background - Horory, které si zaslouží více pozornosti!
Horory, které si zaslouží více pozornosti!

Horory, které si zaslouží více pozornosti!

18. 04. 2016
Albert Řepka
0 obrázků
8 min čtení

Je už známo, že do českých kin se dostane opravdu jen malá hrstka hororů. Často však jde o nekvalitní horory, které těží úspěch jen díky známé značce. Dnes se podíváme na pár těch lepších, které v ČR legálně zkouknout nelze.

1. The Den (2013)

První horor, který si představíme je The Den. Předchůdce hororu Odebrat z přátel, kde vše vidíme skrz čočku webkamery je jeden z těch filmů, který říká, že styl found footage hororu má ještě stále co nabídnout. Příběh se točí okolo sociální sítě The Den, kterou hlavní hrdinka testuje. Bohužel, na této sociální síti řádí parta psychopatů, kteří si zde hledají své oběti, které trýzní a poté v online vysílání zavraždí.

2. Kristy (2014)

Příběh tohoto filmu je klasický home invasion horor jen s tím rozdílem, že se vrahouni nevkrádají do domu, ale do prázdné školy, ve které díky prázdninám zůstala pouze hlavní hrdinka Justine. Film sice nepřináší do žánru prakticky nic nového, ale jde o velice svižně a kvalitně natočený horor, který ve vás dokáže vyvolat nepříjemný pocit a o to přeci hlavně jde, ne?

3. Oculus (2013)

Tento film je průlomový projekt režiséra nyní v českých kinech promítaného hororu Zlo nikdy nespí. Oculus je film s velice nepříjemnou atmosférou a originální zápletkou, která se točí okolo zrcadla, které umí opravdu ošklivé věci.

4. Ils (2006)

Francouzký horor natočen podle skutečné události vypráví příběh manželského páru, který se jednou v noci probudí a zjistí, že v jejich domě nejsou sami. Nepříjemná podívaná začíná a nenechá vás v klidu až do šokujícího konce.

5. You're Next (2011)

Poslední horor, který si dnes představíme je You're Next. Ze začátku se zdá, že jde o obyčejnou home invasion okořeněnou černých humorem, ale to vám však vyvrátí rozuzlení celého filmu. Rodina se na výročí matky a otce sejdou v jejich obrovském domě na venkově. Oslavu však přeruší maskovaní zabijáci, kteří mají jistý úkol.

Který horor Tě zaujal nejvíce?

The Den
Kristy
Oculus
Ils
You're Next
Celkem hlasů: 806
5 filmů o autech, které musíte vidět!

5 filmů o autech, které musíte vidět!

Drahá a rychlá auta, nebezpečná rychlost a akční přestřelky. Přesně tohle nesmí ve filmech o autech chybět. Těchto pět filmů by si neměl nechat ujít žádný...

18. 02. 2018
Pavla Škultetyová
10 min čtení
10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

10 fanteorií ze světa 13 Reasons Why

Seriál 13 Reasons Why produkovaný Selenou Gomez se stal téměř přes noc hitem a fanoušci se mohou už tento rok těšit na druhou sérii. V první sérii jsme se dozvěděli kdo měl podíl na...

19. 02. 2018
Eliška Reiglová
16 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background