background - Mysteriózní minisérie o návratu v čase a změně historie!
Mysteriózní minisérie o návratu v čase a změně historie!

Mysteriózní minisérie o návratu v čase a změně historie!

24. 05. 2016
Pavel Horníček
1 obrázků
6 min čtení

Už jste někdy přemýšleli o tom jaké by bylo změnit minulost a tím i přítomnost? Tato věc se jinak nazývá efekt motýlího křídla. Přesně o tom pojednává minisérie, podle předlohy Stephena Kinga, s autentickým názvem 11. 22. 63. Ano to je den kdy byl zavražděl J. F. Kennedy. Právě k tomuto datu zmíněná minisérie směřuje.

Hlavním hrdinou příběhu je středoškolský učitel Jake Epping (James Franco). Ten se od svého přítele Ala (Chris Cooper) dozvídá o možnosti cestovat do roku 1960. Jakovi se to ze začátku moc nelíbí, ale nakonec ho okolnosti přesvědčí o tom, aby se do minulosti vydal. Jeho úkol je jasný, vypátrat strůjce atentátu na Kennedyho a zastavit je. Při tom může zachránit i rodinu svého přítele Harryho (Leon Rippy), ze které přežil, po brutálním útoku svého otce, pouze Harry. Časem se ukáže, že hrát si s minulostí není nic lehkého. Jake potkává v minulosti určité lidi, jenž mu neustále připomínají, že by v této době neměl být. Když se jim vzepře a minulost přeci jenom změní nebo zaslechne něco co by slyšet neměl, tak se mu to může krutě vymstít.

Příběh chvílemi působí velmi temným dojmem. I přesto se zde setkáme s velice vyrovnaným dějem. Romantika, napětí, tajemno, s tím vším se po celou sérii střetáváme. Najdeme tu i řadu flashbacků, které se do kontextu vyloženě hodí. Flashbacky tvoří Jakuv přítel Al. Většinou to jsou rady, co mu Al svěřil před cestou do minulosti. Jedna z nich mě velice uchvátila: ,,Když v minulosti něco vyjebeš, minulost vyjebe s tebou".

Viděl/a jsi seriál 11. 22. 63. ?

Ano a velmi mě zaujal!
Ne, ale zaujal mě v tomto článku
Ano, ale moc mě nezaujal
Ne, nezaujal mě ani po přečtení článku
Celkem hlasů: 124
Čo robí horor hororom?

Čo robí horor hororom?

Niektorí z nás si radi umelo vytvárajú pocit strachu. Zatiaľ čo niektorým postačí pohľad na nezaplatené účty, tak niektorí dávajú prednosť radšej hororovému žánru. Priznám sa, ja nie som fanúšikom...

9. 12. 2017
Matej Peniaško
12 min čtení
Filmové nezmysly #5: Autá

Filmové nezmysly #5: Autá

Vozidlá určite patria do filmu. Bez nich by sme sa nemohli tešiť na sériu Rýchlo a Zbesilo, či iné snímky. Mnohokrát dávajú filmári dôraz na akciu, no občas to preženú. Adrenalínové kúsky sú mnohokrát...

5. 12. 2017
Matej Peniaško
10 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background