background - Filmové efekty - make up! V hlavní roli zombie, Bílí chodci a spousta krve
Filmové efekty - make up! V hlavní roli zombie, Bílí chodci a spousta krve

Filmové efekty - make up! V hlavní roli zombie, Bílí chodci a spousta krve

9. 06. 2016
Renata Králová
0 obrázků
8 min čtení

V předchozím článku jsme mohli vidět make up vytvořený jen za pomocí barev na obličej, kontaktních čoček, popřípadě malých plastických částí pro dotvoření plasticity. V tomto článku se ale podíváme na masky tvořené z latexu a dalších materiálů, konkrétně se tyto techniky používají pro řezné rány, zranění, nebo ve spoustě případů pro celkovou deformaci těla a obličeje.

Živý mrtvý (The Walking dead)

V tomto seriálu rozhodně není nouze o spoustu makeupu tohoto druhu, díky zombie postavám, které se v seriále objevují. V tomto případě je pokrytý jak obličej, tak celé tělo převážně rádoby odpadajícími kusy masa s krví, celkový dojem doplňují zuby a kontaktní čočky.

Zde se můžete podívat na video ze zákulisí tvoření makeupu pro seriál Živí mrtví.

Pro zajímavost například makeup zraněného oka Carla (Chandler Riggs) trval téměř 9 hodin.

A díky tomu aby byla dokreslena atmosféra toho, že i zombie stárnou od 3. řady seriálu je make up artisti líčí temnějšími barvami pro efekt většího rozkladu.

Zmrtvýchvstání (The Revenant)

Na začátku letošního roku byl uveden do kin tento film s Leonardem di Capriem v hlavní roli a rozhodně v něm taky není nouze o spoustu kvalitně zpracovaného makeupu v podobě spousty ran.

Zde se můžete podívat na záběry z natáčení filmu Revenant a jeho příprav.

Pro zajímavost při natáčení trvalo třeba až 4 a půl hodiny příprava na záběru a pracovali na ní 4 lidé. Byla použita i umělá krev a byly dotvořeny jizvy pro co největší autentičnost.

Hra o trůny (Game of Thornes)

V seriálu Hra o trůny jsme mohli a nyní zase můžeme pozorovat na postavách Bílých chodců, jedná se taky o kompletní makeup, kde jsou použity latexové kusy kůže, umělé vousy, kontaktní čočky a paruky.

Zde se můžete podívat na zákulistní video z příprav Bílých chodců v seriálu Hra o trůny.

Pro zajímavost vlasový designér seriálu Kevin Alexander prozradil, že herečky Emilia Clarke (Daenerys) a Lena Headey (Cersei) nosí ty nejdražší paruky. Každá stojí okolo 123 251 Kč, protože jsou z pravých lidských vlasů.

V příštím článku se podíváme na make up, který je zcela vytvořen pomocí počítačových programů.

Labyrint 3 už budúci rok!

Labyrint 3 už budúci rok!

Po úspešných dvoch častiach, sme sa konečne dočkali aj tretieho dielu. Kvôli zraneniu Dylana O´Briena (zrážka s autom) sa natáčanie natiahlo, ale premiéra bude o necého pol roka. Mohli sme ho vidieť...

14. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Možno ste to už postrehli a kto nie, tak by ste mali vedieť, že pokračovanie Rýchlo a zbesilo 9, sa odkladá na rok 2020. Medzitým sa v roku 2019 chystá spin-off. Hlavnými postavami...

13. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Práca v Hollywoode môže byť niekedy tragická. Každý rok nás zasiahne správa o tom, ako známy herec, herečka zomrú v bežnom živote. Zasiahne to filmový svet, fanúšikov, rodinu a známych. Počas natáčania filmu sa...

10. 10. 2017
Tomáš Klčo
8 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background