background - Filmové efekty - make up! V hlavní roli zombie, Bílí chodci a spousta krve
Filmové efekty - make up! V hlavní roli zombie, Bílí chodci a spousta krve

Filmové efekty - make up! V hlavní roli zombie, Bílí chodci a spousta krve

9. 06. 2016
Renata Králová
0 obrázků
8 min čtení

V předchozím článku jsme mohli vidět make up vytvořený jen za pomocí barev na obličej, kontaktních čoček, popřípadě malých plastických částí pro dotvoření plasticity. V tomto článku se ale podíváme na masky tvořené z latexu a dalších materiálů, konkrétně se tyto techniky používají pro řezné rány, zranění, nebo ve spoustě případů pro celkovou deformaci těla a obličeje.

Živý mrtvý (The Walking dead)

V tomto seriálu rozhodně není nouze o spoustu makeupu tohoto druhu, díky zombie postavám, které se v seriále objevují. V tomto případě je pokrytý jak obličej, tak celé tělo převážně rádoby odpadajícími kusy masa s krví, celkový dojem doplňují zuby a kontaktní čočky.

Zde se můžete podívat na video ze zákulisí tvoření makeupu pro seriál Živí mrtví.

Pro zajímavost například makeup zraněného oka Carla (Chandler Riggs) trval téměř 9 hodin.

A díky tomu aby byla dokreslena atmosféra toho, že i zombie stárnou od 3. řady seriálu je make up artisti líčí temnějšími barvami pro efekt většího rozkladu.

Zmrtvýchvstání (The Revenant)

Na začátku letošního roku byl uveden do kin tento film s Leonardem di Capriem v hlavní roli a rozhodně v něm taky není nouze o spoustu kvalitně zpracovaného makeupu v podobě spousty ran.

Zde se můžete podívat na záběry z natáčení filmu Revenant a jeho příprav.

Pro zajímavost při natáčení trvalo třeba až 4 a půl hodiny příprava na záběru a pracovali na ní 4 lidé. Byla použita i umělá krev a byly dotvořeny jizvy pro co největší autentičnost.

Hra o trůny (Game of Thornes)

V seriálu Hra o trůny jsme mohli a nyní zase můžeme pozorovat na postavách Bílých chodců, jedná se taky o kompletní makeup, kde jsou použity latexové kusy kůže, umělé vousy, kontaktní čočky a paruky.

Zde se můžete podívat na zákulistní video z příprav Bílých chodců v seriálu Hra o trůny.

Pro zajímavost vlasový designér seriálu Kevin Alexander prozradil, že herečky Emilia Clarke (Daenerys) a Lena Headey (Cersei) nosí ty nejdražší paruky. Každá stojí okolo 123 251 Kč, protože jsou z pravých lidských vlasů.

V příštím článku se podíváme na make up, který je zcela vytvořen pomocí počítačových programů.

Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Filmové nezmysly #6: Superhrdinovia

Koncept superhrdinov je tu už veľmi dlho a získal si veľkú obľubu ako u malých, tak aj veľkých čitateľov, divákov a hráčov. Najmä v dnešnej dobe zažívajú opäť ďalší rozkvet a blížia sa k popularite...

11. 12. 2017
Matej Peniaško
15 min čtení
Čo robí horor hororom?

Čo robí horor hororom?

Niektorí z nás si radi umelo vytvárajú pocit strachu. Zatiaľ čo niektorým postačí pohľad na nezaplatené účty, tak niektorí dávajú prednosť radšej hororovému žánru. Priznám sa, ja nie som fanúšikom...

9. 12. 2017
Matej Peniaško
12 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background