background - Jak to dopadlo s pokračováním Alenky v říši divů?
Jak to dopadlo s pokračováním Alenky v říši divů?

Jak to dopadlo s pokračováním Alenky v říši divů?

3. 06. 2016
Albert Řepka
0 obrázků
7 min čtení

Je tomu už šest let, co do kin vtrhla Alenka v říši divů. Film, který vydělal obrovský balík peněz, takže není překvapením, že Disney chtělo pokračování. To nakonec po šesti letech přišlo, jen bez Tima Burtona na postu režiséra. Jak dopadla druhá výprava do říše divů?

Film není třeba nějak blíže představovat. Každý asi ví, o co v Alence jde. Představíme si raději blíže druhý díl, který s knihou nemá společného už skoro nic. Příběh nás zavede k Alence, která se vrací do Londýna po dlouhých mořeplaveckých cestách. Tam se náhodou dostane ke kouzelnému zrcadlu, které ji vezme zpět do říše divů

Tam zjišťuje, že Kloboučník (Johnny Depp) je na tom špatně a může zemřít. Věří, že rodina, která má být dlouhá léta už mrtvá, je naživu. Alenka se tedy pro záchranu kamaráda vydává do hradu Času, který má stroj na cestování časem. Alenka tedy začne lítat z jedné vzpomínky do druhé, aby zjistila, kde je Kloboučníkova rodina.

Přiběh filmu je to vcelku primitivní. Pouze se putuje z místa na místo a sledujeme události, které už se stali. Díky tomuto cestování se mění i prostředí, které je snad v každé scéně úplně jiné.

Nejvíce tento film posouvá dopředu jeho herecké obsazení, kterému tentokrát kraluje Sacha Baron Cohen, který ztvárnil postavu Čas. Johnny Depp se mi velice líbil v prvním díle, ale v druhém, kde mu povětšinu času šplouchá na majáku, mě moc neuchvátil.

Zbytek hereckého obsazení je, stejně jako v prvním díle, jen takové křoví. Velké pozitivum filmu je píseň Just like fire od P!nk, která se opravdu velmi povedla.

Verdikt

Věřím, že si film v dětských divácích najde své fanoušky, ale pro dospělého člověka je dvojka Alenky záležitost na jedno podívání. Je to škoda, protože film měl velký potenciál a takhle z něj je jen další z řad zbytečných pokračování, které sice neurazí, ale ani nenadchne.

6/10

Co si o pokračování Alenky myslíte vy?

1. Film se mi velmi líbil
2. Je to průměrný film
3. Nelíbil se mi ani trochu.
Celkem hlasů: 144
Poslední série Game of Thrones!

Poslední série Game of Thrones!

Sedmá série se pomalu chýlí k neodvratnému konci - dějové linky vedlejších postav se pomalu uzavírají, osudy těch hlavních se protínají, aby mohli být ukončeny, a události nabírají velkolepých rozměrů - třeba...

20. 08. 2017
Matouš Dvořák
6 min čtení
Valentín 2018 :) [pozor spojlery]

Valentín 2018 :) [pozor spojlery]

A je to tu. Ako náhle vyšlo DVD svetového ošialu, 50 odtieňov temnoty, objavil sa aj prvý trailer k pokračovaniu. Tretí diel nesie názov 50 odtieňov slobody. Tak uvidíme kto a čo sa oslobodí. V...

24. 08. 2017
Michaela Klempová
6 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background