background - Koho to vlastně slyšíme? aneb kdo se skrývá za českým dabingem!
Koho to vlastně slyšíme? aneb kdo se skrývá za českým dabingem!

Koho to vlastně slyšíme? aneb kdo se skrývá za českým dabingem!

2. 06. 2016
Renata Králová
0 obrázků
8 min čtení

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vlastně vypadají čeští dabéři když například na konci filmu zazní "V českém znění... " Marie Poledňáková nebo Bohdan Tůma? Jak vlastně vypadají dabéři, kteří dabují ty největší Hollywoodské hvězdy? Dnes se na 5 z nich podíváme.

Michal Dlouhý

Tento český dabér propůjčil svůj hlas hvězdám jako Brad Pitt, například ve filmu Sázka na nejistotu, Keanu Reevesovi,47 Róninů, Leonardu DiCapriovi ve filmu Nespoutaný Django, Johnny Deppovi nebo Nikolajovi Costerovi-Waldauovi v seriálu Game of Thornes.

Jana Páleníčková

Tato česká dabérka propůjčila svůj hlas hvězdám jako jsou Anna Kendrick ve filmu Hledači ohně, Alexis Knapp ve filmu Ladíme, Emily Osment ve filmu O tom si nech zdát, José, Dakota Johnson, 21 Jump Street nebo herečce Felicity Jones ve filmu Amazing Spider-Man 2. Jana Páleníčková se věnuje dabingu velmi intenzivně a tak za rok nadabuje i kolem 30ti filmových postav.

Rostislav Čtvrtlík

Tento český dabér propůjčil svůj hlas hvězdám jako Bruce Greenwood ve filmu Třináct dní, Nicolasi Cageovi ve filmu O závod s měsícem, Harrisonu Fordovi ve filmu Oddíl 10 z Navarone, Shawnu Wayansovi ve filmu Nevyhrožuj. Nejvýznamnější rolí, ze které ale určitě znáte hlas Rostislava je postava Chandlera v podání Matthewa Perryho v seriálu Přátelé. Většinou daboval Matthewa Perryho i ve filmech.

Jana Mařasová

Tato česká dabérka propůjčila hlas hvězdám jako jsou Kate Beckinsale ve filmu Kontraband, Leslie Mann ve filmu Dobrodružství pana Peabodyho a Sherman, Diane Kruger ve filmu Nevinná, Halle Berry ve filmu X-man nebo třeba Tamaře Taylor v seriálu Sběratelé kostí.

Zdeněk Mahdal

Tento český dabér propůjčil svůj hlas hvěznám jako Hugh Jackman například ve filmu Máslo, Kevinu Costnerovi ve filmu 3 dny na zabití, Garymu Cole ve filmu Tammy, Alecu Baldwinovi ve filmu Jasmíniny slzy nebo třeba Benu Stillerovi ve filmu Fotr je lotr. Zdeněk Mahdal ročně propůjčuje svůj hlas i 20ti a více hercům ve filmu.

Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background