background - Koho to vlastně slyšíme? aneb kdo se skrývá za českým dabingem!
Koho to vlastně slyšíme? aneb kdo se skrývá za českým dabingem!

Koho to vlastně slyšíme? aneb kdo se skrývá za českým dabingem!

2. 06. 2016
Renata Králová
0 obrázků
8 min čtení

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vlastně vypadají čeští dabéři když například na konci filmu zazní "V českém znění... " Marie Poledňáková nebo Bohdan Tůma? Jak vlastně vypadají dabéři, kteří dabují ty největší Hollywoodské hvězdy? Dnes se na 5 z nich podíváme.

Michal Dlouhý

Tento český dabér propůjčil svůj hlas hvězdám jako Brad Pitt, například ve filmu Sázka na nejistotu, Keanu Reevesovi,47 Róninů, Leonardu DiCapriovi ve filmu Nespoutaný Django, Johnny Deppovi nebo Nikolajovi Costerovi-Waldauovi v seriálu Game of Thornes.

Jana Páleníčková

Tato česká dabérka propůjčila svůj hlas hvězdám jako jsou Anna Kendrick ve filmu Hledači ohně, Alexis Knapp ve filmu Ladíme, Emily Osment ve filmu O tom si nech zdát, José, Dakota Johnson, 21 Jump Street nebo herečce Felicity Jones ve filmu Amazing Spider-Man 2. Jana Páleníčková se věnuje dabingu velmi intenzivně a tak za rok nadabuje i kolem 30ti filmových postav.

Rostislav Čtvrtlík

Tento český dabér propůjčil svůj hlas hvězdám jako Bruce Greenwood ve filmu Třináct dní, Nicolasi Cageovi ve filmu O závod s měsícem, Harrisonu Fordovi ve filmu Oddíl 10 z Navarone, Shawnu Wayansovi ve filmu Nevyhrožuj. Nejvýznamnější rolí, ze které ale určitě znáte hlas Rostislava je postava Chandlera v podání Matthewa Perryho v seriálu Přátelé. Většinou daboval Matthewa Perryho i ve filmech.

Jana Mařasová

Tato česká dabérka propůjčila hlas hvězdám jako jsou Kate Beckinsale ve filmu Kontraband, Leslie Mann ve filmu Dobrodružství pana Peabodyho a Sherman, Diane Kruger ve filmu Nevinná, Halle Berry ve filmu X-man nebo třeba Tamaře Taylor v seriálu Sběratelé kostí.

Zdeněk Mahdal

Tento český dabér propůjčil svůj hlas hvěznám jako Hugh Jackman například ve filmu Máslo, Kevinu Costnerovi ve filmu 3 dny na zabití, Garymu Cole ve filmu Tammy, Alecu Baldwinovi ve filmu Jasmíniny slzy nebo třeba Benu Stillerovi ve filmu Fotr je lotr. Zdeněk Mahdal ročně propůjčuje svůj hlas i 20ti a více hercům ve filmu.

5 filmů o autech, které musíte vidět!

5 filmů o autech, které musíte vidět!

Drahá a rychlá auta, nebezpečná rychlost a akční přestřelky. Přesně tohle nesmí ve filmech o autech chybět. Těchto pět filmů by si neměl nechat ujít žádný...

18. 02. 2018
Pavla Škultetyová
10 min čtení
10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

Seriál 13 Reasons Why produkovaný Selenou Gomez se stal téměř přes noc hitem a fanoušci se mohou už tento rok těšit na druhou sérii. V první sérii jsme se dozvěděli kdo měl podíl na...

19. 02. 2018
Eliška Reiglová
16 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background