background - TOP 5 - Horory podle skutečné události
TOP 5 - Horory podle skutečné události

TOP 5 - Horory podle skutečné události

5. 05. 2016
Pavel Horníček
0 obrázků
11 min čtení

Sliz (The Blob)

Film s jednoduchým dějem, ve kterém je hlavním hrdinou vesmírný sliz, jehož velikost a síla rostle pokaždé kdy něco pozře. Fialový blob požírá a absorbuje vše živé, proto je každým dalším soustem nebezpečnější. Na tomto hororu bylo skutečně kousek pravdy, jelikož byl natočen podle jednoho novinového článku z padesátých let. Na zem spadla z vesmíru podobná želatinová hmota. Bohužel se však vsákla, a tak ji vědci nemohli prozkoumat.

Noční můra v Elm Street (A Nightmare on Elm Street)

Několik studentů má děsivé noční můry. Všem to působí duch zabitého Freddyho Kruegera. Děsivé sny přerostou v boj o holý život. V každém díle této hororové série se snaží studenti s Freddym bojovat, avšak neúspěšně. Freddy zůstane v jejich snech navždy a počká si až jednou usnou, aby se postaral o to, že už se nikdy neprobudí. Noční můra v Elm Street vznikla podle skupinky mladých asijských přistěhovalců, kteří záhadně ve spánku umírali. Jeden z těchto studentů se snažil neusnout, což se mu na několik dní podařilo. Jednoho dne byl už úplně vyčerpaný, a tak usnul. Jeho rodiče vzbudil křik. Svého syna našli mrtvého. U studenta nebyla při pitvě nalezena příčina smrti.

Dětská hra (Child's Play)

Malý chlapec Andy zrovna oslavil šesté narozeniny. Nejvíc ze všeho si přeje nejnovější hit, panenku Chucky. Tu také dostane, ale netuší, že do ni vstoupil, pomocí rituálu voodoo, duch masového vraha. Panenka kleje, provádí různé naschvály a občas i ráda zabíjí. Z filmu pochází i legendární hláška: ,,Pojď si hrát". Přiběh je natočen podle podobné události, kdy chlapec také vlastnil panenku, která byla podle několika svědků posedlá. Zkrátka měla vlastní vědomí. Chlapec si s panenkou povídal a ona mu občas odpovídala. Často se také stalo, že když ji někde nechal delší dobu ležet, tak ji poté našel na úplně jiném místě.

V zajetí démonů (The Conjuring)

Film vypráví hrůzný příběh proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenových. Ti byli pozváni na farmu, kde rodinu terorizují temné síly. Vyklube se z toho nejhrůzostrašnější případ jejich kariéry, jelikož jsou nuceni utkat se s démonem. Horor je natočet přímo podle těchto dvou vyšetřovatelů. V sedmdesátých letech si je najala rodina, která se zrovna přestěhovala do nového domu. V domě zažili velmi zvláštní a nadpřirozené události. Zápisky obou vyšetřovatelů svědčí o tom, že se jednalo skutečně o něco co nebylo z našeho světa.

Vymítač ďábla (The Exorcist)

Dvanáctiletá dívka Regan jednoho dne podivně onemocní. Každým dnem je to horší a horší. Její obličel vypadá stále více děsivě. Hrubým démonickým hlasem vykřikuje ohavná slova, vznáší se nad postelí a hlava se jí až nepřirozeně otáčí. Nic zde nezmůžou doktoři ani psychologové. Poté co Regan způsobí smrt matčina přítele a následně masturbuje krucifixem se její rodina obrátí na vymítače. Film je podle nejznámějšího případu vymítání, které provedlo několik knězů. Ti se snažili odstranit démona z chlapce. Knězi tvrdili, že mladík mluvil nesmyslnými jazyky, jeho postel se třásla a po místnosti létali různé objekty.

Který z uvedených hororů je nejvíce podle pravdy?

Sliz
Noční můra v Elm Street
Dětská hra
V zajetí démonů
Vymítač ďábla
Celkem hlasů: 1345
Trojité X se vrátí počtvrté!

Trojité X se vrátí počtvrté!

Ačkoliv se třetí díl trojitého x příliš nevydařil - mnozí jej dokonce považují za klasické akční béčko - dosatne Xander Cage další šanci! Návrat Xandera Cage si odnesl spíše negativní...

15. 04. 2018
Šárka Fikejsová
3 min čtení
Novinky ohľadom MIB

Novinky ohľadom MIB

Všetci sme boli nedočkavý, ako to dopadne s natáčaním, kto zoberie hlavnú úlohu a či sa vlastne nový diel uskutoční. A je to tu. Režisér Rýchlo a zbesilo 8, F. Gary Grey, sa ujme natáčania

11. 04. 2018
Michaela Klempová
4 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background