výkonný ředitel studia 20th Century Fox Jim Gianopolus řekl, že navštívil Jamesovu kancelář na Novém Zélandě, kde se Avatar natáčí a nemohl přestat zírat na stěny místnosti.

"Je to místnost pokrytá od podlahy ke stropu obrázky, postavami, světy a lokacemi. Je to dechberoucí a nejohromnější věc, jakou jste kdy viděli. Výzvou pro něj je, že toto vše chce dát do filmu."

Známe několik pokračování úspěšných filmů, a ne každé pokračování má takový úspěch jako první díl, ale myslím si, že v tomto případě a to bez výhrady se bude opravdu na co koukat!

Zdroj:

cinemablend.com, imdb.com, novinky.cz, youtube.com

Myslíte si, že James Cameron znovu vytvoří velkolepou podívanou?

Ano
Myslím si, že největší úspěch bude mít první díl
Nevím
Celkem hlasů: 651
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background