background - Koho to vlastně slyšíme? aneb kdo se skrývá za českým dabingem!
Koho to vlastně slyšíme? aneb kdo se skrývá za českým dabingem!

Koho to vlastně slyšíme? aneb kdo se skrývá za českým dabingem!

2. 06. 2016
Renata Králová
0 obrázků
8 min čtení

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vlastně vypadají čeští dabéři když například na konci filmu zazní "V českém znění... " Marie Poledňáková nebo Bohdan Tůma? Jak vlastně vypadají dabéři, kteří dabují ty největší Hollywoodské hvězdy? Dnes se na 5 z nich podíváme.

Michal Dlouhý

Tento český dabér propůjčil svůj hlas hvězdám jako Brad Pitt, například ve filmu Sázka na nejistotu, Keanu Reevesovi,47 Róninů, Leonardu DiCapriovi ve filmu Nespoutaný Django, Johnny Deppovi nebo Nikolajovi Costerovi-Waldauovi v seriálu Game of Thornes.

Jana Páleníčková

Tato česká dabérka propůjčila svůj hlas hvězdám jako jsou Anna Kendrick ve filmu Hledači ohně, Alexis Knapp ve filmu Ladíme, Emily Osment ve filmu O tom si nech zdát, José, Dakota Johnson, 21 Jump Street nebo herečce Felicity Jones ve filmu Amazing Spider-Man 2. Jana Páleníčková se věnuje dabingu velmi intenzivně a tak za rok nadabuje i kolem 30ti filmových postav.

Rostislav Čtvrtlík

Tento český dabér propůjčil svůj hlas hvězdám jako Bruce Greenwood ve filmu Třináct dní, Nicolasi Cageovi ve filmu O závod s měsícem, Harrisonu Fordovi ve filmu Oddíl 10 z Navarone, Shawnu Wayansovi ve filmu Nevyhrožuj. Nejvýznamnější rolí, ze které ale určitě znáte hlas Rostislava je postava Chandlera v podání Matthewa Perryho v seriálu Přátelé. Většinou daboval Matthewa Perryho i ve filmech.

Jana Mařasová

Tato česká dabérka propůjčila hlas hvězdám jako jsou Kate Beckinsale ve filmu Kontraband, Leslie Mann ve filmu Dobrodružství pana Peabodyho a Sherman, Diane Kruger ve filmu Nevinná, Halle Berry ve filmu X-man nebo třeba Tamaře Taylor v seriálu Sběratelé kostí.

Zdeněk Mahdal

Tento český dabér propůjčil svůj hlas hvěznám jako Hugh Jackman například ve filmu Máslo, Kevinu Costnerovi ve filmu 3 dny na zabití, Garymu Cole ve filmu Tammy, Alecu Baldwinovi ve filmu Jasmíniny slzy nebo třeba Benu Stillerovi ve filmu Fotr je lotr. Zdeněk Mahdal ročně propůjčuje svůj hlas i 20ti a více hercům ve filmu.

Čo robí horor hororom?

Čo robí horor hororom?

Niektorí z nás si radi umelo vytvárajú pocit strachu. Zatiaľ čo niektorým postačí pohľad na nezaplatené účty, tak niektorí dávajú prednosť radšej hororovému žánru. Priznám sa, ja nie som fanúšikom...

9. 12. 2017
Matej Peniaško
12 min čtení
Filmové nezmysly #5: Autá

Filmové nezmysly #5: Autá

Vozidlá určite patria do filmu. Bez nich by sme sa nemohli tešiť na sériu Rýchlo a Zbesilo, či iné snímky. Mnohokrát dávajú filmári dôraz na akciu, no občas to preženú. Adrenalínové kúsky sú mnohokrát...

5. 12. 2017
Matej Peniaško
10 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background