background - Horory, které si zaslouží více pozornosti!
Horory, které si zaslouží více pozornosti!

Horory, které si zaslouží více pozornosti!

18. 04. 2016
Albert Řepka
0 obrázků
8 min čtení

Je už známo, že do českých kin se dostane opravdu jen malá hrstka hororů. Často však jde o nekvalitní horory, které těží úspěch jen díky známé značce. Dnes se podíváme na pár těch lepších, které v ČR legálně zkouknout nelze.

1. The Den (2013)

První horor, který si představíme je The Den. Předchůdce hororu Odebrat z přátel, kde vše vidíme skrz čočku webkamery je jeden z těch filmů, který říká, že styl found footage hororu má ještě stále co nabídnout. Příběh se točí okolo sociální sítě The Den, kterou hlavní hrdinka testuje. Bohužel, na této sociální síti řádí parta psychopatů, kteří si zde hledají své oběti, které trýzní a poté v online vysílání zavraždí.

2. Kristy (2014)

Příběh tohoto filmu je klasický home invasion horor jen s tím rozdílem, že se vrahouni nevkrádají do domu, ale do prázdné školy, ve které díky prázdninám zůstala pouze hlavní hrdinka Justine. Film sice nepřináší do žánru prakticky nic nového, ale jde o velice svižně a kvalitně natočený horor, který ve vás dokáže vyvolat nepříjemný pocit a o to přeci hlavně jde, ne?

3. Oculus (2013)

Tento film je průlomový projekt režiséra nyní v českých kinech promítaného hororu Zlo nikdy nespí. Oculus je film s velice nepříjemnou atmosférou a originální zápletkou, která se točí okolo zrcadla, které umí opravdu ošklivé věci.

4. Ils (2006)

Francouzký horor natočen podle skutečné události vypráví příběh manželského páru, který se jednou v noci probudí a zjistí, že v jejich domě nejsou sami. Nepříjemná podívaná začíná a nenechá vás v klidu až do šokujícího konce.

5. You're Next (2011)

Poslední horor, který si dnes představíme je You're Next. Ze začátku se zdá, že jde o obyčejnou home invasion okořeněnou černých humorem, ale to vám však vyvrátí rozuzlení celého filmu. Rodina se na výročí matky a otce sejdou v jejich obrovském domě na venkově. Oslavu však přeruší maskovaní zabijáci, kteří mají jistý úkol.

Který horor Tě zaujal nejvíce?

The Den
Kristy
Oculus
Ils
You're Next
Celkem hlasů: 803
Labyrint 3 už budúci rok!

Labyrint 3 už budúci rok!

Po úspešných dvoch častiach, sme sa konečne dočkali aj tretieho dielu. Kvôli zraneniu Dylana O´Briena (zrážka s autom) sa natáčanie natiahlo, ale premiéra bude o necého pol roka. Mohli sme ho vidieť...

14. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Spin-off filmu Rýchlo a zbesilo

Možno ste to už postrehli a kto nie, tak by ste mali vedieť, že pokračovanie Rýchlo a zbesilo 9, sa odkladá na rok 2020. Medzitým sa v roku 2019 chystá spin-off. Hlavnými postavami...

13. 10. 2017
Michaela Klempová
4 min čtení
Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Herci, ktorí tragicky zomreli počas natáčania!

Práca v Hollywoode môže byť niekedy tragická. Každý rok nás zasiahne správa o tom, ako známy herec, herečka zomrú v bežnom živote. Zasiahne to filmový svet, fanúšikov, rodinu a známych. Počas natáčania filmu sa...

10. 10. 2017
Tomáš Klčo
8 min čtení
Copyright © Mafia Promo s.r.o. Redakce: redakce@mafiacinema.cz
facebook youtube
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCinema.cz je bez písemného souhlasu společnosti Mafia Promo s.r.o. zakázáno.

Made by: David Veselý & Jan Henneberg
background