background - Mysteriózní minisérie o návratu v čase a změně historie!
Mysteriózní minisérie o návratu v čase a změně historie!

Mysteriózní minisérie o návratu v čase a změně historie!

24. 05. 2016
Pavel Horníček
1 obrázků
6 min čtení

Už jste někdy přemýšleli o tom jaké by bylo změnit minulost a tím i přítomnost? Tato věc se jinak nazývá efekt motýlího křídla. Přesně o tom pojednává minisérie, podle předlohy Stephena Kinga, s autentickým názvem 11. 22. 63. Ano to je den kdy byl zavražděl J. F. Kennedy. Právě k tomuto datu zmíněná minisérie směřuje.

Hlavním hrdinou příběhu je středoškolský učitel Jake Epping (James Franco). Ten se od svého přítele Ala (Chris Cooper) dozvídá o možnosti cestovat do roku 1960. Jakovi se to ze začátku moc nelíbí, ale nakonec ho okolnosti přesvědčí o tom, aby se do minulosti vydal. Jeho úkol je jasný, vypátrat strůjce atentátu na Kennedyho a zastavit je. Při tom může zachránit i rodinu svého přítele Harryho (Leon Rippy), ze které přežil, po brutálním útoku svého otce, pouze Harry. Časem se ukáže, že hrát si s minulostí není nic lehkého. Jake potkává v minulosti určité lidi, jenž mu neustále připomínají, že by v této době neměl být. Když se jim vzepře a minulost přeci jenom změní nebo zaslechne něco co by slyšet neměl, tak se mu to může krutě vymstít.

Příběh chvílemi působí velmi temným dojmem. I přesto se zde setkáme s velice vyrovnaným dějem. Romantika, napětí, tajemno, s tím vším se po celou sérii střetáváme. Najdeme tu i řadu flashbacků, které se do kontextu vyloženě hodí. Flashbacky tvoří Jakuv přítel Al. Většinou to jsou rady, co mu Al svěřil před cestou do minulosti. Jedna z nich mě velice uchvátila: ,,Když v minulosti něco vyjebeš, minulost vyjebe s tebou".

Viděl/a jsi seriál 11. 22. 63. ?

Ano a velmi mě zaujal!
Ne, ale zaujal mě v tomto článku
Ano, ale moc mě nezaujal
Ne, nezaujal mě ani po přečtení článku
Celkem hlasů: 124
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background